Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csúnya beszéd? Hogyan lehetne...

Csúnya beszéd? Hogyan lehetne kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Borzasztó csúnyán, trágárul beszélünk egymással anyummal, és az érdekelne, hogyan lehetne ezen változtatni. Nekem lelkiismeretfurdalásom van utána, de egyszerűen akkora indulat van bennem, amikor minden szarnak elhord, hogy előfordul egy egy veszekedés alkalmával, én is hozzávágok ilyen szavakat. Ezen szeretnék változtatni, valószínűleg ő sosem lesz felém tisztelettel, és egy darabig még rákényszerülök, hogy vele éljek. Gondoltam rá, hogy csendben maradok, és a bennem felgyűlt sérelmeket leírom egy papírra, aztán elköltözésnél kevesebbet beszélek vele, de van esetleg valakinek még ilyen dühkezelési stratégiája? Hogyan kezelitek, ha az egyik családtagotok mindenféle életképtelen szarnak elhord?

2021. márc. 22. 10:34
1 2
 1/18 Thispain ***** válasza:
18%
"Aki mondja másra, az mondja magára."
2021. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

A düh és a csúnya beszéd mögött agresszió lapul.

Menj el sportolni, fogj egy boxzsákot és azt püföld (párna is jó), akkor kicsatornázódik a feszültség.

De az is jó, amit csinálsz, írd ki magadból egy papírra.

2021. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy, én se tudom kiköszöbölni a csunya beszédet anyummal mert már sajnos megszoktam, max próbálsz a veszekedésetek előtt elszámolni 3-ig és utánna biztos enyhébb szavak csusznak ki a szádon.
2021. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Thispain ***** válasza:
14%

Egyetértek #2-vel, csak a helyedben én a boxzsák helyett anyámat ütném ehhez hasonló esetben.


Van egy olyan mondás, hogy aki egy nőt megüt, az nem férfi. Anyukád nagy valószínűséggel nem nő, hanem házisárkány, tehát ütheted.

2021. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha anyád egy darab kakaként kezel, akkor jobb, ha törleszted felé a sérelmeket, mert a visszafojtás csak megbetegít téged. Le kellene ülni és megbeszélni, hogy elköltözésig x hónapot hogyan tudtok normálisan kibirni egymással. Ha nem tudjátok betartani, akkor ez van.. legfeljebb igyekezni fogsz a költözéssel.
2021. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
98%
Mondj inkább csúnya beszéd helyettesítő szavakat pl.: csudába, fenébe, bakker, vagy ha egy másik emberre mondod, akkor valahogy vigyél bele viccet pl.: szamár, szemét
2021. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Itt két dolgot külön kell választani: a csúnya beszédet és az indulatot.

Az indulatod érthető. Én is visszaszólnék a helyedben. De nem trágárságot mondanék a másikra, hanem normális szavakkal helyre tenném.

Természetesen, ha elköltözöl, ezek a konfliktusok lényegesen enyhülni fognak.

2021. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás, ha nem süllyedsz le az õ szintjére.Valóban ird le egy papirra de nagyon fontos,hogy hangosan mondjad, vagy mondd a telefonnodba, amit érzel, de ne csunya szavakat, hanem ami fáj és felgyült benned.
2021. márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
Az nem lehet, hogy esetleg jogosan mondja? Nem lehet, hogy egy otthon ülő lusta semmirekellő vagy, aki anyuci pénzén tömi a búráját és fáj ha megmozdul, de ha anyunak betelik a pohár és megsért, akkor jössz ide panaszkodni? Nem ismerlek, csak kérdezem, mert lehet h ez is egy opció.
2021. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erre egyetlen megoldásom van: úgy beszélj vele, ahogy elvárnád, hogy ő beszéljen veled, és akkor talán észreveszi magát/észreveszitek magatokat!
2021. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!