Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem meg anyukámma...

Hogyan beszéljem meg anyukámmal, hogy iskolát akarok váltani?

Figyelt kérdés
Nagyon nem bírom az osztálytársaimat,nem bírok ki másfél évet velük.Ők se szeretnek engem,egyfolytába kibeszélnek és szidnak,már gyomorideggel megyek el reggel.A "barátnőim" észre se veszik ha nem megyek reggel,volt hogy utolsó órán tünt fel,és ezt röhögve mesélik el.Ha átmennék a másikba sokkal több barátom lenne,vannak már onnan,akikben tényleg megbízhatok.Itt ahol most vagyok még órán figyelni se lehet,minden egyes órán üvöltöznek,van hogy emiatt kap mindenki egyest.Nagyon nem szeretek idejárni!De már tavaly előhoztam anyunak és nem engedte:(Mivel vehetném rá?

2017. ápr. 13. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Én azt mondtanam, hogy meg akarok halni.nem bírok tovabb ebbe a suliba jarni. erre a szülők felkapjak a fejüket.

arra hogy siman mondod neki, arra nem, mivel gondolja, hogy elmúlik.de ha ilyet mondasz, megijed.

én is szülő vagyok, nekem is mondta mar a lanyom, (szerelmi kapcs)és akkor teljesen kikészült. es amikor ezt mondta h nem akar tovabb élni, akkor kaptam fel a fejem, hogy itt tényleg probléma van.

2017. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Saját példám: én is azt hittem, utálnak. Általánosban is, gimiben is. Aztán gimiben 11. környékén megpróbáltam változtatni a viselkedésemen, próbáltam nyitni mások felé, és igyekeztem elhagyni az addigi bunkózós, beszólogatós, flegma stílust. Kb. azonnal 180 fokos fordulatot vett az osztálytársak viselkedése, elkezdtek emberszámba venni, haverkodtunk, már nem az ellenséget látták bennem, hanem a havert. És ez meg is maradt érettségiig.


Nagyobbik húgom 3 általános iskolába, és 2 gimnáziumba járt, mert mindenhonnan el akart jönni, mondván, hogy őt mindenhol utálják... Érdekes. Otthon állandóan bunkózott, elviselhetetlen, kiállhatatlan volt a stílusa. Mondtam, hogy így ne csodálkozzon, hogy mindenhol utálják. Persze a válasz, hogy ő a suliban teljesen máshogy viselkedik, mint otthon... Ja, persze.


Szóval szerintem első körben önmagadat vizsgáld felül, és a saját viselkedésedet.

30N

2017. ápr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A saját viselkedésemmel szerintem nincs baj,próbálok mindenkivel kedves lenni és beszélgetni velük,csak aztán nem túl jó dolog azt hallani mikor elrontassz valamit,hogy te akkora fogyatékos vagy és bárcsak soha többet ne jönnél.
2017. ápr. 13. 16:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Sohasem voltam flegma egyikükkel sem,csak akkor,ha már kikészítettek idegileg aznap.A padtársam ha meglát reggel már elkezd pampogni hogy miért kellett ennek a k***ának bejönni,döglött volna meg,stb.
2017. ápr. 13. 16:28
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Hány éves vagy? Esetleg egy próbát megérne, hogy beszélj a padtársaddal, meg a 'barátnőkkel', hogy mi a fene bajuk van. Vagy gondolkozz, lehet egyszer valami kiváltotta naluk ezt a viselkedést
2017. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De én nem akarok velük beszélni,én jönnék ki belőle rosszul.Attól még ugyanugy csinálnák órán a fejüket és ugyanúgy lehetetlen lenne figyelni órán.Én már nem szeretnék itt maradni.
2017. ápr. 13. 16:48
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk mi lenne, ha így mondanád el a szüleidnek is, ahogy nekünk tetted?
2017. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az lenne a jó, ha keresnél valami másik sulit, ahol van olyan szak vagy ilyesmi amire rámondhatod, amiatt odamennél. Mert sajnos a ilyesmit nem szokták sem a szülők sem a tanárok komolyan venni miközben a gyerekek meg nagyon szenvednek tőle, akár öngyilkosság is felmerül bennük.
2017. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Próbáld meg elmondani a szüleidnek, hogy mi zavar. Fontos, hogy ne engedd nekik, hogy bemenjenek beszélni az osztálytársaiddal, mert akkor nagyon fognak utálni.

A szüleid biztos megfognak érteni.

Még nem késő valahova máshova beiratkozni.

2017. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Osztályfőnöknek panaszold el , segítségét kérd a dologban, esetleg gyűjtsetek érveket együtt, hogy miért támogasson; menjetek be anyuddal együtt fogadóórára.
2017. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!