Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha közmunkásként havi 200000-é...

Nyaszad kérdése:

Ha közmunkásként havi 200000-ér lakásbérlek, és havi 100000-ér állandó használatra autót, mindkettőt ugye a nevemre szóló szerződéssel, és ők ugye bevallják a NAVnál, akkor a Nav megkérdezheti tőlem hogy honnan volt rá pénzem vagy ezt már nem látja?

Figyelt kérdés
2021. nov. 18. 07:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Jahh, értem. Hát a készpénzmozgást nem tudják lekövetni, max. a bankkártyást, de ha kiderül, hogy a Bahamákon voltál, és azt nem kártyával fizetted (és a nyaralásoddal túllépted a hivatalos bevételedet ÉS öröklést/megtakarítást se tudsz igazolni), akkor elkezdenek keresgélni. Ha nagyon megkapirgálnak, simán utánanéznek, hogy hol laksz, milyen kocsit használsz, ÉS fizetsz-e ezeknek a használatáért.

De ilyen ellenőrzés alapesetben nincs, mint írtam, ha más ügyek okán nem kerülsz a szemük elé.

2021. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
De berelt kocsinak is utána néznek ami nincs a nevemen? (És csak kpt költenék csak ugye a bérleti szerződésen rajta van a nevem
2021. nov. 18. 09:40
 13/27 anonim ***** válasza:
Nincsenek a rendszerükben összefésülve a különféle szerződések. Sőt, nincsenek is ott szerződések. Ha nem mondod meg nekik, hogy bérelsz egy kocsit, nem fogják tudni leellenőrizni, hogy ez igaz-e vagy sem.
2021. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor kpért bármit vehetek ami nem kerül a nevemre? És mi lenne a megoldás ha mégse, mert azt hiszem hogy nem nem vagyok adócsaló. Legalábbis még nem. A történet röviden felkeresett valaki és azt mondta hogy megveszi kétmillióért a garázsom tartalmát. Azt mondtam hogy szerintem ez kb. négy milliót ér. Azt mondta hogy szerinte is, ennyiért tudnám eladni apránként, hirdet gethetném, fogadhatnam a vevőket akik vagy megveszik vagy nem vagy tisztességesek vagy nem, vagy visszajönnek lopni vagy nem, vagy a másik lehetőség, és itt letett aztán a kétmillió forint kápét, beáll teherautójával, egy óra alatt bepakol mindent, s a kétmillió utána az enyém. Győzött a lustasagom, meg is történt rendben. De írt egy papírt ami számla szerű volt, ingóság szerepelt rajta, az összeg az adószáma, a többire nem emlékszem már nincs meg. Igazából arra se emlékszem hogy idén volt e vagy tavaly, télen volt a szünet alatt szilveszter előtt vagy után. Most azt mondják hogy ez 600 000 forint fölött bevallás és adóköteles. Mások szerint ha kp, bármire elkölthetem amin nem kerül a nevemre illetve olyanra is költhetem amit az adózott jövedelmemből megvehetem volna, persze ez közmunkásként max egy öreg suzuki.
2021. nov. 18. 09:53
 15/27 anonim ***** válasza:

Én nem xaroznék a helyedben, kishal vagy te a NAV-nak, költsd el, tedd félre, igyekezz, hogy ne kerüljön ütősebb cucc a nevedre, és ne parázz, a kutyát se fogja érdekelni.

Ha érdekel, exférjem félmilliárdot lopott ki válás előtt a cégéből, adót nem fizetett, élt, mint Marci hevesen, szerinted megúszta?

Igen.

És azt is mondhatod, hogy 3-4 év alatt, apránként adtad el magánszemélyként a garázsod tartalmát, bizonyítsák be, hogy nem így volt.

2021. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Csak az ennél az embernél levő számla miatt félek mert az bizonyítja hogy nem apránként történt, rajta a konkrét összeg, nevem, címem.
2021. nov. 18. 10:11
 17/27 A kérdező kommentje:
Van aki még azzal is riogat hogy ez pénzmosás volt és ha ő bukik akkor én is...
2021. nov. 18. 10:14
 18/27 anonim ***** válasza:
Számlát adott? Hivatalosat? Számlatömbből? Vagy csak egy szerződést kötöttetek, az adataiddal? Az átvett pénzzel?
2021. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nem emlékszem. Most még abban sem vagyok biztos hogy ingóság került rá írva vagy ez csak elhangzott és mást írt rá. Én végig abban a hiszemben voltam hogy eladtam neki valamit mint magánszemély és utána hallottam mindenfélét hogy adózás kell de nem gondoltam akkor rá. Mi a különbség ha adásvételi szerződés volt vagy egy számlatömbből kitépett számla? Azóta úgy tudom hogy mind a kettő után ugyanúgy adóznom kéne.
2021. nov. 18. 10:26
 20/27 anonim ***** válasza:

Ha hivatalos számlát adott - pl. ő egy régiségkereskedő, és a boltjában adja el a te felvásárolt lomodat -, akkor leellenőrizhető vagy. Ha csak szerződés, az pusztán kettőtöket véd. Kötöttetek egy üzletet, később nem tudod "bizonyítani", hogy feltörte a garázsodat és ellopta a tartalmát.

Jó lenne, ha előkerülne a papír, és ha nagyon parázol, fizesd be az adót, de sztem tegyél rá magasról.

2021. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!