Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más ENFP is érez így?

Más ENFP is érez így?

Figyelt kérdés

Sokat szorongok leginkább azon, hogy mit gondolnak mások rólam, és félek, hogy nem kedvelnek eléggé. A legtöbbet olyan társaságokban szorongok, ahol sok a még ismeretlen ember. De én szeretnék feloldódott lenni, úgy, mint amikor azokkal vagyok,akik tudom, hogy szeretnek és elfogadnak. Sok helyen olvasom, hogy az ENFP-k a társaság középpontjai és mindenkivel elsőre megtalálják a közös hangot, de én ezt nem mindig érzem így, pedig szeretném ha így lenne, de főleg az utóbbi időben többet szorongok (talán a kamaszkor miatt?) és ez szerintem visszatart.

És mostanában úgy érzem nem találom magamat, senki sem ért meg, unalmas az iskola meg a tanulás, ami elég gázos, mivel konkrétan ez tölti ki az életemet.

Mit tehetnék ez ellen, hogyan hagyhatnám figyelmen kívül mások (talán általam csak beképzelt) véleményét?



2021. okt. 12. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ENFP vagyok, és úgymond leírás szerinti... nem szorongok és bárkivel tudok beszélni bármiről. Tudnék a társaság középpontja lenni, de nem akarok, abból már kinőttem.


Szerintem teljesen normális, hogy kamaszként még nagyon érdekel mások véleménye és van benned szorongás - nyugi, próbálj feloldódni, foglalkozz a barátaiddal.

Másrészt én nem lennék meggyőződve, hogy felnőttként is ENFP leszel, ki tudja még? Most ér egy csomó behatás és tapasztalat az életben.

2021. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, inkább a barátaimmal törődök, a többi meg majd alakul. Köszi a tanácsot :)

Igen akár lehet, bár én azt olvastam hogy ilyen nem szokott lenni, dehát ki tudja.

2021. okt. 12. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy INFP vagy?
2021. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ugyanez, basszus...
2021. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Amúgy már kezdek túljtuni ezen az időszakon, és rájöttem hogy meg tudom "gyógyítani"magam...leginkább a sok új élmény, a komfortzónából kilépés segít, és az, hogy rájöttem, a túlgondolás egyáltalán nem segít. Ezek a rossz időszakok nagyon random jönnek, de ezek nélkül a jók sem jönnének létre.

Gondoltam hogy leírom ha valakinek segít.


Utolsó hogy vagy?

2022. jan. 5. 18:38
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 kétlem, két INFP barátom is van, egyértelmű a különbség
2022. jan. 5. 18:39
 7/10 anonim ***** válasza:
6# az önmagában nem jelent semmit, nekem is van 4 infp ismerősöm, mind teljesen más. De persze ez a te dolgod.
2022. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Először is, ne aggódj, gondolatban eskü fogom a kezed! *-*

Én is kezdetben, mikor még nem tudtam magam kiismerni, nagyon függtem attól, hogy az emberek mit gondolhatnak rólam és nagyon kellemetlen volt bármit is csinálnom. De rá kellett ébrednem, hogy ezzel csak magamat terhelem feleslegesen, ha mások figyelme/elismerése után loholok.

Szerintem gondold át fejben, hogy mi vidítana fel, kapcsold ki magad, találj minden kis hülyeségben komédiát (lol, ez az életem XDD) és kérlek, ne bántsd magad feleslegesen: én is ezt tettem régen, és most hogy nem gondolok túl mindent, sokkal könnyebb az életem, konkrétan gondolatban a Kékesen iszom a kis boromat mindennap XD. Találd meg azt, amit szeretnél az élettől, és vedd elő azt az optimizmust az ENFP zsebből ❤️

2022. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8, köszönöm, sokat jelent, már szorítom is a kezed :)). Kezdek ráébredni arra, amiről beszélsz, és nyilván sokkal egyszerűbbnek tűnik leírva, mint élőben elengedni a berögzült gondolatokat. De amúgy visszaolvasva most már teljesen túljutottam azon az időszakon (nem mondom, hogy nem tér még vissza, elég kiszámíthatatlanok az egzisztenciális válságaim xd). Nyilván vannak bennem még olyasmi gondolatok, de most már teljesen más problémáim lettek hirtelen, és túl sok dolgom, hogy legyen időm megoldani őket...Nem értem miért van ennyi bajom, ne kérdezzétek

Na szóval az a lényeg, hogy most már jobban érzem magam ahhoz az állapothoz képest, amiben ezt a kérdést írtam.

2022. márc. 16. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Turbulens típus vagyok, az asszertív ENFP-k általában nem szoronganak. :( Nem szeretek már a társaság középpontja lenni és sok barátságot sem tartok fenn minőség hiánya miatt. Találkoztam mar furcsa ENFP-kel és furcsa INFP-kel. Én mindig intro próbàltam lenni, aztán rá kellett jönnöm, hogy nem való nekem ha egyedül vagyok állandóan. Viszont van karrierutam, építgetem szépen. Erős személyiségem van, ezt sokan nem kedvelik, de már nem tud érdekelni.
2022. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!