Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlzott kiváncsiság ellen mit...

Túlzott kiváncsiság ellen mit tegyek? Hogyan engedjem el, hogy nem tudhatok meg mindig mindent?

Figyelt kérdés
Tegyük fel valaki mond valami kétértelmű dolgot, amit nem tudom, hogy értelmezzek, de a másik nem akarja elmagyarázni mert nem érzi olyan fontosnak, szóval aztmondja, hogy inkább hagyjuk. De én nehezebben engedem el, és utána ezen agyalok, hogy na vajon hogy értette. De nem akarom vallatni sem, hogy na áruld már el, hisz ha neki sem fontos, akkor én sem akarok kérdezősködni. Meg olyan is történt már amikor az egyik barátom, aki nekem is bejött titkon, olyan utalásokat tett ami olyan volt mintha rámnyomult volna, sőt biztos is voltam benne, de hiába kérdeztem 1x hogy érti, vártam, hogy vállalja fel, vagy derüljön ki, hogy én gondolom rosszul, de ő is annyit mondott csak, hogy "hagyjuk, felejtsük el, nem olyan fontos". Én nem szeretem a titokzatos embereket és ezt mindig is felvállaltam, én azt szeretem ha valaki szó szerint kimondja mire gondol, nem szeretem a kétértelmű szólásokat, főleg, ha még el sem magyarázzák, vagy azért mert zavarba jöttek és nem akarták, hogy megtudjam, leplezni akarták, vagy mert nem érdekes nekik, vagy mindkettő ok miatt. És ha valaki zavarban van akkor nem illik kérdezősködni, hogy mondja el, mert engem érdekel, akkor csak én jövök ki belőle rosszul, hogy mit érdekel ennyire, ahelyett, hogy túllépnék rajta és lezárnám. Hogy javíthatnék ezen, hogy ne akarjak mindig mindent tudni és ne legyek ilyen kiváncsi? :D

2021. nov. 2. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tudomásul veszed, hogy mindig, mindent nem tudhatsz meg, vagy felkeresel egy pszichológust, hogy nem boldogulsz az emberekkel!
2021. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, tudnék erre mit írni, ami mindent megmagyarázna, és te is megtudnád végre, hogy mit kellene tenned. De....nem, inkább hagyjuk, nem olyan fontos.


:D

2021. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 telibe találtad a szöget. :D Van amikor pont ilyesmivel jönnek, és ahhhh, megőrjít. XD
2021. nov. 2. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább hagyjuk, nem olyan fontos!"


Én is szoktam ilyet mondani fárasztó embereknek, akiknek nincs kapacitásom magyarázkodni és a legalapvetőbb dolgokat a szájukba rágni, mert tudom, hogy úgysem értenék.

2021. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én olyankor szoktam ezt mondani, amikor rájövök, hogy rosszul pozicionáltam a beszélgetőpartnerem. Például, ha Annie-t kaptam LoL-ban egy véletlenszerű meccsen, akit imádok, és a mellettem állóra nevetek, hogy "Annie van megint!!", aztán rájövök, hogy a 80 éves nagymamám az, akinek még ha el is magyaráztam már a játékot, és kedvesen figyelt, nem jutottunk egy hullámhosszra ezen a téren, tehát... inkább hagyjuk, nem olyan fontos.

Szerintem fogadd el, okkal nem tudsz róla.

2021. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!