Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hasonlíthatta a lányom a...

Hogy hasonlíthatta a lányom a kutyatartáshoz a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Fel nem tudom fogni! Szóba került a téma, és mondta, hogy csak egy gyerek, mert amikor két kutyája volt (már nincsenek, meghaltak), elég probléma volt velük, bármennyire is imádta őket. Folyamatosan résen lenni, nevelni, kétfelé figyelni, és mindezt úgy, hogy nyugodt is maradjon, mert nem akar őrültnek kinézni, se annak érezni magát. Oke, a kutyákkal lehet, hogy sok a gond, nem tudom, nekem soha nem volt, de akkor is milyen dolog, hogy a még nem is létező gyermekét kutyához hasonlította ezzel. A kutya az kutya, 10-15 éven belül meghal, míg a gyerek jobbik esetben temeti a szülőt, túléli, bizonyos szinten gondoskodik róla, fejlődik, nem ragad le örökke egy 3 éves szintjén.
2021. okt. 8. 22:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Az aki 1-2 kutyától "idegbeteg" lesz az minimum túlkompenzál valamit, mert a kutyák nem igényelnek túl nagy koncentrációt, nem kell őket a végletekig beszabályozni, figyelni és talán tényleg nem elrugaszkodott hasonlat olyan szempontból, hogy aki az állattartás során nem remekel az egy jóval felelősségteljesebb feladatkörben sem fogja megállni a helyét.
2021. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Egy gyerek nem jön ki 50-60e ft-ból havonta, és több odafigyelést igényel mint az állat.

Nekünk jelenleg macska van, úgy hogy előtte el sem tudtuk volna képzelni, mégis annyira hálásak, feltöltik az embert boldogsággal.

Az állattartás részben életérzés is.


A gyereked a nevelés során felmerülő nehézségekre gondolhatott, amit a felnőtt megtanul kezelni, és lenyeli.

2021. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a felelősségről beszélt. Az nyilván hasonló, hiszen rajtunk múlik, hogy életben marad -e, az egészsége, mentális állapota stb.
2021. okt. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem egy kategória a kettő, a kutyát könnyebb kezelni. :D

Ettől függetlenül van helye a hasonlatnak.


- Mindkettő felelősséggel jár, mégpedig a felnőtt ember tartozik felelősséggel a gyermeke és a háziállata iránt egyaránt


- Mindkettőben fontos a következetesség, hitelesség. Pl. Ha valamit egyszer szabad tennie, akkor 10 perccel később nem ordíthatod le érte, mert összezavarod. Sőt, a gyereknek traumát is okozol.


- Oké, hogy a gyerek fejlődik, ettől függetlenül nagyon sokáig őt sem hagyhatod egyedül. Főleg akkor nem, amikor már tud járni, és pont a szemmagasságába kerül az asztal széle, vagy az ott fellelhető tárgyak. Sőt, még szerintem 18 évesen is oda kell figyelni a gyerekre, mert nekem még akkor is gyereknek számít valaki, hiába nagykorú papíron. Nyilván akkor már nem a fenekét kell törölni, és orvoshoz sem kell már elkísérni, viszont rengeteg érzelmi támogatást, szülői szeretetet, odafigyelést igényel. Ez adja meg az önbizalmat a felnőtt élet elkezdéséhez. Amit otthonról hoz.

2021. okt. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsó mondat alapján teljesen biztos vagyok benne, hogy ezt a kérdést nem egy felnőtt ember tette fel.
2021. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Mert felelősség az ugyanúgy van. (Én még nem olvastam el a kérdés kifejtését.)
2021. okt. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
3%
Sajnos nem egyedül képviseli ezt a szemléletet. Nagyon sokan (föleg fiatal és nyugdijjas korban) a társállatokban keresik a megértö (remélhetöleg csak) lelki társat. Többre tartanak egy állatot mint akár a gyereküket. Beteges dolog, de ez van:-(
2021. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sajat hibaja, hogy nehez volt a kutyaival. Elso kutyat menhelyrol hozta, nem kolyokkent, a masodikat pedig egy allatvedotol vette at, akinel ideiglenesen volt, azonban a kutyat a szobatisztasagon kivul nem tanitottak semmire, amit a bantalmazasok csak rontottak, evekig nem volt egy nyugodt setajuk, neki akart menni a kutyaknak. Mindig a kutyakrol volt kisebb-nagyobb panasza, amikor kerdeztem errol-arrol, barmennyire is imadta oket.
2021. okt. 8. 23:19
 9/19 A kérdező kommentje:

Otos hozzaszolo:

Felnott ember vagyok. Sajnos mar reg megeltem fiatalsagom "tavaszat". Nem mozgok otthonosan a kutyaknal, a teknosok es a madarak kozelebb allnak hozzam, de egyik sem volt, azonban 1-2 cikket, es hozzaszolast is olvastam, amiben egyszer biztos szerepelt, hogy a kutya ertelmi szintje kb 3-4 eves gyermeknek felel meg.

2021. okt. 8. 23:24
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom arra értette hogy a gyerek még sokkal több törődést és odafigyelést igényel és már a kutyákkal se nagyon ment neki.
2021. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!