Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatnám, hogy mi az...

Honnan tudhatnám, hogy mi az MBTI típusom?

Figyelt kérdés

Általában mindig ugyanaz az eredmény szokott kijönni (INFP), a nagyját igaznak is érzem, csak ők olyan szuperzárkózottnak tűnnek, amilyen én ezért nem vagyok. A "karantén" például megviselt, nem örültem a sok egyedül töltött időnek, míg az interneten azt olvasom, hogy a legtöbb INFP észre sem vette / kifejezetten örült neki.


Eddig legalább az Fi-ben biztos voltam, de aztán eszembe jutott, hogy mennyire küzdöttem azért gyerekként, hogy másik szeressenek. Bár azért is, hogy én szeressem önmagam. Elkezdtem mindenben bizonytalankodni.


ENFP-nek nem érzem magam, mert nem ugrálnak be folyamatosan új ötletek. Az INFP-k depressziója kifejezetten jellemző rám.


A kognitív funkciós tesztek is INFP-nek szoktak besorolni, de egyébként Ne, Ni, Ti, Fi szokott magas lenni. Néha az Si is. A redditet nézegetve az INFP-s csoport áll a legközelebb a szívemhez.



2020. jún. 1. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom a 16personalities.com-on nézted, annál nem hiszem, hogy van hitelesebb. Alapból az ezzel a baj, hogy sokszor attól függ az eredmény, hogy éppen milyen hangulatba vagy és hogyan értelmezed a kérdést. Például én iskolai dolgozatoknál is úgy voltan, hogy mindig az utolsó napokra hagytam a tanulást, mert nem terveztem meg, de valamit meg nagyon szeretek megtervezni. Ha van egy oylan kérdés, hogy szeretem-e megtervezni a dolgaimat, akkor itt nehéz eldönteni, hogy melyik alapján is válaszoljak, általában az lesz a nyerőbb válasz, amit tudat alatt is szeretnél, hogy kijöjjön az eredménybe.


Sokszor az az MBTI átmegy horoszkópba, azt vitatják, hogy melyik típus illik melyikkel össze, ki kivel lesz a legjobb barát stb. Meg akár azt is elhiszed, amit írnak rólad, pedig nem is igaz. Pedig valójában annyi személyiség, ahány ember, így nem lehet ez alapján megtudni.


Van egy másik oldal is, ahol ennek az eredményét megtudhatod, de már este van, ha holnap megtalálom ,akkor elküldöm.

2020. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából mindent néztem, amit nézni tudtam.

[link] - ez mindig INFP-nek hoz ki

[link] - ez is

[link] - ez INFJ-nek

[link] - ez ENFP-nek

[link] - ez INFP-nek

16personalities - az INFP-nek


Meg még találtam pár kósza tesztet, amit megcsináltam. Most főleg a kognitív funkciósok érdekelnek, csak félek, hogy mivel "ismerem őket", befolyásolom magam valamilyen irányba. Vagy egyszerűen csak félreértem (mert annyira mégsem ismerem őket).

2020. jún. 1. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Cimkezes, cimkezes, cimkezes. Nem lehet egy embert 4 betuvel beskatulyazni. Illetve nem hallottal meg arrol, hogy vannak arnyalatok is a vilagon? Nem infpj vagy mi a tosz vagy, hanem szimplan hulye. Olyan vagy amilyen vagy es csak magadnak artassz, ha felakarod magad cimkezni.
2020. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért ártok magamnak azzal, ha szeretném felismerni, hogy milyen kognitív funkciókat használok, és szeretném picit jobban megérteni őket és önmagam? Nem az a terv, hogy innentől kezdve azt csinálom majd, amit az INFP-k szoktak, olyan emberekkel ismerkedem csak, akikkel potenciálisan jól kijönnek, stb... tényleg önmagam és a funkciókat szeretném picit jobban ismerni (ezt könnyebben tudom önmagamon keresztül).
2020. jún. 2. 00:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 16personalities test nem valami jó, mert nem a kognitív funkciók szerint adja ki az eredményt. Az idrlabs, a keys2cognition meg a Michael Caloz-os jó.


Nem javasolnám, hogy tesztekből derítsd ki, hogy mi a típusod, főleg, hogy ismered a funkciókat és befolyásolhatod az eredményt. Azt viszont javaslom, hogy rengeteget olvass a funkciókról, főleg angolul van sok információ róluk.


A Reddit például nagyon jó hely, rengeteg információt találsz amik segítenek, kezdés képp az r/mbti-n. Bár a Reddit akkor hasznosabb ha valamennyire tudsz angolul. Ha még olvasgatás után se vagy biztos a dolgodban, akkor az r/MbtiTypeMe-n kitölthetsz egy kérdőívet és az alapján más felhasználók megmondják a típusod. Ehhez csak angoltudás és egy nagy adag önismeret kell. Én is itt találtam meg a típusom.

2020. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm :)
2020. jún. 2. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!