Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » November vegetöl jelen allas...

November vegetöl jelen allas szerint munkanelküli leszek, es arra gondoltam valahogy megelhetesi programozova kellene valani. Hogyan csinalnatok?

Figyelt kérdés

Nemetorszagban vagyok, nagyreszt anyagvizsgalati meresi modszereket fejlesztek, mint kutato fejlesztö mernök/tudomanyos alkalmazott 2009 ota miota BME-t befejeztem. Szoval elvileg a müszaki kepessegeim nem rosszak. Nemtorszagban is egy kisebb hadsereg hanyzik programozokbol, amennyire fel tudtam merni föleg szoftverfejlesztö hirdetesekböl talalni aval ha nem ezrevel lehetösegeket mindenütt.

Több embertöl erdeklödtem amr itt GYK-n elmeletben regebben, hogy müködhetne ez de most lassan eljönne a cselekves ideje is mert vmiböl meg kell majd elnem.

A sajat szakmam elhagyasat megfontolnam emiatt, mert nagyn instabal, 7 fix idös szerzödesen es 6 munakhelyen vagyok tul eddig.

Ha a cel a megelhetesi programozo szint elerese egy nemet atlagfizetesert (pl 2000 Euro netto) hogyan csinalnatok konretan a helyemben?



2017. aug. 23. 09:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
'f#szom az a megélhetési programozó?
2017. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Az aki mindent elvállal tudás nélkül csak hogy pénzhez jusson. :-)
2017. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ezt a kifejezést akartad használni. ;-)


Viszont nem lesz egyszerű, önnálóan elég nehéz lenne talapon maradni, első körben valamilyen céghez kéne elhelyezkedned, int Junior programozó, persze ehhez kell tudnod alap szinten programozni is.

Közben fejleszted magad és próbálsz ügyfeleket szerezni.

Kint nem tudom milyen lehetőségek vannak főállás mellet mint egyéni vállalkozó, de javaslom járj utána.

Ha jól megy, szerzel ügyfeleket, akkor szépen eltudsz jutni A -ból B -be.

2017. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi tartalékod van, de ha önállóan próbálsz elindulni, 1 év mínuszt számolhatsz, mire sikerül beindítani az üzletet.
2017. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ha December 1töl munkanelküli leszek 10 honapig kb 1100 Euro munkanelküle segelyt fogok kapni elvileg. Ebböl siman tul lehet elni a lakhelyemen. 10 honap alatt szerintem realis lehet, hogy magamra szedek annyi tudast a miert hajlando valaki fizetni.

Konretan milyen temat kezdenetek el tanulni amire jo bbesellyel lehet ügyfeleket talalni? Jelenleg fogalmam nincs az egeszröl, de nemsokara elvileg idöm mint a tenger es soha ne feledjük: utolsokbol lesznek az elsök!:)

2017. aug. 23. 11:04
 6/22 anonim ***** válasza:

Legtöbb igény amire engem megkeresnek: Webes - Android alkalmazások fejlesztése.

Ehhez nagyon sokat kell tudni, webes programozást, és Android alkalmazás fejlesztést is.

(JAVA, PHP, MySQL(i), HTML(5), CSS(3), JavaScrip, ahhoz lib -ek, Eljárási módok, mint pl. AJAX, adat típusból JSON...)

Ritkábban keresnek ügyviteli rendszerek, CMR -ek, fejlesztésére, tovább fejlesztésére.

Itt C/C++/C#/.net -re van szükség, ami azért nem egyszerű.

Újabban mini eszközök mint Rasbery -re történő automatizált program írása is bekerül a listába, ahol pl. szenzorok méréseit kell továbbítani egy nagyobb rendszer felé WiFi -n, itt pl. Python ismerete ami nagyon hasznos tud lenni, de kiváltható C/C++ -al is.

2017. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Normál esetben évekig tart ezeket megtanulni, ha csak nem foglalkozol napi 12-16 órába a hét tétnapján, akkor talán fél-egy évre lelehet vinni.

Plusz, nem árt ha közben ügyfeleket is tudsz szerezni, ehhez, hogy dolgozni tudj, valamilyen vállalkozási forma kell.

Esetleg ha rendelkezel magyar címmel, egyéni vállalkozóként, közösségi adósszámmal eltudsz indulni, és fix 50 ezres adót könnyebb kifizetni...

De persze, akkor ottani munkanélkülid megszűnik, és ez is csak a kezdetekben jó, mert 2000 EUR szintű bevétel felet, már nem 50 ezer Ft az adó...

Kint nem tudom milyen lehetőségek vannak mint állás kereső, hogy hogyan tudnál vállalkozást indítani.

De szerintem még mindig a legtutibb az lenne, ha össze kaparnál alaptudást, majd elhelyezkednél kezdőként, ahol még gyakorlatot is sikerül szerezned, majd úgy váltani.

2017. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nemetorszagban szerencsere nincs ilyen marhasag, hogy akkor is fizetned kell egyeni vallalkozokent ha nincs beveteled, nem tudom a pontos összeghatart, de olyan 8-10 Ezer Euro körüli összegik adomentes a "Gewerbe" egyeni vallakozas.


Mivel munkanelküli leszek ezert lesz idöm böven, tehat a napi 12-16 ora raforditas heti hetszer realis teljesen:)

En is ugy gondolom hogy ilyen idöbefektetessel pl 6 honap alatt HTML5-CSS3-Javascript combot meg lehetne egy alapszinten tanulni, illetöleg ha ehhez meg ertelmezhetö Java tudast magamra szednek akkor mar talan tartok valahol...

2017. aug. 23. 13:36
 9/22 A kérdező kommentje:
es megis hogyan lehetne igy a semmiböl megbizasokat szerezni? Forumokrol? Vagy aprohirdetesekböl?:)
2017. aug. 23. 13:38
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel munkanelküli leszek ezert lesz idöm böven, tehat a napi 12-16 ora raforditas heti hetszer realis teljesen:)"

Reális a lószart.

2017. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!