Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lepődnek meg az emberek...

Miért lepődnek meg az emberek a szezonális betegségeken?

Figyelt kérdés
Itt az ősz és szinte minden ismerősöm kollégám volt már náthás vagy most is. És ilyenkor megfigyeltem, hogy úgy reagálnak mintha nem lennének évente 2x betegek, náthásak. Vagy csak beszélni szeretnek róla, hogy náthásan milyen rossz munkába suliba járni?

2021. okt. 19. 10:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
6%
Mert bennük van a covid láz még, hogy "jajj remélem nem kaptam el"
2021. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Miért meglepődés az, hogy nem jó betegen bejárni?
2021. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
más is dolgozik betegen, ez ilyenkor természetes
2021. okt. 19. 10:39
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

#3

Normális helyeken abszolút nem természetes szerencsére.

2021. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
#3 milyen proli helyen dolgozol, ahol természetes betegen is bemenni?
2021. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy folyó orral néha köhögve mész be, tehát egyszerű takonykórra gondolok.
2021. okt. 19. 10:46
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol lenne opció így nem menni dolgozni, még az orvos sem írna ki
2021. okt. 19. 10:47
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

#7

Engem is kiír a dokim "takonykórral", a páromat is (másik doki), az összes kollégámat is, családtagjaimat is, barátaimat is. Keress normális háziorvost.

2021. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8- ok ez igaz, amit írtál, de pl én is pl évente 2 szer náthás vagyok, ez évente 2 hét hiányzás volna, ami bevételkiesés. Még ha mész be dolgozni, mert még úgy látod, hogy laza a nap és fogod bírni, akkor bemész.
2021. okt. 19. 10:51
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

#9

Csak ismételni tudom a 4-es választ: normális helyen ez nem természetes. Normális helyen keresel annyit hogy ne jelentsen gondot a táppénz és/vagy adnak betegszabadságot és nem vonnak le. Szüleim meg pl kötöttek erre biztosítást, ha táppénzen vannak akkor a biztosító fizeti a kiesett bevételt.

Szerintem ez hogy "gyere be betegen dolgozni" leginkább bejelentetlen munkánál, meg nagyon vérszívó munkahelyen jellemző - párommal az előző munkahelyén ezt játszotta a főnöke, de inkább váltott, szerencsére van olyan hely ahol a betegség az betegség, és jogod van kigyógyulni, a kollégáknak meg joguk van nem elkapni.

2021. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!