Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amióta egyéni vállalkozó...

Amióta egyéni vállalkozó vagyok (3 éve), szerintem egyben alkoholista is. Hogy álljam meg, hogy ne igyak?

Figyelt kérdés
Mivel 3 éve itthonról dolgozom 2-3 naponta 4-8-12 sört megiszok. Van, hogy estig kibírom, de tegnap pl. már 2-kor kibontottam az első Staroprament. Voltam addiktológusnál 2,5 éve, akkor azért, mert minden másnap füveztem, ez leredukálódott havi 1 alkalomra, de elkezdtem inni. Szerintem a pia károsabb, mint 2-3 szál cigi. 29 éves nő vagyok.
2021. nov. 23. 14:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Menj el otthonról dolgozni. Vannak ingyenes public workplacek, lehet irodát bérelni, stb
2021. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Kell találnod valami olyan elfoglaltságot ami leköt és örömmel csinálod.

A függőség valójában valaminek a hiánya miatt alakul ki. Arra kell rájönni mi az ami hiányzik és ezt az űrt betölteni (ha magával a hiány tárgyával nem lehet akkor) kevésbé káros dolgokkal.

2021. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Keress a sörözés helyett valami más elfoglaltságot, olyat amit szeretsz és ami leköti a figyelmed.

Én 15 év után nemrég szoktam le a cigiről, nekem a fenti tanács segített.

Remélem neked is sikerül! :)

2021. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
Legalább sörben jót választottál.
2021. nov. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 15.000 fős kisvárosban élek, itt max kávézókba tudnék beülni, de nem szeretem az egy kávé és ásványvíz mellett ülést helyeken, cikinek érzem. Az ivás is az, de legalább nem tudja senki, mert a négy fal között csinálom.
2021. nov. 23. 14:31
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Erő kérdése. Csökkented a mennyiséget, mivel baromi sok, és kitűzöd, pl csak 6 után iszol és ehhez tartod magad. Csökkented a mennyiséget, megiszol max 8-at, idővel már csak 6-ot. És csökkented.

Vagy ha elég erős vagy, egyik pillanatról a másikra is eldöntöd hogy nem iszol de erre csak nagyon kevesek képesek.

Eljárhatsz AA gyűlésekre is.

És valóban sokat segítene az is, ha minden nap kimozdulnál. Attól még, hogy nem kell munka helyre bejárnod, még nem szabadna bezárkóznod. Ne csak akkor mozdulj ki, amikor boltba mész, vagy haverokkal talalkozol. Tűzz ki egy célt, hogy minden nap, x-y ideig kimész sétálni, vagy múzeumba vagy színházba vagy akárhova.

Egy kutya is sokat segíthet, nem kell kifejezetten terápiás kutya, egy sima kiskedvenc is ki fog mozdítani mert sétálni kell vele, foglalkozni kell vele, elmehetsz kirándulni amit a kutya élvezni fog.

Remélem segítettem és mihamarabb változik a helyzet.

2021. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Fel se merül benned, hogy újra elmenj addiktológushoz? Nem tudsz egyedül leszokni! Egyik függőséget felváltottad egy másikkal, ennyi történt. A problémád, az ok maradt.
2021. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Az addiktológus, aki egyben pszichiáter Triapridalr írt fel nekem, napi 2*1szemet. Én napi 2*0,5 szemet szedtem eleinte, de már ettől 1 hónap után öngyilkossági gondolataim voltak, állandóan feszült a mellkasom, nem jött meg a menzeszem, ami amúgy tűpontos. Ekkor abbahagytam, pár nap múlva lelkileg rendbejöttem, és a menzeszem a következő alkalommal megjött. Ezek után nem bízom az orvosokban, főleg, hogy azóta többnél is jártam, pszichológusnál, pszichiáternél... Mindenki gyógyszerekkel töm. A Brintellix nevű gyógyszer mellett kaptam rá a fűre, mert az annyira felpörgetett, hogy kellett valami, ami ellazít. Bár tény, hogy ennek a felpörgetetett állapotnak köszönhetem, hogy ilyen jól elindult a vállalkozás.
2021. nov. 23. 14:48
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy pasit, tedd rendben az életed, legyenek céljaid. Ja és ne piálj és ne szívj.
2021. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Pszichiáter mind gyógyszert ír fel. Ez a dolga. Nekem is írt valamit egyszer, de be se szedtem. Jobban nem lettem, de legalább nem mérgeztem magam vele.
2021. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!