Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetem előtt baba? A szívemre...

Egyetem előtt baba? A szívemre, vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 17 évesen, akkor úgy döntöttünk közösen a barátommal és a szüleinkkel, hogy megtartjuk a babát. A kislányunk most lesz 2 éves és imádjuk, az életünk közepe. Viszont én már úgy csináltam meg az érettségit, hogy ő megszületett és akkor megbeszéltük, hogy nem kezdem rögtön az egyetemet, hanem vele leszek, a gyereknevelés lesz az elsődleges (ezt egy percig sem bántam soha).

Biztosak voltunk benne, hogy szeretnénk még egy (vagy talán két) gyereket később, de az eredeti terv az volt, hogy 2021. szeptemberében elkezdem az egyetemet és ha lediplomázom, majd utána jöhet a kistesó project. Viszont az a 7 félév annyira rengetegnek tűnik és már most visszasírom sokszor a kisbabás időszakot. Ráadásul a baráti társaságunkban többen vállaltak kis korkülönbséggel gyerekeket és annyira jól elvannak egymással...


Vágyom nagyon még egy babára, viszont abban bizonytalan vagyok, hogy két kicsi mellett hogyan tudnám csinálni az egyetemet. Szerencsére van segítségem, a párom is "teljes értékű szülő", tehát ő is ugyanúgy csinál mindent itthon, mint én. De azért mégis fárasztóbb lenne, hiszen a családunk sem tud 24/7 velünk lenni, segíteni, meg nem is várnánk el tőlük.

Diplomát mindenképpen szeretnék, ezért sem tudom, hogy mi lenne a "helyes" döntés. Az eszem azt mondja, hogy legalább most legyen meg a sorrend, hogy előbb tanulás és utána babázás, viszont ha a szívemre hallgatnék, már ma letenném a gyógyszert...



2021. jan. 16. 13:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne. Előbb diplomát le. Sőt dolgozni se ártana egy évet legalább a választott szakmádban. “Friss diplomás” két gyerekes szulokent úgy, hogy a diplomád után azonnal szulsz, nagyon rontod az eselyeid. Mondjuk ennél az is jobb, ha most szulsz gyorsan és mire diplomázol, már tudsz dolgozni.
2021. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A helyes döntés a tanulás.. nem lehet örökké babázni, bevállalsz még egyet aztán még egyet. És utána? Ha most nehéz gyerek mellett tanulni mi lesz ha több lesz? Az érettségi pont a semmire elég, ha nem tanulsz nem fogsz rendes munkát kapni. Ha nehéz az egyetem semmi gond, csinálj meg egy szakmát.
2021. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, nulla végzettséged van es gondolom nem is dolgoztál még. Ha 19 éves vagy és 7 feleves az egyetem, akkor kb 23 leszel, mire végzel. Még mindig fiatal úgy is, ha dolgozol egy-két evet és utána vállalsz másik gyereket.
2021. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Levelező szak?
2021. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Pici baba mellett nem szeretnék tanulni is. Úgy érezném, hogy akkor tőle veszem az időt és nem azért szülném, hogy a nagyikkal, bébiszitterrel legyen. Ezért sem kezdtem el rögtön érettségi után a továbbtanulást, mert szerettük volna kiélvezni rendesen a babázós időszakot a lányunkkal.
2021. jan. 16. 14:19
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
nálunk megfordult pár kisgyerekes anyuka az évfolyamon. egyik se végezte el, mint feladta. pedig az egyiknek már ovis korú gyereke volt, nem pici.
2021. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem nagyon vagyok az a feladós típus, ha valamit elhatározok, azt előbb utóbb el is érem.

Nyilván szaktól is függ, hogy mennyire lehet elvégezni család mellett. Egy orvosinak nem mennék neki gyerek mellett. :)

Van segítségem is, elég sok szerencsére, szóval nem szokott sosem rám szakadni a háztartás, főzés és gyerekezés. Jó időbeosztással és napirenddel nem annyira vészes szerintem. De ismétlem, ez nagyban szakfüggő is.

2021. jan. 16. 14:34
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanulj. Még mindig nagyon fiatal vagy, így az agyad jól fog, ha már lesz 2-3 gyerek, fáradtabb leszel, nem tudsz annyira koncentrálni a kialvatlanságtól. 7 félév nem olyan hosszú idő, utána majd tudtok még gyermeket. :)
2021. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen kezded az egyetemet, ha mesterfokon vegzel, akkor is meg csak 25 leszel, ha dolgozol mondjuk 2 évet, akkor is bőven lesz időd meg 1 sőt 2 gyereket szülni.
2021. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha gyerek mellett nem akarsz tanulni, akkor főleg ne szülj most. Diplomát, dolgozz, élj. Rengeteg időd van
2021. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!