Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szívemre vagy eszemre hallgassak?

Szívemre vagy eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés

A nagybetűs élet megkezdése előtt állok és most kellene eldöntenem, hogy konkrétan merre is induljak. Szeretnék menni külföldre dolgozni és van kettő hely(ország) amik között nem tudok dönteni. Mindkettő helyen jártam már és tartózkodtam ott pár hónapig, szóval tudom melyik milyen, mindkét helyben vonz valami. Vannak viszont olyan érzelmi kötődéseim mindkét helyhez amik nekem fontosak, de ha elmegyek az egyik országba le kell mondanom a másikról, mert azt az adott helyen nem élhetem meg és fordítva. Továbbá az egyik hely az számomra egy álom, mindig vágytam arra hogy ott élhessek, nagyon jól éreztem ott magam mindig amikor ott voltam, de sajnos az nem a könnyebbik út, a másik viszont kézzel foghatóbb, egyszerűbb és gazdasági szempontból is szerencsésebb választás lenne és ha sikerülnek a dolgok ott is megtalálhatnám a boldogságomat. Egy részét legalábbis, mert ami hiányozna azt pont a másik helyen kaphatnám meg.


Picit ilyen "eszemre vagy szívemre hallgassak" hangulata is van ennek a dolognak számomra. Hogyan érdemes dönteni ilyen helyzetben? Sajnos ilyen tépelődő típus vagyok, nem tudom lazán kezelni a dolgokat. :(


2014. ápr. 29. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj egy teljesen új helyre, ahol addig még nem jártál. Hidd el épp úgy mint ezen a két helyen, ott is ki fogsz tudni alakítani érzelmi kötődési pontokat.


Ha nincs benned az az érzés, hogy pont oda, akkor menj máshová. Egy kicsit ez olyan, mint amikor az ember két pasi közt nem tud dönteni. Ha nincs ott az érzés hogy Ő, akkor megette a fene az egészet. Ha már tépelődni kell akkor az nem az igazi, és a megoldást csak egy harmadik nyújthatja.

2014. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. Így is, úgy is jól döntesz.
2014. ápr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hallgass a szívedre, mert az mutatja az utat amit az életben követned kell, hogy az legyél akinek lenned kell. A nehézségek pedig elillannak ha szívből teszed a dolgod, a helyes úton járás tudatában.
2014. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!