Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan anya, aki...

Van itt olyan anya, aki tiszteletben tartja más idejét is, nem csak a sajátját?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van pár igen pofátlan anyuka. Szerencsére nem sok, mert több a férfi kolléga. Az egyik ilyen anya hónapok óta két hetet dolgozik, hármat nem, mert beteg a gyerek, de simán bejön betegen magának, saját részre nyomtatni. A másik képes azon sírni, hogy a 2 ünnep között be kell jönni 2 napot, úgy, hogy a többit megkaptuk ajándékba. (szó szerint ajándékba, szabadságot se kell kivenni) Ő inkább elmegy szabadságra és dolgozzuk le helyette.

Gyerektelenként annyira dühítő, hogy az én szabad időm senkit se érdekelt egy munkahelyen se, mert nekik gyerekük van. Hát könyörgöm, ők vállalták, mert szerettek volna gyereket, nem nekem hoztak áldozatot. Én se sírok a főnöknek, hogy a kutyámat le kell vinni. Vállaltam, megoldom.

Anyaként te hogy látod, igyekszel kivenni a részed a közösből, vagy zavartalanul hivatkozol a gyerekre?


2021. dec. 4. 16:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló, igen, az apa-anya feladatmegosztáson lenne mit ragozni, ezért is írtam, hogy bizonyos kor alatt nem megoldható csak. Mi külföldön élünk, itt mindkét szülőnek van gyes (persze nem veszik igénybe feltétlenül, mert nem jár a teljes fizetés az idejére, és itt is az apák keresnek többnyire jobban), és a betegállomány alatt teljes fizetés jár. Ezek szerintem megkönnyítik, hogy adott esetben az apa menjen a gyerekkel betegállományba (cserébe viszont a gyerek betegsége okán évi HÁROM napot lehet szülőnként táppénzt kérni, szóval leginkább rendes szabira megy az ember).


Egyébként teljesen megértem az alapfelvetést, amíg nem volt gyerekem, addig én is halálosan meg voltam sértve, hogy miért élvez elsőbbséget a szabikikérésnél az, akinek van... Aztán lett gyerekem.


8-as voltam

2021. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"...mert 3 éves koráig csak én mehetek vele táppénzre, az apja nem. "


Ugyan miért?

2021. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosunk mondta, hogy amíg én GYES mellett dolgozom, csak én mehetek a gyerekünkkel táppénzre. A nagynéném is így értesített, bár annak már 10 éve.
2021. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!