Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Emberek! Mit tegyek? Nem...

Emberek! Mit tegyek? Nem akarok az anyukámmal élni. Apámhoz szeretnék költözni. Meg tehetem? Ha a szüleim elváltak és anyámmal élek. Mikor költözhetek apámhoz?

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
18. betöltött életéved után
2018. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Vagy megvárod,hogy 18 leszel,vagy beszéldz apukáddal,hogy lakhatsz e nàla.Ha igen,akkor ő neki be kell adnia egy új gyermek elhelyzési kérelmet.
2018. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
A gyerek mindig a nőhőz kerül sajnos ki is használják h hu de ragaszkodó anyák,ja a tartásdijhoz ragaszkodnak.
2018. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha anyukám beleegyezik akkor is kell egy új gyermek elhelyezési kérelem?
2018. szept. 29. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen,kell.Mert akkor hivatalosan nem élhetsz apuddal,nem tud intézkedni ha valami ügy miatt kell a hivatalosan nevelő szülő,valamint az utánad lévő támogatásokat sem tudja igénybe venni.
2018. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Ha jó a szüleid viszonya és meg tudják ezt beszélni, akkor átköltözhetsz már most, de azért érdemes ezt jogilag is elrendezni (csak akkor a procedúra alatt már ott lakhatsz).

2018. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
14 éves korodtól eldöntheted, hogy kinél laksz! Hacsak nincs valami eltiltás vagy ilyesmi. Ehhez is kell papír persze, pontosan nem tudom mi. Nálunk is hasonló szitu volt. Apám mondta 14től a gyerek dönti el, anyám tisztában volt a törvényekkel, így megijedt, hogy otthagyom. Végül anyumnál maradtam, de akkor mehettem apámhoz amikor akartam, és megszűnt a 2 hetente láthatom stb
2018. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó: nagyon el vagy tévedve! NEM döntheti el egy 14 éves, hogy hol akar lenni, csak megkérdezik, hogy mit szeretne. A bíróság utána dönt, és ebben figyelembe veszi egyéb tényezök mellett a gyerek kívánságát is, de nem kötelesek elfogadni azt, dönthetnek ez ellen is.


Kérdézö: ahogy írták, elöször meg kell a szülökkel beszélni, utána pedig a bíróságon kell határozatba foglaltatni.

2018. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!