Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták, ti bementek...

Egyetemisták, ti bementek betegen előadásokra?

Figyelt kérdés
Vesztek fel maszkot pl ilyenkor, vagy pl inkább mérgesek vagytok arra, aki bemegy ilyenkor betegen?
2021. okt. 15. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Párszor előfordult, hogy bementem betegen, de csak akkor, ha az adott tárgyból nem volt több hiányzási lehetőségem, így nem volt választásom.

Egyéb esetben nem mentem be betegen.

2021. okt. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyire betegen mentél be? Ilyenkor elhúzódtál a többiektől vagy szóltál nekik, hogy fertőző vagy?
2021. okt. 15. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Influenza volt, múlófélben. Ja, szóltam nekik, és leghátra ültem be.
2021. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem megyek be betegen. Nagyon mérges vagyok arra, aki behoz bármi nyavalyát az osztálytermekbe vagy munkahelyre.
2021. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Én írtam is ki erről kérdést a héten, mert ez most nekem is egy dilemma. Nálunk nagyon komolyan veszik a hiányzásokat, a legtöbb órán van katalógus és max. 2x lehet hiányozni egy félévben, ha valaki átlépi megbuktatják (akár betegség, akármi miatt). Ezt a két hiányzást azért nem olyan nehéz összehozni pl. ha az ember megbetegszik, késik a vonat és nem ér be órára, esetleg valamilyen elintéznivaló adódik pont az óra időpontjában stb., úgyhogy be kell osztani. Illetve nálunk nem annyira szokás kiosztani vagy akár csak hallgatók között megosztani egymással az órai anyagokat, a ppt-t, a jegyzetet stb., tehát csak a saját órán írt jegyzetedre tudsz hagyatkozni, úgyhogy könnyű lemaradni is. Én most beteg vagyok, megfázás (fáj a fejem, torkom, folyik az orrom, köhögök stb.) és ilyenkor be szoktam menni órákra, de most nagyon csúnyán néztek rám, mindenki egyből arra gondol biztosan covidos vagyok stb., stb. Végül nem mentem be, de azért ezt nem lehet így folytatni, nem tudok minden megbetegedés esetén otthon maradni, mert nincsen annyi hiányzásom. Én értem, hogy nem illik bemenni, fertőző lehet stb., de megbukni sem akarok.
2021. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még jóval a covid előtt bementem. Megbántam, mert úgy, hogy végignyomtam a napot, sokkal betegebb lettem, és tovább tartom a felépülés, mintha a kezdeti tüneteknél már itthon maradtam volna kipihenni.


Némelyik tanár mondjuk nem segített a szituáción, mert közölték, hogy csak kórházi igazolást fogadnak el, háziorvosit nem. Na most nem minden vírus okoz olyan problémát, amivel kórházba kerül az ember, ettől függetlenül lehet borzalmasan kellemetlen.

2021. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem osztogatják egymás között a jegyzeteket.
2021. okt. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eddig mindig bementem, mert legfeljebb enyhe megfázásom volt azokon a napokon. Ha lenne lázam, és nem lenne aznap semmi fontos (pl zh) nem mennék be. Osztják a jegyzetet, sok okos emberrel jóban vagyok, akikkel kölcsönösen segítjük egymás tanulását, szóval az nem lenne gond, de szeretek bejárni. Természetesen akkor maszkban és nem iszom más üvegéből. Nem haragszom arra, aki bejön betegen. Nagy a terem, kevesen vagyunk.
2021. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!