Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pontosan mi miatt kellene a...

Pontosan mi miatt kellene a huszonéves kornak a legszebbnek lennie?

Figyelt kérdés

Csak a napokban sokadszor olvasom itt, hogy elvileg az a legjobb.


Miért?


Az embernek se pénze, se ideje, ha nem örököl lakást, kb. megoldhatatlan a lakhatás (albérletárak az egekben, nemcsak a fővárosban). Az ember hirtelen marad magával, szembesül a háztartás, önellátás nehézségeivel.

Pláne, ha valaki pl még tanul és/vagy egyedülálló....


Csak az jut eszembe, hogy nekünk talán még nincs annyi egészségügyi problémánk....


2019. máj. 7. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Igen, szerintem is az egészség, ami a legfőbb!
2019. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Hát egy olyan fiatal huszonéves esetében, akinek a szülei el tudják indítani a gyereküket az életben, valóban szép. A 20 és 30 év között kellene otthont teremteni, karriert építeni, elhelyezkedni, házasodni, és megérkeznie az első babának. Papa, mama unokázik, a gyerek szülei dolgoznak. Telik nyaralásra, jut idő a barátokra.

Ezzel ellentétben állami gondozásban nevelkedtem, a szüleim vannak, de minek. Dolgozom, mellette csinálom az érettségit. Barátnőzni eszembe sincs, időm sem lenne rá... A fent leírtak egy általam elképzelt ,,tökéletesnek" mondható húszas évek...

2019. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát számomra eddig a huszonéves kor egy k.nagy labirintus, amiben eléggé elveszett vagyok.


Én egyre sűrűbben olvasok egyébként olyan véleményeket, hogy: a 30-40 es évek messze a legjobbak, akkor van a nő élete csúcsán, stb. stb. .. Tudjátok, ez a 40 az új 20 szöveg.. ja, értem én...de várjunk csak...akkor a 20 az új 40??!! :O ja perszeee

2019. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Èn se èrtettem meg,hogy az egyetemista èvek a legszebbek.

Az,hogyne.

Egy Matolcsy rokonànak tuti vagy egy gazdag sràcnak akinek a napi programja az òrànkènt minimum egy nő,meg bulihegyek,kokain kvàk karrier :))


Nekem nem volt az,nem volt zsèm,nem tudtam ennyit költeni magamra,edzèsre,ruhàra,utazàsra.


Dekkolhattam otthon mivel max kajàra volt pènzem meg edzèsre de nem voltam ennyire szabad.Meg tanultam folyamatosan plusz angolt is,meg elkezdtem dolgozni is.



Szerintem miòta dolgozok nekem ezek a legszebb èvek mert van pènzem is.

2019. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Ennyi sok panaszkodót komolyan mondom, mint ebben az országban, az már kész fájdalom.


Nyilván függ attól is, hogy milyen háttérrel indulsz, azonban te magad alakítod úgy az életedet, ahogy akarod. Mindenből ki lehet hozni a maximumot, csak pozitívan kéne hozzáállni a dolgokhoz.



"Az ember hirtelen marad magával"

Miért? Nincsenek barátaid, rokonaid, szüleid?


" szembesül a háztartás, önellátás nehézségeivel."

Mert míg otthon laktál nem segítettél be a háztartásba? Mivel másabb? Ja, hogy egyedül kell megcsinálnod és nincs segítség? Az idődet be lehet osztani, nem kell mindent egy nap alatt megcsinálni.

Egyáltalán miért kell otthonról elköltöznöd, ha otthon is maradhatsz? Nem kötelező albérletre elszórni a fizetésedet. Ha otthon laksz tudsz félretenni. Feltéve, ha szívesen maradsz otthon.


Persze, ha valakinek nincsenek szülei, akikre támaszkodhat, úgy nehezebb, de akkor pedig éppen azért kell jobban odafigyelnie magára, mert csak egyedül magára számíthat. De akár eljárhat olyan társaságba, ahol hasonló mentalitású emberekkel ismerkedhet meg, így ők tudnak segíteni.


Ha nem tetszenek az itthoni fizetések ki lehet menni külföldre 3-4szeres fizetésért dolgozni.


Rengeteg huszonévesnek van már egészségügyi problémája az egészségtelen mozgásszegény stresszes életmód miatt. Egyre fiatalabb korban lesznek az emberek daganatos betegek.

De ha már most fiatalon nem foglalkoznak az emberek az egészségükkel, akkor azt a későbbiekben fogják majd elszenvedni. Ezért annyira beteg ez az ország.


Huszonéves korban pl. ott az egyetem, fősuli, nyári fesztiválok, ismerkedés, ekkor alapozod meg a jövődet. Ha sikerül úgy párt találnod akkor abból házasság, majd családalapítás lesz.

2019. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"mint ebben az országban"


Engem meg az állandó magyarozás zavar.

Amennyit láttam a nyugatiakból, nem különbek. Sőt.



"Miért? Nincsenek barátaid, rokonaid, szüleid?"


Nem mindenkinek vannak.

Én családra jóformán nem számíthatok.



" szembesül a háztartás, önellátás nehézségeivel."


"Egyáltalán miért kell otthonról elköltöznöd, ha otthon is maradhatsz? Nem kötelező albérletre elszórni a fizetésedet. Ha otthon laksz tudsz félretenni. Feltéve, ha szívesen maradsz otthon."


