Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki megosztja itt a...

Ha valaki megosztja itt a bánatát, abba miért rúgnak bele az emberek mégegyet?

Figyelt kérdés
Sok ember van itt, legyen az nő vagy férfi, aki tanácsot kér párkapcsolati vagy egyéb gondokban, aztán az emberek azon nyomban rátapadnak, mint légy a szarra. Akinek nem tökéletes az élete, hanem vannak gondjai és próbál változtatni rajtuk, azt azonnal ellepik ezek a rosszindulatú emberek, mint a sáskák. Pedig itt az lenne a lényeg, hogy bármilyen nemű problémában segíthessük egymást. De én pont az ellenkezőjét látom ennek. Szerencsére azért vannak teljesen normális, segítőkész emberek itt, akik már nekem is sokszor nyújtottak segítséget, de legtöbbször csak fikázást és rosszindulatú megjegyzéseket/sértegetést kapok. Néha rosszul esik megmondom őszintén. Nem sajnáltatni akarom magam, csak meg szeretném érteni, hogy miért jó ez.
2021. nov. 1. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ettől átmenetileg jobban érzik magukat, mert úgy érzik, hogy fölényben vannak valakivel szemben. Én ezért válogatom meg nagyon, hogy kivel osztom meg a gondjaimat. Ha valakin észreveszem, hogy önigazolásra használ fel, az onnantól leírta magát nálam. Azért a beszólások mellett szerencsére szoktak itt lenni megértő kommentek is.
2021. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Mivel magyarok, es ilyenek a magyarok, rosszindalútak, (tisztelet a kivetelnek)
2021. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan eleve azért jönnek ide, hogy beszólogassanak. Mások itt vezetik le a feszkót, ha rossz napjuk van.
2021. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle bánat, gond, probléma létezik.

Vannak olyanok, amikor az illetőnek kellene (illetve lenne érdemes) tenni valamit, de azonnal lepattint mindenféle segítő szándékú javaslatot. Példa: "otthon vagyok, időnként ráírok lányokra neten, jajj nagyon szretnék ismerkedni, de nem válaszolnak/beszélgetés félbeszakad/nem jön össze semmi". Kiderül, hogy nyomulós kommunikációja van. "Mozdulj ki", "Ismerkedj élőben", "sportolj", "járj el otthonról", "menj szakemberhez" (közli hogy depis és nem akar sehova menni). Az illető az összes segítőszándékú javaslatot lepattintja hogy "ez nem válna be", "az nem az én világom", "amaz se jó", "nem akarom elhagyni a lakást", stb...

Van olyan probléma is, amely kilátástalannak tűnik, de megjelennek az okoskodók, akik valószínűleg mindenki életében "rendet tudnának tenni" kivéve a sajátjukban. Van az a jelenség is, amikor fekete-fehéren kezdik látni a problémát és két tábor esik egymásnak.

Nagyon sok konfliktust nem lehet objektíven látni, mert csak egyetlen szemszögből írják le a dolgokat teljesen magától értetődően és a másik oldalt nem ismerjük.

Van az a mentalitás is, hogy sokan áldozathibáztatásba kezdenek és azzal, hogy a másikat ócsárolják, önmagukat felmagasztalva érzik: "én már X évesen elköltöztem", "bezzeg én munka mellett", "nekem nem lenne pofám még otthon lakni", "nekem nem lenne gusztusom ahhoz, hogy..." stb.

2021. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Mert idegesítő, hogy az egész oldal a vinnyogással van tele, az érdemi tartalmat meg úgy kell nagyítóval keresni. Megvannak erre a megfelelő felületek, ez se nem óvoda, se nem lelkisegély-szolgálat.
2021. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a megfelelő emberrel osztottad meg a bánatodat.

Biztosan van olyan, aki szívesen segít és meghallgat.

2021. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem gondolnak bele, hogy velük is történhet ilyen.


Az kiabál a leghangosabban, akinek ég a háza.

2021. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert mi már kipcsak társadalom vagyunk, akik erősek, bátrak, harcra készek, és nem nyafkák.

Munka alapú társadalom is van, így menjünk kérem gyorsan dóóóógozni is!

2021. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ember, akinek sajnos ez a viselkedés okoz örömet, ettől érzi magát valakinek. Olyan is akad, aki egyszerűen olyan megkeseredett, hogy bele sem gondol a szavainak súlyába, és észre sem veszi/szinte fel sem fogja, hogy miket ír. Bár olyannal is találkoztam már, aki "ha nekem sz@r, legyen neked is!" elven kommunikál.


Tudom, hogy könnyű mondani, de ne vedd magadra mások agymenését, az esetek igen nagy százalékában nem is neked szól.

2021. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 1. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!