Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legyek kitartó, és próbáljam...

Legyek kitartó, és próbáljam behajtani a pénzt a haveromon?

Figyelt kérdés

Nem szeretem ha valaki tartozik nekem. Még ha kis összegről is van szó. Szeretem, ha elrendeződnek a dolgok, és ha valaki tartozott nekem, az meg is fizeti.


Hétvégén bulizni voltam pár haverral és az egyik srácnak én vettem egy üveg bort, ami kb 2000 Ft-ba került. Le is fotóztam a számlát és tegnap este át is dobtam neki. Megkértem, hogyha lehet, akkor Reevoluton utalja át. Semmit nem reagált erre, megnézte és ennyi. Erősködjek, és mindenképpen hajtsam be rajta? 2000 Ft volt, szóval tényleg nem nagy összeg, de fura ez a hozzáállás, hogy semmit nem ír vissza.



2021. nov. 29. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Hát én behajtanám. Először 2000-et nem ad meg, aztán meg nagyobb összeget... Adja vissza ha kölcsön kért.
2021. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem hagyd a fenébe, ne is említsd neki többet. Ha nem akarja kifizetni akkor ne fizesse ki. Én nem szoktam ilyeneken idegeskedni. Vannak akik szeretik nem megadni a tartozásokat. Én mindig csak annyi pénzt szoktam bárkinek is kölcsön adni, amennyit nem félek elveszteni. Ha valaki többet kérne, akkor mondom hogy nincs. Még csak szólni sem szoktam, hogy adják vissza. A legtöbben mégis visszaadják, aki meg nem azt megjegyzem magamnak de nem balhézok vele, még csak nem is haragszom rá. Ha jelentősebb összegről lenne szó akkor nyilván zavarna a dolog, de annyit meg senkinek sem adok.
2021. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk en ilyeneket fejben tartok. Szoval kovetkezo alkalommal nem hagynám. Csak nem tom tenyleg mi a jobb, ha kovi alkalommal megmondom h vegyen o nekem vagy ha tenyleg megvarom mig szepen atutalja.
2021. nov. 29. 23:16
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Nálam ez mindig cikis szituációkat szül, de jobb ha ráveszed hívjon meg téged kövinek vagy adja vissza, mert ez neked nem oké.

Mert, ha barátok vagytok, akkor bele kell férjen neked ez a dilid. Te meg elviseled az ő más dilieit :-)

2021. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2)Ugyanez,hogy nem 100k Ftrol hanem kb 2000 Ftrol van szo. Nem egy jelentos osszeg, nyilvan jol jonne, de nem ettol megyek csodbe. Viszont nem akarom h erre menjen ra a baratsagunk.
2021. nov. 29. 23:33
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Miért, ha kiküzdöd tőle a 2000 forintodat akkor az jót tesz a barátságotoknak? A labda nála pattog. Ha akarja megadja, ha nem akkor nem. Amúgy meg kár ezen összeveszni. Mindig csak annyit fizess, vagy annyit adj kölcsön, amennyinek az elvesztése nem fáj. Ha nem fáj, akkor meg mindegy is hogy visszaadja-e vagy sem.
2021. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem csak fura ez a hozzáállás, plusz tudom, hogy nem szegény a srác, simán ki tudja fizetni. De lehet tényleg az a legjobb ha elfelejtem, aztán ha esetleg elmegyünk inni, akkor meghív ő ha akar. Én kicsit máshogy gondolkodom, és amnt tehetm, rögtön visszafizetem a tartozást.
2021. nov. 29. 23:52
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Így jártál. Legközelebb majd nem veszel mindenkinek italt. Mért nem csajt kínáltál meg, sok csaj ezért már le is fekszik. Jól elszúrtad.
2021. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Engedd el, lépj tovább.
2021. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Lehet nála még tart a buli, vagy most épp nincs pénze. Szerintem fizu környékén kérdezz rá ismét.
2021. nov. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!