Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rossz gondolataim...

Nagyon rossz gondolataim vannak, Mit tegyek? Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Üdvözletem


Olyan gondolataim vannak hogy megölök embereket,barátaimat elvágom a torkukat,van hogy ülök a buszon oda sétálnék az egyik emberhez és könnyed mozdulattal kitörném a nyakát,nem régiben voltak nálunk vendégek,Anyám barátai, és csak arra tudtam gondolni hogy fejbe verem őket egy vascsővel,próbálom elűzni ezek a gondolatokat de visszajönnek, és ha lezajlanak a fejeben ezek a képek akkor utána felszabadult vagyok, örömöt érzek.Néha. ha sikerül vissza fojtani dühös leszek,Agresszív,ütöm az ajtót vagy épp a falat,ez egyre rosszabb kb. fél éve vettem észre hogy ez van.


20/F



2016. febr. 23. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ugye te sem gondolod, hogy ez normális lehet?

Mit tegyél? Vagy beszélj erről a háziorvosoddal és tudni fogja mit tegyen vagy menj egyből a Pszichiátriai gondozóba és ott fognak segíteni.

2016. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
47%

Amiket leírsz, típusos kényszergondolatok. Egyáltalán nem ritkák, itt olvashatsz róluk bővebben: [link]


Az előzőnek nincs igaza, az ilyen tüneteket nem pszichiáter, hanem pszichológus kezeli. Ha van rá kereted, mindenképp keress fel egyet, a segítségével könnyebben meg tudsz tőlük szabadulni.

2016. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hali :)

Szerintem te is kezdj el pszichológushoz járni.

Nekem rosszul alakult az életem, mélyen depressziós voltam sokszor véresre ütöttem az öklömet meg dühögtem. A család javaslatára kezdtem el pszichológushoz járni. És azóta fokozatosan jobban vagyok ;-)

2016. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az informatív válaszokat !
2016. febr. 23. 21:06
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Először azt gondoltam, ezek kényszergondolatok.De azok ellen küzd az ember és akkor boldog, ha sikerül őket leküzdeni, elhessegetni.Mivel nálad ez fordítva van, szerintem ez már olyan probléma, amit kezeltetni kéne!Lehet elfojtott agresszió is, de annak is van oka.
2016. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

#2 Nincs igazam? Olvasd már el mit írtam.

Első lépésben, ha valaki pszichiátriai gondozóba megy, akkor nem pszichológussal találkozik, hanem pszichiáterrel. Ő dönti el, ki kezeli tovább, saját maga vagy a pszichológus.

Pszichiáternek is van jogosítványa a kényszerbetegség kezeléséhez amúgy.

Az igaz, pszichoterápiára inkább pszichológushoz érdemes menni.

2016. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*Lemaradt: minden pszichiátriai gondozóban van pszichológus. Csak azért nem ajánlottam magánt, mert 20 évesen kicsi az esély, hogy meg tudjon fizetni egy több hónapos kezelést.
2016. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
36%

Lehet sok oyan videojatekkal jatszol ameikben ilyesmi es hasonlo keppen lehet kivegezni az embereket pl splinter cell resident evil STB en is mikor ilyenekkel jatszodtam volt hogy gondoltam hasonlokra!! ABBA kell hagyni a jatekot es par het mulva elmulik!itt egy video ami bizonyitja !) ember akiknek a videojatek miatt kellett meghalnia!

https://www.youtube.com/watch?v=5ocEO9e0Q1M

2016. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A kérdésre válaszolva valoban nem normális.
2016. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg segítene, ha beszélnél egy pszichológussal, meg valahogy megpróbálnád csökkenteni a stresszt, és máshol élnéd ki az agresszivitást, pl. futás, küzdősport, valami olyan, ahol minden erődet bele kell adni, és a végére lefáradsz. Volt, amikor én is éreztem hasonló dolgokat, de, amikor tesin mindent beleadtam abba, amit csináltam, sikerült ott levezetni a feszültséget.


Vagy, a másik lehetőség, ha kiéled ezeket, és gyilkossá válsz. Akkor utána megnyugszol. De ezt nem ajánlom.

2016. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!