Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi lehet az esélye, hogy...

Mennyi lehet az esélye, hogy én is alkoholista leszek, mint a családban sokan?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, szinte soha nem ittam/iszok. Voltam hagy ritkán részeg, de nem vállalhatatlan állapotban (mindig haza tudtam menni és emlékeztem is mindenre). Sajnos az elmúlt 2 évben 5 szerettem is meghalt egymás után és ezt nagyon nehezen dolgozom fel, sokszor csábít, hogy igyak, hogy könnyebb legyen, hogy ki kapcsoljon az agyam. A legjobb barátom és a papám is a pia miatt halt meg, az unokatestvérem elvonón van és egy másik barátom is egyre mélyebbre kerül az italtól. Sajnos én a tömény piák ízét szeretem, ezért is kerülöm az ivást, évente ez 3-4 alkalom, de a legutóbbi haláleset óta naponta küzdök azzal, hogy ne gondolják italra (3 hónapja). Mit tudnék tenni? Sajnos erősen dohányzok már, de más függőség szerintem egyenes út lenne a lejtőn.

2021. okt. 6. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
0% az esélye. Van még kérdés? :)
2021. okt. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem az alkoholizmusra van hajlamod, hanem a rossz stresszkezelésre és hasonlókra, ami meg tanulható.


Nálam is ez van a családban, rengeteg rokonom halt meg májzsugorban, májrákban, láncdohányzás miatt tüdőrákban, gyógyszertúladagolásban... Rám egyik sem jellemző már. Tiniként én is pszichológusnál kötöttem ki, pontosan az történt velem is, mint a rokonaim többségével, mikor stressz érte őket: összeomlottam. Azért nem gyanakszom neveltetésre, mert a szüleim az egyetlenek a családban, akik megszakították ezt a láncolatot, egyikük sem fogyasztott soha alkoholt, anyukám 2-3 évig dohányzott, de letette és ennyi. Lényeg a lényeg, nálam bulímiában jött ki ez a probléma, majd le is fogytam 47 kilóra, ami az én magasságommal kórosan sovány. Aztán visszatértem az életbe és megtanított a szakember arra, hogy hogyan tudom hasznossá tenni azt a potenciált, ami lerombolhatott volna, ha hagyom. Most olyan dolgokban élem ki magam, ami rám nézve egészséges. Az eszközöm ugyanúgy megvan levezetni ezt a valamit bennem, csak már másba tolom az energiát (elég sokat sportolok például). Fogyasztok néha alkoholt, de sosem húzott magával.

2021. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyi esélyed van rá, amennyit adsz neki. Jól csinálod. Valószínűleg azért gondolsz sokat az alkoholra, mert sok tragédia ért, megzuhantál, jól jönne egy kis segítség. A családi minta a segítségre a pia, de ezt te ügyeses felismerted hogy az már a családtagjaidnál se segített, így nem nyúltál hozzá. A problémát attól még kell oldani. Ki kell tudnod lépni a szorongásból tisztán
2021. okt. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A második nagyon jót írt.

Én is hajlamos vagyok az italba belelendülni, de most már úgy vagyok vele, hogy ha rám jön az ihatnék akkor vagy elmegyek futni vagy biciklizni és jól szétvágom magam, lefárasztom.

Utána nincs gond.

2021. okt. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van benned tartás, nem érdekel a dolog, akkor sikerül tőle távol maradnod.
2021. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!