Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van romákkal való üzleteléssel?

Figyelt kérdés

Én adtam már el párszor nekik dolgokat, még nem volt olyan, hogy kiraboltak volna vagy hasonlók, csak nagyon erőszakosan alkudnak. Természetesen alku nélkül nincs üzlet, de ugye azért van egy határ, és ők mindent a meghridetett ár 1/5-ért akarnak megvenni.


Eladásnál gondolom már nem ilyen rugalmasak az ár tekintetében :D



2021. nov. 21. 16:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem üzletelnék cigánnyal. Messziről kerülök minden kontaktot velük.
2021. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
és az a durva, hogy ezek a "normálisak", akikkel üzletelek néha.. :D
2021. nov. 21. 17:08
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Eladásnál tudsz alkudni velük kb semmit.

Tudnék mesélni, a legalja, leggörényebb népség ilyen tekintetben is.


Vettem úgy autót tőlük, hogy természetesen nem tudtam alkudni semmit, eredetvizsgán a szerelő majdnem infarktust kapott, amikor alánézett az autónak, na meg én is, amikor megláttam.

Szóltam az eladó cigónak, mondta nem kell átírjam, de még fizessek, mert ingyen nem ad másik szerződést.


És még jó sok hasonló volt, volt, hogy késsel jöttek, a 200 ezres autóért, 80-at akartak adni, és látszott, hogy már nekem akarnak jönni.

2021. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
nem nagy értékű dolgokról van szó, pár 10es értékben, de eleve marha jó áron árulom a dolgaimat, mások nem is alkudoznak. Ezek meg pofátlanul, és ugye személyesen csinálják, nem a neten lebeszélve előre, ahogy mindenki más.
2021. nov. 21. 17:18
 5/31 anonim ***** válasza:
76%
Primitív ösztönlények. Inkább kerüld őket te is. Főleg a "seftes cigányt".
2021. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Alla Bársony ***** válasza:
100%
Kiemelt kockáztatnak nevezem. Végig kell gondolni, van e ok amiért érdemes e vállalni.
2021. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
először amikor vásároltak még normálisak voltak, volt alku, de belefért. Legutóbbi vásárlásnál már kb minden is kellett volna jóformán ingyen.
2021. nov. 21. 17:33
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Van egy cigány ismerősöm akinek összetört az autója. Gyorsan kellett egy használható autó a munkája miatt napi kb. 200km ingázásra.


Nem sok ideje volt nézelődni mert sürgős volt a munka miatt venni egy autót, talált egyet neten ami megfelelő. Elment megnézni,korához képest szép állapotban volt,kipróbálta és úgydöntött,hogy megveszi. Az eladó is cigány volt,de normálisak voltak, kávéval kínálták stb. Mielőtt fizetett mondta az eladónak,hogy az utolsó pénzét adja oda és munkába járáshoz kell az autó. Szóval ha nem jó az autó akkor inkább mondja,ne szivassa meg őt.


Az eladó mondta,hogy jó autó nyugodtan mehet vele. Fizetett és elhozta, 1-2 nap múlva forralta a vizet,elvitte szerelőhöz és kiderült,hogy a motor kuka :D


Szóval ha pénzről van szó akkor ezek még egymást is átvágják vagy lehúzzák.


Én pl. cigány autókereskedőtől vettem az autómat kb 10éve,eddig mentem vele 150 ezret és semmi baja,szóval van kivétel is csak, az jóval ritkább.

2021. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

nem következetesek.

nekik az egyszeri pénz többet ér, mint az, hogy felépítsenek egy gyümölcsöző együttműködést, ami 8-10 évig is hozza a pénzt.

ezért csak piti ügyekre használhatóak.

2021. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
60%
Sem venni tőlük sem eladni nekik nem szabad. Szívesen.
2021. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!