Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek szerintetek,...

Mit tegyek szerintetek, hallgassak a szívemre vagy az eszemre? (Többi lent)

Figyelt kérdés

26/F

Igyekszem rövien fogalmazni, nem szeretnék regényt írni és szeretet alatt nem szerelmet értek! nem a biológia zavar meg ennyire.

Előző exemmel 3 évig voltam együtt és lassan egy éve, hogy szakítottunk. Brutálisan szerettem és imádtam őt, el nem tudom mondani hogy mennyire, viszont a világnézetünk extrém szinten különbözött, ami miatt én szakítottam idővel.

Azóta megismertem valakit, akivel nevetséges módon összeillünk, azonban van egy kis gond, őt nem szeretem és imádom annyira, mint exemet, egyszerűen képtelen vagyok, hiába vagyok az eddigi legboldogabb kapcsolatban eddig amiben valaha voltam (tudom az elején vagyunk még, de ha a többi kapcsolataim elejét nézem is ez vezet).


Mivel exem a mai napig visszavárna engem, így a kérdésem az lenne, szerintetek hallgassak a szívemre, és legyek olyannal akit nagyon szeretek és imádok és erre épül a kapcsolatunk, vagy legyek olyannal akinél egy legjobb baráti kapcsolatra épül az egész? (Nyílván szeretem jelenlegi páromat is, de exemet már első pillanattól fogva jobban szerettem, mint a mostani páromat jelenleg)



2021. nov. 9. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
bekulj ki az exedel
2021. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 markopolo021 válasza:
74%
Az exed próbáljon meg alkalmazkodni a te életviteledhez, és buzdítsd is erre, és ha egy életstílusotok lesz, akkor könnyebb lesz a kapcsolatotok!
2021. nov. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ezt a kérdést komolyan gondolod? Komolyan azt várod, hogy vadidegen, név nélküli emberek mondják meg, te kivel éld az életed?


Tényleg nem a személyed ellen szól a válaszom, de nekem a leírásodból nagyon úgy tűnik, mintha éretlenebb volnál a korodnál. Legalábbis a "brutálisan szerettem", az "extrém szinten különböztünk" és a "nevetséges módon összeillünk" fogalmazások nem éppen egy önazonos, 26 éves férfi benyomását keltik.


Nézd, az, hogy te kivel szeretnél lenni, azt neked kell tudnod eldönteni. Az írásodból az jött le, hogy úgy jöttél össze az új pároddal, hogy még mindig szereted az előzőt. Miért mentél így bele? Nem gondoltad, hogy azzal, hogy az exedet szereted, előbb-utóbb csak összetöröd a mostani párod szívét?


Szerintem szakíts a jelenlegi pároddal, de ne azért, hogy megint az exeddel lehess. Tölts el magaddal némi időt, rakd rendbe a gondolataid és ha valóban túl vagy az exeden, akkor kezdj új emberekkel ismerkedni. Ha pedig semmiképp sem tudsz az előző párod nélkül élni, akkor menj vissza hozzá.

2021. nov. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!


#3

Először is a végére reagálnék, utána csak a többire, meg írnék az egész előtt valamit még.

Nem tudom mennyire jött át, de a legfőbb problémám az, hogy egy szeretetre épülő kapcsolatot válaszzak, vagy egy "legjobb barátok vagyunk"-ra épülőt. Fogalmam sincs, hogy melyik működhetne, és ha most hibázok, akkor lehet örökre bánni fogom.

A vissza megyek hozzá annyiban problémás, hogy hiába imádom és szeretem teljes szívemből, ennyi elég lenne egy működő kapcsolathoz? Vagy később házassághoz? Mi történik ha jön a gyerek, ott csak ketten leszünk, nem tudom a barátaimmal kielégíteni majd azokat az igényeimet, amit vele nem lehet, és ez idővel egy sokkal rosszabb időpontban történő szakításhoz vezethet, ahol nem csak én meg ő veszítünk sokat, de ott lesz egy gyerek is. Nem vagyok annyira nagyon öreg, sőt... de ezek már mind belátható időn belül vannak, amire gondolnom kell.

Igyekeztem a lehető legegyszerűbbem fogalmazni és viszonylag röviden a lényeget átadni. Mondjuk kár tagadnom, magyarból igen csak kopott a szókincsem, mert a munkám során és otthon is főként angolt használok.

Nem várom el, hogy megoldják a problémámat, de régóta gyakorizok (egyetlen magyar oldal amire feljárok, még csak magyar zenét sem hallgatok), és ismertem meg innen remek embereket, meg tudom, hogy ilyen kérdés alá szoktak írni néha saját történeteket, amik most jól jönnének, mert hátha tudnék tanulni valamiből.

De egyébként redditen meh quora-n is feltettem az elmúlt időszakban hasonló kérdést, most gyakorin volt a sor.

2021. nov. 9. 03:40
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
A világ tele van emberekkel. Nem csak 2 ből lehet választani. Olyat válassz, akibe szerelmes vagy, és akivel barátilag, szellemileg is összeilletek. Ja, hogy ez nem könnyű. Tudom.
2021. nov. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Mindkettőből hiányzik valami, egyik sem teljes. A kérdés csak az, hogy mennyire vagy megalkuvó, mennyire tudsz lemondani dolgokról az életed végéig. El tudod-e képzelni, hogy az egész életedet végig úgy fogod leélni, hogy mindig hiányozni fog valami, akármelyiküket is választod. Ha bele tudsz törődni és le tudsz mondani dolgokról, akkor nem tudom melyikük a jó választás. Az tőled függ, hogy miről tudsz lemondani. De ha TELJES kapcsolatra vágysz, akkor egyikük sem a jó választás. Akkor keresni kell mást, akiben minden megvan.
2021. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!