Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kék szemet minden kultúrában...

A kék szemet minden kultúrában a legszebbnek tartják?

Figyelt kérdés

Magyarul van az ének, hogy "az a szép, akinek a szeme kék", de a németeknél is van egy olyan mondás, hogy "mit blauen Augen davonkommen", ha valaki nagyon jól jön ki egy veszélyes helyzetből. Angolul is azt hiszem vannak dalok vagy közmondások, amik egyértelműen pozitívnak állítják be.

A világ más részein is ezt látják szépnek az emberek, olyan helyeken is, ahol nem is európaiak élnek. Miért van ez?



2021. nov. 3. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekem csak kutyáknál tetszik a kék szem, mert különleges, embereknél sokszor inkább rideg, ijesztő hatást kelthet egy világosabb kék szem.
2021. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A németben a "mit blauen Augen davonkommen" nem azt jelenti, hogy azt tartják széppnek, hanem ez annyit jelent, hogy komoly baj nélkül megúszta . nem verték agyon, csak a szem környéke kékült be!
2021. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2

Jó rendben, lehet nem ez volt a legtalálóbb, de akkor itt egy másik: "Blaue Augen wie das Meer, davon wollen alle mehr."

Ez már szemléletesebb.

2021. nov. 3. 14:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van az a nazar nevű szimbólum a törököknél, amit gyakran ékszerként is hordanak, de van, hogy ajtó fölé lógatják, mert a babona szerint megvédi őket a szemmel veréstől. Magyarul “ördögszemnek” hívják.

Ma már készül mindenféle színben, de az eredeti, és a mai napig, a leggyakoribb verzió kék, mert úgy tartják, hogy a kék szemű emberek hajlamosabbak arra, hogy a tekintetükkel elbájolják, aztán jól pofára ejtik az embert.

2021. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kultúra szinten lehet általánosítani, de attól még az adott kultúrában élő emberek mindegyikének megvan a saját preferenciája.
2021. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem ezt tartják a legszebbnek, felesleges egy 25 éves dal miatt ilyen következtetést levonni.
2021. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Manapság sztem pont hogy leszólják/ijesztőnek tartják.😅
2021. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a barna szem a legszebb
2021. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem személy szerint pont, hogy a világoskék színű szem tetszik. Anyukámnak is olyan van, szóval ez nekem inkább biztonságot sugall, mintsem ridegséget, de ez szubjektív vélemény, itt most inkább a kulturális sajátosságokról van szó.
2021. nov. 3. 16:22
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Egy dalocska nem jelenti azt, hogy abban a kultúrában a többség így gondolja. Én barna szeműként kifejezetten sértőnek tartom a szöveget. :-)
2021. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!