Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarok mindig anyukámmal...

Miért akarok mindig anyukámmal lenni, és ki közösíteni magamnak?

Figyelt kérdés
Anyukám nevelőszülő, én 3 éves voltam, mikor elkezdte ezt, és 5 idegen gyereket nevel jelenleg mellettem, de azóta volt még pár. Én 16 éves lány vagyok, és van 1 nővérem és 1 bátyám, ők már külön élnek közel a 30hoz, családjuk is van. Nagyon nem szeretem anyukám munkáját, mivel engem utálnak a nevelt gyerekek (ketten idősebbek nálam, hárman fiatalabbak) folyamatosan lenéznek, és úgy beszélnek velem, mintha nem tartoznék a házba, anyukám meg erről tud, mert látja, de mégsem tesz ez ellen semmit, és ez nagyon fáj, nem is érzem már otthon magam a családom házába, de mégis imádom anyukámat, és nem tűröm, hogy bármelyik nevelt vele van, utálom mikor beszélnek hozzá, és a legkisebb gyerek 8 éves anyának szólítja, ami engem nagyon zavar, mivel anya csakis az én, és a bátyám, nővérem anyukája senki másé. A testvéreimet nagyon szeretem, ők rendesek hozzám, de nem úgy gondolják ezt az egészet mint én, őket nem zavarja ez az egész. Anyukámmal már nem egyszer beszéltem ezt meg, még pszichológushoz is jártunk, ahol azt tanácsolták neki, sokkal több időt töltsön velem, mert én ezt igénylem. Ez eleinte ment is egy ideig, de aztán elhagyta a jó szokását. Ő mindig azt mondja nekem, hogy ennél nem tölthet velem több időt, mert nem csak én vagyok, de ez olyan nem jó így, nekem miért kell ezt eltűrnöm? Múltkor mondta, tanuljak meg osztozkodni rajta, de én mondtam neki, hogy más esetben, ha apának új felesége lenne, és nekem náluk kéne maradnom, hogy bírnád elnézni, hogy van egy úgymond második anyám, ő azt mondta öngyilkos is lenne, de bele gondolhatna, mert ugyanezt érzem, elveszik ami az enyém. Én miért nem tudok megváltozni és hideg lenni mindenkivel, anyukámmal is, nem kéne a figyelme egyáltalán? Annyira rosszul érzem itthon magam folyton, néha még azt is, hogy ezen a világon nincs ki szeressen, de nekem nincsenek öngyilkos gondolataim, folyamatosan azt mondom magamnak, hogy hamarosan elköltözhetek, és akkor boldog leszek.
2021. okt. 31. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy természetes igény, a helyzet pedig természetellenes. Te teljesen jogosan formálsz igényt anyukád szeretetére. Ő pedig nem tud neked annyit adni, amennyire szükséged van, és próbálja rád kenni, hogy te nem tudsz megfelelően alkalmazkodni.

Ha mentálisan egeszséges felnőtté szeretnél válni, akkor tudatosítanod kell magadban, hogy ez nem a te hibád, nem te akarsz túl sokat, te csak annyit akarsz, amennyi járna egy normális családban. A környezeted hibája hogy nem tud az igenyeidnek megfelelő mennyiségű szeretetet adni, és nem ismeri el validnak az egyébkent teljesen jogos igényeidet. Tehát tudatosítsd magadban, hogy te így vagy jó, ahogy vagy. Hogy honnan tudnál szeretetet kapni, ha attól nem jön elég, akinek adnia kéne: apukádtól, tesóidtól, baralátaidtól, állatoktól.

2021. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*barátaidtól
2021. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Sajnos apukámhoz nem tudok kötődni, mivel őt nagyon nem szeretek. Haragszom rá, mert mikor kicsi voltam alig volt otthon, ha itthon is volt csak gépezett vagy tv-zet, bármi kérdésem volt, úgy válaszolt, mintha ez neki mekkora nagy megeröltetés lenne, sokat kiabált velem, és sokszor megvert. Anyukámat megcsalta, az teljesen be tett nekem is. A macskámhoz kötődök nagyon, ő mindig jön bújik, és puszikat ad. 🥰
2021. nov. 4. 09:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom hogy így kell felnőnöd. A lényeg, hogy tudatosítsd magadban, hogy felnőttként, párkapcsolatban ne elégedj meg szeretetmorzsákkal. Sajnos az ember hajlamos ugyanilyan minták alapján párt választani, amilyen mintákban felnőtt. Arra figyelj, hogy a párkapcsolataid jók, szeretetteljesek legyenek, és ha valaki nem jól banik veled, azt engedd el, mert megváltozni nem fog/nem tud/nem akar.
2021. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!