Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinálnál, ha soha nem...

Mit csinálnál, ha soha nem kellene dolgoznod a megélhetésért?

Figyelt kérdés

Két külön lehetőség szerint.


1. Folyamatosan lenne annyi bevételed valahonnan, hogy el tudj élni munka nélkül, de nem volnék kifejezetten gazdag (tehát rendszeresen híve egy összeg ami elég ugyan de nem milliók meg milliárdok)


2. Rengeteg vagy legalább annyi anyagi háttered lenne, hogy ha több nem jön, az is elég lenne már örökké.


Mit csinálnál egyik héten? Másik héten? Következő évben a fent leírt esetekben?


2021. okt. 15. 08:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#10.

Ki kell, hogy ábrándítsalak: a feltétel nélküli alapjövedelem soha sehol nem fog működni, ugyanis az emberek többsége pont ugyanúgy tenne, mint én. Ha sok pénzem lenne, mégis miért dolgozzak vagy tanuljak, ha engem úgysem érdekel az ég világon semmi? A saját pénzével mindenki azt kezd, amit akar. A szabadidőmet pedig most is pont úgy töltöm, mnt amiket a kilencedik válaszomban leírtam. Akinek meg nem egyezik a világképe és a gondolkodásmódja az enyémmel, az ne szóljon bele abba, amihez semmi köze.

2021. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mert ha másnak is sok pénzük lenne és ők sem dolgoznának akkor a pénzzel kitörölhetetnéd a pottyantódat
2021. okt. 16. 16:43
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#12.

Olyan soha nem lesz, hogy az emberek nagy részének annyi pénze legyen, hogy ne kelljen dolgozniuk. Akik pedig a szerencsés kevesebb, mint 1%-ba tartoznak, azok megtehetik, hogy ne dolgozzanak semmit akkor se, ha neked ez nem tetszik. A kérdésed arról szólt, hogy mit tennék, ha az ő helyzetükben lennék, én meg őszintén válaszoltam rá.

2021. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egy ökofaluban laknék, egy jó közösségben, ökoházban, napelemekkel, meg minden, a természettel egyensúlyban. Főznék, a növényekkel foglalkoznék, a maradék időmben a barátaimmal lennék, társasoznánk, gitároznánk. Nyelvet is tanulnék.
2021. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Visszavonulnék akár tanya-jellegű helyre. Önellátóként élnék, de őszintén szólva nem annyira, hogy megszakadjak és semmi örömöm ne legyen benne. Szóval félig önellátóként.

Maradék időmben sportolnék (már amennyire ezek mellett kellene), írnék, olvasgatnék az interneten, néha kimozdulnék, néha hívnék magamhoz embereket. Ritkán esetleg utaznék is, de pár napokat maximum, engem elfáraszt, ha sokat vagyok idegen helyen.


Mindehhez egy férj, egy Társ jól jönne azért.

2021. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!