Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért nem tud, kulturáltan vitázni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan ismerősöm van a családomban is és köztük ez alól az édesapám se kivétel.

Apám, ha valamiről szentül megvan győződve és mondjuk én megpróbálom neki más szemszögből felvázolni az adott kérdést, végig se hallgat egyből lehurrogja amit én mondok, hiába mondom neki, hogy ez csak egy másik nézőpont, az csak hülye lehet aki mást állít.

Vagy például ott vannak a facebook kommentek vagy egyéb platform kommentjei. Volt olyan, hogy valaki állításához hozzá írtam a véleményem, olyan választ kaptam, mintha az anyját szidtam volna.

Miért nem képesek az emberek a másik szemszögéből is megnézni a dolgokat?

Hogy jutott idáig a magyar társadalom?



2021. szept. 26. 17:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Munkahelyen, családi összejövetelen találkoztál több mint 5 millió emberrel? És ezt el is higgyük? Szerintem csak beteg vagy, vagy füllentesz, vagy mindkettő...
2021. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#11

Nyilván nem találkoztam minden magyar emberrel, csak mivel Magyarországon élek, és napi szinten belefutok az adott problémába, így egy idő után levontam egy következtetést, de 5 millió magyarból csak a fele ilyen, szerintem már az is elég aggasztó tendencia. Egyébként ahogy az öreg mondás tartja: Akinek nem inge ne vegye magára.


Jah és köszönöm szépen tudomásom szerint teljesen egészséges vagyok, egy kicsit a minap megfáztam, de azon kívül minden rendben 🙂

2021. szept. 26. 17:48
 13/24 anonim ***** válasza:
Kérdező (#10) a politikán és a vallási témákon marhára össze lehet kapni, mert minden fél azt hiszi, hogy neki van igaza. Újabban én próbálom is kerülni az ilyen témákat. Sokszor még ezek a témák se kellenek és a tipikus paraszt magyar azonnal mar, mint a vipera. Lásd itt is a mielőbb.
2021. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mert csak a végletekben tud mindenre vonatkozóan gondolkodni. "Vagy igazam van, vagy harc van".
2021. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nem mindegy, mi a téma. Másik szemszög? Minden témában? Tabu témákban is? Egyszerűen van, amikor nem tudsz kilépni önmagadból, hogy a másik szemszöget megvizsgáld.


"Nekem személy szerint nem jönnek be a 8 évesek, de a te szemszögedből..."


Azért hozok fel túlzó példát, mert a legtöbb ilyen. Ha ateista vagyok, nem tudnak meggyőzni, hogy ne legyek az, én se mást, hogy ne legyen hívő. És így tovább.

2021. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mert senki nem tanítja nekik
2021. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az átlag magyarra sajnos jellemző, hogy csak a saját szemszögéből nézi a dolgokat, nem képes a másik helyébe képzelni magát.
2021. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én, aki német és angol fórumokon is rendszeresen jelen van, alá tudom ezt támasztani. Se a német, se az angol nem támad rögtön fröcsögve, mint a magyar, hanem tisztelettel elmondja a véleményét és hajlandó meghallgatni az én álláspontom. Aztán ha a végére egyikünk sem adja be a derekát, akkor is elismeri mindkét fél, hogy a másiknak is van ráció a gondolatmenetében, ettől függetlenül ő a saját véleményében picit többet lát, így kiegyeznek abban, hogy nem értenek egyet teljesen, de senkinek nem szidódott az anyja meg semmi, el van fogadva, hogy a másik máshogy gondolkodik, nem kevesebb ő ettől.


Ellenben magyarokkal még az életben nem sikerült vitatkoznom soha, mert ahogy a kérdező is írja, azonnal hülyére vagy véve. Hogy ez miért van így? Fogalmam sincs, de borzasztó. Viszont ha belegondolsz, nem véletlenül van a mondás, miszerint "magyar magyarnak farkasa". Van pár magyar barátom és jól kijövök velük, de igazából a külföldi emberekkel jobban elvagyok.

2021. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#15

Alapvetően nem az a probléma, hogy te ateista vagy és nem lehet meggyőzni. (Nem személyeskedni akarok, nem tudhatom, hogy mi a világnézeted, csak azért hozom fel példának ezt, mert te is ezt hoztad fel) A probléma akkor lenne, ha te kifejtenéd, hogy azért nincs Isten mert…. Én meg reflektálnék, hogy azért van Isten mert… és te elküldenél engem a ******

Vagy ha fordítva lenne és én küldenélek el a *****

2021. szept. 26. 19:23
 20/24 anonim ***** válasza:
Vallásilag nem csak a hívők és az ateisták között van durva pengeváltás, sőt azok között szerintem nincs is akkora, mint a különböző keresztény felekezetek között, főleg a történelmi (nagy) egyházak és a kisegyházak között. Lásd pl. ahogy a katolikusok lerohanják a JT-t vagy a hitgyülit stb, vagy épp fordítva..
2021. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!