Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne kezelni a...

Hogyan lehetne kezelni a helyzetet?

Figyelt kérdés

A lakótársamtól lassan a falnak megyek.

Tulajdonképpen mi nem nagyon ismertük egymást korábbról, egy közös barátunk által kerültünk egy albérletbe. Alapjáraton relatív jó természetű lány és normális velem, de amit mostanság produkál azt nem tudom már hova tenni.

Mindig is egy nagyon kapcsolatfüggő személy volt és ez most sincs másképp. Azonban kb 1,5 éve nincs kapcsolata. Tudni kell azt is róla, hogy eléggé materialista, fontos neki, hogy kinek mennyi pénze van, hogy öltözködik, hogy néz ki stb. Ezzel talán még alapjáraton nem is lenne baj, de mostanában olyan férfiakkal kavarodik össze akik már jegyben járnak vagy családosak.

Konkrétan pár hónapja kinézet magának egy faszit, aki már rég eljegyezte az akkori barátnőjét és hát lakótársam addig meddig nyomult a srácra, míg az elhagyta a jegyesét (emlékszem tök sokat panaszkodott a srác jegyesére, hogy jaj ő most mit van úgy ki ettől meg ilyenek, én meg csak fogtam a fejem, hogy még mind ezek után azt a szegény lányra ilyeneket mond..) és az én lakótársammal kavart tovább, de össze sose jöttek, tipik szexre kellesz "kapcsolat" volt, sose mondták ki, hogy ők együtt lennének. Számomra már ez is elég durva volt, hogy miért kell olyasvalakire nyomulni, akiről tudja nagyon jól, hogy már foglalt. Aztán nyilván a srác eldobta magától mikor már ráunt a dologra, na ekkor jött a mélydepresszió nyilván, mert a srác is egy pénzes valaki és hát lakótársam már elképzelte ahogy majd őt szépen eltartják, meg nem kell dolgozni stb.

Ez a "kapcsolat" eléggé megviselte, de aztán jött az újabb nagy érdeklődés, aki szintén egy tehetős férfi, de ő már családos, gyereke van. Eleinte nem kapcsolat miatt jött szóba a pali, hanem valami bizniszük volt, mikor mesélgetett róla, már akkor furcsa volt, de elhessegettem a gondolatot, mondván tuti én vagyok a szkeptikus. Na hát azóta elég sok közös programjuk volt és pár napja mondta nekem a lakótársam, hogy a férfi kb szerelmet vallott neki, de hát ő nem akar tőle semmit, de ugyanakkor ő a férfit nem hibáztatja, hogy keresi a kalandot az ő személyében, mert a feleség ilyen meg olyan, meg a férfinak stresszes az élete és így vezeti le..

Erre már nem nagyon tudtam mit mondani, csak annyit, hogy szerintem egy családos emberrel nem kellene húzni. Nyilván ez a vélemény nem tetszett neki és kb el is engedte a füle mellett és az se segít a helyzeten, hogy mikor a barátnőinek sztorizgat ezekről, ők neki adnak igazat és egyik se mondaná azt hogy álljunk meg egy szóra.

Nem tudom mi lehetne a megoldás arra az átmeneti időszakra, amíg el nem költözök innen ( nyilván nem csak ez az ok, de mindenképp tényező ) de valami tanácsot nagyon szívesen vennék.

Tudom lehet én vagyok túl konzervatív, de mindennap ezt hallgatni már kissé idegőrlő.



2021. okt. 23. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ne hallgasd.
2021. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nehéz, ha egy háztartásban lakunk
2021. okt. 23. 15:40
 3/3 senkike332 válasza:
Nagyon egyszerűen mikor erről kezd el beszélni mindenképpen bele kell vágni a szavába (bár ez ugye nem egy eberi dolog, de ha a tényeket nézzük amit ő csinál az se) vagy kizárni. Egy idő után békén fog hagyni, mert látja rajtad hogy nem figyelsz rá.
2021. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!