Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A domináns kezünk feltétlen...

A domináns kezünk feltétlen ugyan az mint a kezünk amivel írunk?

Figyelt kérdés
Balkezes vagyok. Bal kézzel írok, rajzolok, festek, nyírok. Kb minden mást a jobb kezemmel csinálok. Gondolom a "domináns kezem" akkor a jobb, attól függetlenül, hogy ballal írok?
2021. nov. 17. 01:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőből akarsz ütni... Melyik kezeddel teszed? )Ilyenkor az ellentétes lábad van elöl...) Az a domináns kezed.
2021. nov. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor valóban a jobb lesz az. Köszi!:)
2021. nov. 17. 01:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amivel írunk, az a kezünk nem feltétlen domináns mindenben, de mondjuk az írásban igen. Én jobb kézzel írok, rajzolok, de minden mást balkézzel csinálok. Viszont bal kézzel az írás vagy a rajz nem megy.
2021. nov. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De most hogy ezt meg tudtad, azért ne verj össze mindenkit. :D
2021. nov. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pl mindent elsősorban jobb kézzel csinálok.
2021. nov. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak 1x kipróbálom, természetesen kizárólag tudományos célokból! :D
2021. nov. 17. 01:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Mily nemes. :D A tudás valóban veszélyes.
2021. nov. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kétkezesnek inkább mondanálak, mint jobbkezesnek, legalábbis a leírtak alapján.
2021. nov. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Nem. Apám mindent bal kézzel csinál de jobb kézzel ír, mert őket még úgy tanították az iskolában, hogy ballal nem szabad. Én anno bal és jobb kézzel is rajzoltam meg írtam a betűket de miután íróasztalt kaptam, a bal kezem nem fért el rajta kényelmesen, meg az iskolában is mindig zavarta a könyököm a padtársamat, ezért jobb kézzel tanultam meg folyékonyan írni. Amúgy kb- fele-fele arányban csinálom a dolgokat a két kezemmel, van ami csak jobbkezes pl. írás, festés, csak balkezes a kilincsek megfogása, a dolgok kinyitása, a többi meg mikor hogy pl. ollóval vágás simán megy balkezes ollóval is, eszek, fésülködök, telefont nyomkodok mindkét kezemmel.
2021. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!