Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18 éves kor felett tanuló...

18 éves kor felett tanuló esetében a középiskolának/kollégiumnak van joga tájékoztatni levélben a szülőket arról, ha az adott tanuló "bukásra" áll?

Figyelt kérdés

Persze, van enapló, viszont én teljesen tudatosan, miután általánosban az ötösnél rosszabb jegyért már ment a vita, nem tanítottam meg a használatára a szüleimet, így azt nem nézik, a jegyeim nagyrészét meg úgyis említem.

Viszont a kollégium rendszeresen küld levelet a szülőknek abban az esetben, ha egy diák negyedévkor/fél év előtt/háromnegyedévkor/év vége előtt "bukásra áll" minimum egy tantárgyból. És ezek a levelek egyébként félre vehetőek, mert pl negyedévkor van, hogy egy darab jegy van egy tantárgyból, fél év után a koliban csak a fél év lezárása utáni jegyekkel számolnak, míg a suliba a teljes évivel, ráadásul a 2,75-ös átlag alatti tárgyakról megy ki ez a levél, hogy az adott diák bukásra áll. Például volt olyan még tizedikbe, hogy a szüleim kapták a levelet őszi szünet környékén, mert fizikából "bukásra" álltam, ami azt takarja, hogy másfél hónap alatt egy dogát írtunk és az nekem 2/3-ad lett(naplóban ez egy kettes és egy hármas), és az átlagom az egyébként 2,5 így, ami azért nagyon messze van a bukástól, sokszor ilyen átlagra a hármas is megvan nálunk. Vagy osztálytársamnak volt olyan, hogy első félévben egy tantárgyból volt vagy tíz ötöse, második félévben sok dogáról lemaradt betegség miatt, egyszer kapott egy egyest háromnegyed év előtt talán felszereléshiányra, és akkor úgy ment ki, hogy bukásra áll. Pedig amúgy nem, mert az meg 4,64, aminek azért a valóságban bőven nincs köze a bukáshoz.

És nyilván zavaró, hogy hazamegyek és akkor jött a levél itthonra, hogy "bukásra állok" és elindul a vita, és magyarázhatom, hogy a kollégiumban elcseszetten számolnak, nem onnan kerekítenek fel, ahonnan a suliban, stb... Felesleges stressz nekem is, szülőknek is, hogy kimegy a levél, hogy bukásra állok a kolis valaki által máshogy számolt eredmény azerinr, meg ilyenek, és akkor a végére, ami akár az év végi bizonyítvány meg ott a minimum hármas, de inkább négyes jegy.

Most azzal nyilván nem tudok mit kezdeni, hogy hülyeségeket írnak a kollégiumban az ilyen levelekbe, de mióta elmúltam 18 (több, mint egy éve amúgy, csak öt évig tart a gimi) én elgondolkodtam. Mivel azóta nem kerültem ilyen helyzetbe kb mostanáig nem jártam nagyon a dolognak utána.


Szóval a kérdés az, hogy a kollégium/iskola adhat-e levélben tájékoztatást a szüleimnek, ha nagykorú vagyok, vagy én, mint papíron felnőtt ember, mondhatom azt, hogy ne tájékoztassák a szüleimet arról, ha "bukásra" állok, mert mivel nagykorú vagyok papíron nincs semmi köze a szüleimnek ehhez?(Most az, hogy morálisan mi a helyes, az annyira nem érdekes a kérdésem szempontjából, engem a jogi háttér érdekel.)


2021. nov. 5. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem lehet van. Jogilag (nyilván csak bizonyos szempontból) gyereknek számítasz, ha nappali képzésre jársz középiskolába, de 25 év alatt egyetemre is
2021. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hiteles forrás, de szerintem amíg ott tanulsz joga van. Függetlenül attól, hogy már 18 vagy. Amúgy ha nincs, akkor sem tudsz mit kezdeni vele. Mit tudsz tenni, beperled a sulit?? Áhh... Veszett fejsze nyele. Inkább próbálj meg jobban tanulni, hogy ne küldhessenek levelet.
2021. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!