Nemcsak az a forgatókönyv van, hogy valakit felnevelnek a szülei, majd főiskola után vagy elköltözik, vagy nem.

Lehet csapnivaló családi háttér, haláleset, bármi.



"Rengeteg huszonévesnek van már egészségügyi problémája az egészségtelen mozgásszegény stresszes életmód miatt. Egyre fiatalabb korban lesznek az emberek daganatos betegek."


Ezért fogalmaztam úgy, hogy nincs ANNYI eü. problémánk.

Természetesen nekem is vannak, biológiai lény vagyok és mint olyan, nem tökéletes.


"De ha már most fiatalon nem foglalkoznak az emberek az egészségükkel, akkor azt a későbbiekben fogják majd elszenvedni. Ezért annyira beteg ez az ország."


1. Ha foglalkoznak is elszenvedik a későbbiekben.

2. Magyarozás... magyarozás mindenhol.... mert nyugaton 0,5 %-kal egészségesebbek az emberek, ezért már bezzegnyugat, bezegnyugat mindenben.


Országszinten szerintem elképzelhetetlenül sokat segítene, ha abbahagynánk a saját népünk lenézését.


"Huszonéves korban pl. ott az egyetem, fősuli, nyári fesztiválok, ismerkedés, ekkor alapozod meg a jövődet."


Sohasem voltam partiarc és a tömeget sem bírom elviselni. Ugyanakkor az egyetemi évek nagyon tetszettek.

Akkor még ismerkedtem is.


"Ha sikerül úgy párt találnod akkor abból házasság, majd családalapítás lesz"


Kösz, hogy emlékeztetsz rá, hogy már feleségnek kellene lennem és a babatémán kellene gondolkoznom.

Egyébként is ez a gondolat feszélyez állandóan.

2019. máj. 7. 21:44
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Válaszodból is látszik, hogy mennyire meg vagy keseredve, mennyire életunt, pesszimista és negatív vagy.


Te kérdeztél valamit, én csupán válaszoltam rá. Erre pedig nem kéne úgy válaszolnod, hogy abból érződjön, hogy mennyire utálod az életet. Te vagy életed alakítója. Arról én nem tehetek, ha nem hozod ki magadból a maximumot.

Ha meg pl. lelki, pszichés problémáid vannak, akkor menj pszichológushoz. Nem szégyen segítséget kérni.


"1. Ha foglalkoznak is elszenvedik a későbbiekben.

2. Magyarozás... magyarozás mindenhol.... mert nyugaton 0,5 %-kal egészségesebbek az emberek, ezért már bezzegnyugat, bezegnyugat mindenben."

Tudod, ha most egészségtudatosan élsz, ugyanúgy fogsz élni a későbbiekben is, mindent elkövetsz annak érdekében, hogy még véletlenül se kerülj orvoshoz. Érdekes, párom apukája 66 éves, és nem szed semmilyen gyógyszert, teljesen egészséges.

Nem a nyugatot, a fertőt kéne felhozni példának, hanem keletet, ahol sokkal többet foglalkoznak az egészséggel. Pl. kínai orvoslásról hallottál már? Vagy a hunzákról?


Egyébként úgy alakítod az életedet, ahogy te akarod. A felelősség is a tiéd. Csak kérlek, akkor ne panaszkodj és ne sírj itt, hogy vajon miért az egyik legszebb évek a huszas évek, amik neked nem adattak meg.

Az, hogy miért nem vagy még feleség arról ki tehet? Nem tudom, hogy van-e kapcsolatod, de a válaszodból azt szűröm le, hogy nem nagyon.

2019. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudod, szokásos gyakoris szöveg ez, hogy "miért nem teszel magadért", csak rohadtul nem így van.



K.@ sok tanulás, képzések, önképzés, becsületes munka, sport, zöldtea, sok víz, zöldségek-gyümölcsök tölcsérrel magamba tuszkolása, holott kb az összes nem esik jól. Programok szervezése.


Már csak magamra kellene pihenős idő, de azt majd a sírban.


Ezen kívül már nem sokat tehetek, sőt, emberileg semmit.


Amikor azt látom, hogy aki úgy élt régen, mint én, vagy 30 évesen meghalt rákban, vagy 55 évesen megkeseredett, begegségekkel teli és életében nem volt jó munkahelye se.


Ez olyan játszma, mint a lottó.


Keleti gyógyászat...

Nekem humbug.....

Ilyenekkel vitázom.

2019. máj. 8. 05:19
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, elég nagy ostobaságra vall lehumbugozni egy több ezer éves orvoslást.

Nyugati kb mióta van? 100-200 éve csupán?

Ez olyan, mintha Einstein-t vagy Stephen Hawking-ot butának neveznéd.


Az itt tanúsított mentalitásod, hozzáállásod miatt nem is csodálkozom, ha nem kellesz senkinek.

2019. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Milyen mentalitás?

Miért kell személyeskedni?



Ha se időm nincs ismerkedni, se jól nem vagyok hozzá, akkor persze, hogy nem kellek senkinek.



A nyugati orvoslás 100-200 éve van, azóta ugrott meg a Föld népessége, azóta éljük túl a tüdőgyulladást, tűntek voltaképp el az életveszélyes gyermekbetegségek a fejlett országokból.

Nem a füvektől maradunk életben - illetve nem önmagában, hiszen sok gyógyszer különböző gyógynövények különböző alkotóelemeiből készül.

2019. máj. 8. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!