Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért nem tud, kulturáltan vitázni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan ismerősöm van a családomban is és köztük ez alól az édesapám se kivétel.

Apám, ha valamiről szentül megvan győződve és mondjuk én megpróbálom neki más szemszögből felvázolni az adott kérdést, végig se hallgat egyből lehurrogja amit én mondok, hiába mondom neki, hogy ez csak egy másik nézőpont, az csak hülye lehet aki mást állít.

Vagy például ott vannak a facebook kommentek vagy egyéb platform kommentjei. Volt olyan, hogy valaki állításához hozzá írtam a véleményem, olyan választ kaptam, mintha az anyját szidtam volna.

Miért nem képesek az emberek a másik szemszögéből is megnézni a dolgokat?

Hogy jutott idáig a magyar társadalom?



2021. szept. 26. 17:09
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#20

Elèg szomorúnak tartom, hogy így viszonyulnak egymáshoz különböző felekezetek. Írom ezt református emberként, ugyanis egyáltalán nem Biblikus hozzáállás. Pál apostol is vitázott különböző világnézetű emberekkel pl gnosztikusokkal ès hiszem és vallom, hogy a kereszténység nem tudott volna így terjeszkedni, ha Pál úgy vitázott volna, ahogyan az manapság némelyeknél lenni szokott.

2021. szept. 26. 20:17
 22/24 anonim ***** válasza:

Na de ha valaki azt mondja, "azért van isten, mert az ég kék", azt valahova csak el kell küldeni, minimum iskolapadba vagy könyvtárba.


Két féle vita van, az egyik, amikor a tények ütköznek (általában egyik oldalon tény, másikon hülyeség), a másik, amikor vélemények.


Előbbi a laposföldes, utóbbi aki azt mondja, a család apa-anya-gyerek. Én már rég nem állok bele ilyenekbe, mert nem győzzük meg egymást.


Viszont ennyi erővel felesleges vitatkozni bárkivel, mert mi a vita célja? Komolyan kérdezem, mert nem a meggyőzés, az tuti. A fenti példák olyanok, hogy az embereknek ezek mély meggyőződéseik, tehát jobb kerülni. Akkor legyen lájtosabb téma.


Mondjuk azt mondom, a Star Wars az az első három film. Csak egy trilógia, a többi csak szemét, cash grab, JJ Abrams egy senki. (Bár nekem ez is mély meggyőződésem.) Ha valakivel ezen vitatkozunk, annak sem lesz az a vége, hogy máshogy fogom gondolni. Az lesz a vége, hogy én így gondolom, te úgy, ne beszéljünk róla.

2021. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Csak erdekessegkeppen írom le pár éve én mit tapasztaltam. Nőkről van szó. 2 esetben is. Nem mondta, hogy neki más a véleménye. Simulekonyan mindenben egyetértett. Aztán borította a bilit. A valasz: mert ő nem szeret veszekedni. Olyan "nagy hordereju" dolgokról volt szo mint melyik általános iskola jó vagy kevésbé jó? Elmenjunk e levegozni akkor is ha kicsit rosszabb az idő. Nagyon meglepodtem, hogy itt az ellenkező vélemény nyilvánítás "veszekedes". Mindegy újat tanultam a "baratnokrol". Csak akkor vagyunk jóban ha a legaprobb dologban is ugyanaz a véleményünk.
2021. szept. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

talán a történelem, nevelés hiánya és a borzasztó oktatási rendszer is közrejátszik.


a magyarok többsége (én is) olyan apa/nagyapa mellett nőtt fel, akinek "mindig igaza volt". aztán ezt vitték tovább a gyerekek is.


az iskolában nem sok értelmes dolgot tanítanak, vitakultúrát főleg.


mivel az átlag magyar frusztrált, túl komolyan veszi az iylen vitákat.

2022. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!