Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám az ilyen helyzet...

Hogyan tudnám az ilyen helyzeteket/szituációkat helyén kezelni? Mit lehetett volna erre válaszolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ez a világ legnagyobb problémája, de nekem mindig problémám akad az efféle szituációkkal, hogy mit is kéne erre válaszolni, mi lenne a helyénvaló válasz/viselkedés, stb.


Példa:

Fent vagyok társkeresőn, beszélgettem valakivel. Szimpatikus volt, megbeszéltünk egy találkozót. Előjött a téma arról, mit csinálnánk első talin, én mondtam, hogy hogyan gondolom, mit nem kéne szerintem, mi az ami tetszene, mi nem. Elkérte a telefonszámomat, viszont én nem adtam meg, meg is indokoltam, hogy azért nem, mert első tali előtt sosem adom meg, mert már sajnos megjártam így párszor. Kért tőlem még arcképet, de én nem küldtem, mert a profilomon 4 is volt, és újabb képem meg nem volt.

Aztán lemondta a találkozót, és a fejemhez vágta, hogy én micsoda komplikált vagyok (telefonszám, képek, stb), meg hogy én elvárom, hogy a saját szabályaim szerint ugráljon valaki (nem is tudom, hogy ezt a hülyeséget honnan vagy miből szűrte le...), meg hogy én a világot is megmagyarázom, magyarázkodok mindig!


Én nem tudtam erre kb mit írni, egyszerűen letiltottam. De mit lehet az ilyenre reagálni, írni? Nem ez az első eset, hogy elmondom a saját véleményemet, nézőpontomat, akkor komplikáltnak meg bonyolultnak titulálnak, akivel nem akarnak ismerkedni. ha meg valaki félreért valamit, és elmondom neki, hogy van igazából, akkor meg mit magyarázkodok, meg a világot is megmagyarázom.


Hogyan tudnám magamat "tréningelni" úgymond, hogy az ilyen szituációkat helyén tudjam kezelni? Vagy hogy úgy oldjam meg, hogy ne én maradjak alul úgymond? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Nem magyarázkodok mindig, de ha valaki valamit félreért, és elmagyarázom, hogy az velem kapcsolatban nem úgy van, mármint félreértette, az miért baj? És egyáltalán nem kioktató stílusba, erre nagyon szoktam ügyelni.


Azért is idegesít ez nagyon, mert én néha emiatt komolyan úgy érzem, mintha tényleg az lenne a baj, hogy nekem önálló és saját véleményem, hozzáállásom van, és nem azt böffentem vissza mindig, hogy "igen" "igazad van" "én is így gondolom".


Mit tegyek?



2017. jan. 4. 11:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van némi kis szorongásom régebbről, és ezzel kapcsolatos önbizalomhiány, de ez nem tudom, hogy számít-e, pláne írásban.
2017. jan. 4. 11:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Üsd el az ilyet humorral.

Nem kell már a legelején halál komolynak lenni....

2017. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz viszont ő komolyan is gondolta ezeket, és nem ő volt az első ilyen. Persze nem tömegesen mondják ezt nekem, de már 3-4 embertől megkaptam...
2017. jan. 4. 11:30
 4/12 A kérdező kommentje:
És milyen humorral üssem el?
2017. jan. 4. 11:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem olyan volt, hogy ismerkedéskor megkérdeztem, feljön-e Budapestre. Először azt mondta, hogy igen. Aztán később, hogy nem. Megkérdeztem, hogy biztos-e, mert sok jó programra el tudnánk menni. Mondta, hogy nem. Oké, megértettem. Erre később meg a fejemhez vágta a hülyéje, hogy én milyen szemét vagyok, hogy fel akarom ráncigálni Budapestre. Pedig már kb 4-szer leírtam, hogy megértem, hogy nem jön, én nem is tartok puskát a fejéhez. Majd amikor megkérdeztem tőle, hogy tudja-e értelmezni azt, amit írok, akkor meg én voltam a bunkó s¤g gfej.

Az ilyen takarodjon a jó büdös francba, és kívánom, hogy sose legyen normális párja! Ezekkel az ignoráláson és letiltáson kívül nemigazán lehet mit kezdeni.


Mellesleg társkeresőn sajnos nagyon sok az olyan ember, aki nem párt keres, hanem bólogató kiskutyát. Inkább örülj neki, hogy még az elején kiderült, hogy ilyen idióta az illető, megspóroltál magadnak egy csalódást. Én is utálom az ilyen egoista barmokat, akiknek csak a saját véleményük a szent, a többi embernek meg nem lehet más véleménye.

2017. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
Érdemes bele se kerülni ilyen szituációba. A szám meg nem adásához fűzött magyarázatodról előre sejthetted volna, hogy sértő és provokatív. Ha ilyen esetben picit előre gondolkodsz, és olyan indoklást adsz, ami nem provokatív, akkor nem lesz ilyen vita sem.
2017. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves Kérdező!


Szerintem amennyiben több képed is volt fent a képkérés valóban fölösleges volt az illető részéről. A telefonszámot én személyszerint azért tartom jónak, mert többször is volt, hogy az illető nem jelent meg a megbeszélt randin sajnos, ilyenkor általában vártam 15 percet, hátha késik, de legfeljebb írni tudtam nekik, ha pedig nincs online nem tud válaszolni. Ezzel szemben telefon esetén könnyedén tiltható a szám negatív tapasztalatok van, de ha bármi közbejön vagy esetleg késni fogsz tudod a másik féllel közölni könnyedén :)


Amúgy ez nézőpont és felfogás kérdése, de ilyenkor én írnék még egy annyit a másik félnek, hogy bocsi, de akkor mégsem illünk össze és utána tiltanám, mert lehet nem veszi a jeleket és vár, reménykedik. Rengeteg ember van, mind különbözünk és ha úgy érzed nem ő az, akit keresel, akkor kár erőltetni, csak fogadd el egyszerűen ezt a tényt és talán könnyebb lesz így ezeket feldolgozni. Sok sikert a lovagod megtalálásához! 24F

2017. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A telefonszámnál mi volt a sértő és a provokatív?
2017. jan. 4. 11:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!

Az ember akarva akaratlanul is belekerülhet ilyen szituációkba, hiszen honnan tudná valaki, hogy a másik min sértődik meg, vagy hogyan reagál valamire.

Velem is már volt ilyen. Az első 1-2 alkalommal elkezdtem velük vitatkozni, de csak jobban felidegesítettem magam. Aztán elegem lett. Ha legközelebb megint ilyen seggfájós emberbe botlottam bele, egyszerűen ignoráltam, a többi levelét meg olvasatlanul töröltem.

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen emberekkel nemigazán lehet mit kezdeni. A magyarázkodással én is megszívtam, de ezen változtattam. Amikor élőben összefutottam még egyszer ugyanazzal az emberrel, és számon kért valami baromságot mert hogy ő azt nem érti, egyszerűen közöltem, hogy pech, nem magyarázkodom. Erre már nem tudott mit kinyögni.

2017. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a társkeresős szokásokat, de így olvasva téged, neked adok igazat.

Szerintem az ilyenekkel nem ill foglalkozni, nem kell reagálni, le kell tiltani, ahogy nagyon helyesen tetted.

Ennyire eltérő hozzáállással a másikhoz, az élethez, úgysem lettetek volna egy pár.

Keress olyat, aki a képeid és a megnyilvánulásaid alapján szimpatizál veled, ne görcsölj a párkeresésre, ne fektess energiát eleve konfliktusos ügyekbe, minden zsák előbb-utóbb megtalálja a maga foltját!

2017. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!