Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar társadalom miért...

A magyar társadalom miért nőgyűlölő?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki nekem esne, szeretném leírni a tapasztalataimat és, hogy én mit értek nőgyűlölet alatt.


Sajnos azt látom és hallom a környezetemben elő férfiaktól, hogy le nézik a nők által végzett munkákat, a nők tudását és erejét.

Egy kapcsolatban uralni és ledominálni akarnak minket. És a másik amitől kifordul a gyomrom, hogy prédaként tekintenek ránk és csak használati tárgyak vagyunk.


Tényleg sokszor azt érezteti velem, hogy nem vagyok több, mint egy takarítónő, szakács, prostituált és egy két lábon járó tenyész kanca. Az, hogy ezek mellett pedig 12 órat dolgozom naponta a munkahelyemen, az csak hobbi.


Biztosan akad olyan férfi, aki nem így kezeli a nőket, (bár ilyennel én sajnos még nem találkoztam) de a kérdésem inkább az lenne, hogy ez a gondolkodás a feminizmus ellenére, hogy - hogy nem változott?

Most nem akarom egyébként a jogegyenlőséget egy pillanatra se belekeverni, mert arról én is azt gondolom hogy megvalósult.



2021. okt. 31. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Én személy szerint csak az ostoba nőket gyűlölöm!
2021. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
70%

Kedves kérdező! Üdv a klubban... Sok begyepesedett, buta, szűk látókörű férfi és nő országa vagyunk. A legtöbb nő is így tekint magára, ahogy fent leírtad és nem talál kivetnivalót ebben. Sok nő anyagilag kiszolgáltatja magát, csak szüli halomra a gyerekeket, kiesik a munka világából. Aztán kénytelen elviselni a megcsalást, megalázást, testi-lelki bántalmazást.

Ha tanult nő vagy, ha megállod a helyed, önálló vagy, biztosan megkapod, hogy feminista vagy meg leszbikus...stb. Illetve nagyon nehéz párt találnod, mert ritka az értelmes férfi, aki nem attól érzi magát f@szagyereknek, hogy porig alázza a párját.

2021. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

A környezetedben lévő "férfi"aknak mennyi értelmi és érzelmi intelligenciája van?


Apukád hogyan viszonyul anyukádhoz? Rokonaid férfi tagjai?


Az én környezetemben lévő férfiakra nem jellemző az, amit te írsz.

2021. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Ha a nők megbecsülnék a kedves, aranyos, visszafogott pasikat akkor nem lennének "elnyomva". De a nőknek az alfahímek jönnek be.:(
2021. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Amilyen közegben forogsz... Amit tapasztalsz, ez a "nők a bunkókra buknak" jelenség tipikus hozománya. Próbálj esetlen normális emberekkel érintkezni, és akkor nem lesz ilyen.
2021. okt. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%
Én még egy ilyen férfival se találkoztam.
2021. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Én férfi vagyok, de egyáltalán nem látom, hogy "nőgyűlölő" társadalmunk lenne.
2021. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Ismerősi körben van nem egy elnyomott férfi, akit a nője tart sakkban, és mivel ezek a férfiak normálisan állnak hozzájuk, rögtön átveszik az uralmat, úgy beszél némelyik a férjével, mint a kutyával sem.

Olyan a környezetemben pedig nincs is, ahol a nő lenne elnyomva.

Ha te ilyen kapcsolatban vagy, vagy ilyenekkel vagy körülvéve, akkor sajnos rossz körben mozogsz, rossz kapcsolatban. Hidd el, nem ez a többség, csak ahol egy van, ott tobzódik a többi.

2021. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

Általánosságban becsülendőnek tartom, ha valaki bonyolult dolgokhoz ért. Általánosságban azt látom, hogy a nőket nem érdekel sok dolog, ami a férfiakat igen. Elég csak szétnézni mérnöki képzéseken, milyen arányban vannak nők.

Nem azért nézek le bárkit, mert nő, hanem mert nem ért valamihez. És statisztikai alapon több nő nem ért olyan dologhoz, ami engem érdekel, mint férfi. Tisztelet a kivételnek.


"Tényleg sokszor azt érezteti velem, hogy nem vagyok több, mint egy takarítónő, szakács, prostituált és egy két lábon járó tenyész kanca."


Miért probléma, ha valaki ezt érezteti veled? Ez csak akkor lehet probléma, ha te magad is így vélekedsz magadról. Ha valaki tudja magáról, hogy értékes ember, nem fogja meghatni, hogy ha 10 hülye ember körülötte lenézi.


"Egy kapcsolatban uralni és ledominálni akarnak minket."


Pont a nők vannak annyira ráizgulva a magabiztosságra. A csapból is az folyik, hogy a rámenős, talpraesett, karakán, kezdeményező, stb. férfiakat kedvelik.


"ez a gondolkodás a feminizmus ellenére, hogy - hogy nem változott?"


Hogyhogy? (Egybeírjuk ezt is.) Mert a feminizmusról a vak is látja, hogy egy álszent ökörség. Érdekes módon csak a vezető beosztásban dolgozók neme miatt ajvékolnak. Arról viszont mélyen hallgatnak, hogyha szerintük a férfiak összeesküvése miatt nem léptetik elő a nőket a munkahelyen, akkor miért van, hogy pl. a sakkranglistákon sem lépnek előre jobb arányban.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy az átlagfizetésekbeli nemi különbségekből arra következtetnek, hogy ugyanazért a munkáért kevesebbet fizetnek egy nőnek. Ha ez a logikai bukfenc nem tűnik fel valakinek (márpedig 10 feministából kitalálhatod hánynak nem tűnik fel), akkor nem csoda, ha nem veszik komolyan.

2021. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem gondolom, hogy nőgyűlölő lenne a magyar társadalom.

Azt viszont nagyon is, hogy igen sokaknál megvan ez a nőket másodrendűnek tartó, tárgyiasító patriarchális felfoágás. Épp elég mondjuk egy átlagos csapat gyári munkással vagy szerelővel beszélni 15 percet, és egyből kibukik ez a hozzáállás.

Ennek nagyon egyszerű oka van: régen ez általánosságban elterjedt volt, bizonyos társadalmi rétegekben meg ma is teljesen okénak számít. Aki ebben szocializálódott, ezeket a viselkedésmintákat látta, persze, hogy nem fog megváltozni, pláne, ha már nem fiatal. Azért szerintem visszaszorulóban vana dolog, mert jobb családból származó, iskolázottabb embereknél már egyre kevésbé jellemző, otthon nem ezt szedték fel, tőlük sem ezt fogják tanulni a gyerekeik. A társadalom leszakadó rétegeinél sajnos nem látom rá az okot, hogy ez miért változna meg.

2021. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!