Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Céges kocsi saját használatra?...

Céges kocsi saját használatra? Hogy is szokott ez lenni?

Figyelt kérdés

Az álláshirdetésben írnak céges kocsiról. Ilyen esetben kiválasztást követően elmondják a kocsihasználat feltételeit? Hogy pl x km-re laksz, akkor ekkora összeget, ezzel a kuponnal letankolhatsz. Vagy mondjuk elmondják hogy a kocsit csak munkába járásra és munkaidőben, céges ügyekre lehet használni?

Vagy teljesen egyértelműnek veszik hogy másra is fogja használni?


Pl ha hétvégén elmennék vele bevásárolni, vagy kirándulni akkor mi a helyzet? Mehetek, vagy csak titokban, mert nem szabadna?


2018. márc. 18. 07:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk lényegtelen hogy mire mennyit használom, úgyis én tankolok bele. A fizetéssel együtt meg a lakhely munkahely közötti távolságnak megfelelő összeget utalják és ennyi.
2018. márc. 18. 07:45
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre egységes szabályozás. Munkahely- és főnökfüggő.
2018. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

ne álmodozz, nem fogsz vele titokban nyaralni menni Albániába


gps van majdnem minden ilyem autóban, méterre pontosan elszámolnak vele

2018. márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

És az ilyeneket előre elmondják, hogy a kocsiban gps van?

Meg kitérnek a saját használatra?

2018. márc. 18. 08:01
 5/18 anonim ***** válasza:

Titokban nem tudod használni, mert ELMÉLETILEG munden céges autóra van formanyomtatvány, ahol a km jegyezni kell...

De egyébként el fogjak mondani...

Én ahol eddig voltam használhattam, csak tankolni nekem kellett...

2018. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Poziíciófüggő általában, pl egy managernek teljes használat van céges üzemanyag kártyával
2018. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Abszolút megállapodás kérdése, miért, nem?


Lehet kapsz céges autót, hazamehetsz vele, de mondjuk kikötés hogy az országot nem hagyhatod el vele, de nyaralni elmehetsz, mondjuk Balaton, stb.


Vagy lehet olyan is van hogy nem mehetsz vele haza, reggel bemész a munkahelyre, napközben oda mész ahova akarsz az autóval, vége a munkaidőnek otthagyod, mész haza. De az akkor is a te céges autód.


Ennyi.

2018. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
És akkor mi történik, ha a céges autót ellopják?
2018. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 fizet a biztosító
2018. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
9: Oké, de gondolom, a cég esetlegesen megpróbálja azt kihozni, hogy a dolgozó hibája volt. Ha nem kedvelik, akkor ez kapóra jövő, jó indok lehet a kirúgásra.
2018. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!