Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőttként ti mennyire...

Felnőttként ti mennyire vagytok bezsongva ha valami új dolgot szeretnétek venni pl tv, laptop, telefon, autó?

Figyelt kérdés

Mennyire kattog rajta az agyatok, és vagytok türelmetlenek amikor tudjátok hogy mondjuk egy hét, vagy csak később néhány hónappal tudjátok megvenni. Előtte mennyi idővel nézegetitek és milyen sűrűn a kínálatot hogy mi mit tud, mennyibe kerül stb?


Én egy új tv-t szeretnék venni, de már be vagyok zsongva. Pedig legalább 3 hónap mire megtudom venni. Minden nap nézegetem a webshopokat hol melyik mennyi stb. Normális ez? De régebben mikor új nagyob HDD-t vettem a számítógépembe akkor is hetekkel előtte elkezdtem nézegetni a kínálatot.



2021. okt. 8. 15:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez a "láz" bennem csak ilyen 19 éves koromig volt, most már annyira nem érdekel az egész...vagyis nem okoz nagy izgalmat/boldogságot.


29f

2021. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekként vágytam így bezsongva új Matchboxokra vagy Legó készletre. 40 évesen már pont leszarom ha venni kell bármit is. Egy új TV vagy telefon az tejesen jelentéktelen dolog számomra, abszolút nem mozdít meg semmit bennem.
2021. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon, pl. nemrég vettem ásványkarkötőt, meg Harry Potteres ágynemű szettet és nagyon vártam mind a kettő érkezését, mert netről rendeltem. :)

De hasonló izgalomban voltam, mikor az év első 6 hónapjában 90-es évekbeli Barbiekat vásároltam. :)

2021. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én most pont így vagyok! :D


Ezt a két gépet akarom megvenni de csak kb egy-másfél hónap múlva tudom..

Gyakorlatilag már az összes YT videót megnéztem róluk.. 😅


29F


[link]


[link]

2021. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Èn 30 vagyok, de dettó így vagyok vele mint te #4. Úgyèrzem ezt már sosem növöm ki. Mikor a laptopom vettem akkor is, elolvastam az összes vèlemènyt, nèztem hol mennyibe kerül, youtubeos szètszerelős ès kicsomagolós videókat nèztem, volt amelyiket többször is. Ugyan úgy mint most a tv nèl.
2021. okt. 8. 16:23
 6/23 Sunshinedoll ***** válasza:
86%

Attól függ, mi az. Egy új ruha vagy valami annyira nem hat meg, de ha valami nagyobb dolgot veszek, amire régóta vágyom, annak tudok örülni, mint egy gyerek :D


Az, hogy előzetesen videót nézel meg véleményt olvasol szerintem nem bezsongás, hanem tudatos vásárlás, főleg egy nagyobb értékű dolog esetén.

2021. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Utálok vásárolni, szóval felesleges teherként élem meg, és próbálom minél hamarabb letudni.
2021. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%

Nem annyira, mert annyi idot el lehet erre toszni feleslegesen. Most laptopot kellett vennem, elmondtam egy haveromnak aki imad ilyeneken porogni, hogy mennyi a max amit raszannek es mik fontosak, o kuldott 3 linket es abbol valasztottam, nekem olyan mindegy volt hogy Lenovo vagy Asus ha tudja ami nekem kell.


Lehutobb talan 3-4 eve kattogtam ezen utoljara amikor ipad prot vettem, de az melo es rajzolas miatt volt, es akkor is inkabb az volt sok ido mire eldontottem hogy a legnagyobb meret lesz.

2021. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Semennyire. A tárgyak engem egyáltalán nem boldogítanak. Nincs bennük semmi érték, haszon.

De ha találok valakit akuvel közösen lehet meditálni, azért a kezeimet is oda adnám.

2021. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szamomra már cdak a szakmám kellékei okoznakbilyet, de az teljesen gyermeteg izgalmat... mikor megvettem a formatizáló fűrészemet, napokig csak nézegettem...

Az első cnc-men meg aludtam is egyet...

Nemrég vettem egy új gérvágó fűrészt, remegett a kezem miközben bontottam ki a dobozból annyira örültem neki.

Kicsit megszállottja vagyok a szakmámnak... meg mondjuk az se mindegy, hogy egyik másik gépem árából más házat vesz.

2021. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!