Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban lehetséges lenne az,...

Valóban lehetséges lenne az, hogy bőrsejtből állítsanak elő spermát, így pl. leszbikusok esetén lehetséges a férfi-donor nélküli terhesség?

Figyelt kérdés

[link]


Csak angolul találtam róla cikket, de nem nagyon értem. Szóval, ha esetleg valaki hallott már erről, érti a cikket, kérem ossza meg!


Én egyébként nagyon örülnék annak, ha ez kivitelezhető lenne, mivel leszbikus párkapcsolatban élek. Jó lenne, ha így donor nélkül meg tudnánk oldani a teherbeesést...


És kérlek titeket, hogy most ne menjünk bele a politikába, meg a törvényekbe! Én most arra vagyok kíváncsi, hogy biológiailag lehetséges-e ez?


Előre is köszönöm a válaszokat! :))



2021. jún. 5. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
🤦‍♀️🤣🤣🤦‍♀️🤣🤣
2021. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, hagyjuk már a Guardiant. A szélsőbaloldal kedvenc lapja, összeesküvés-elméletek és valóságtól elrugaszkodott ábrándozások, Európa egyik legkomolytalanabb sajtóterméke.


Sperma egyetlen helyen termelődik és kész. Minden más csak hagymázas ábrándozás. Ezeket a cikkeket rendszerint úgy-ahogy leérettségizett, ábrándszakon tíz évig seggelő, frusztrált hülye csipák írják.

2021. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nem lehetséges
2021. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberhez a férfi-női örökítőanyagok kellenek, máskülönben csak meglévő DNS klónozásáról beszélnénk. És ez emberek esetén úgy tudom világszerte tilos még ha létezik is rá technológia.


De olyan nincs, hogy a te DNSedből, ami női, előállítsák a férfi örökítőanyagot.

2021. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostanában lesz lehetséges, ha egyáltalán. A testi sejtekben: a majsejtben a borsejtben az agysejtben ugyanaz a DNS van, mégis teljesen máshogy néznek ki. Ez azért van, mert embrionalis korban "kikapcsolodnak" azok a gének a DNSben amik nem kellenek. Pl az borsejtnek az emesztonedv termelo rész.

Ez a kikapcsolódás eléggé végleges egy kifejlett ember borsejtjeben, és először is ebbe kellene belepiszkalni, így lenne őssejt ha nagyon egyszerűen akarom elmagyarázni. Aztán kellen, hogy úgy osztodjon ez a friss őssejt hogy ne dupla genetikai anyag legyen benne csak a fele (mert a himivarsejt és a petesejt is csak fel-fel genetikai anyagot tartalmaz, talalkozasukkor lesz egy "egesz".

Szerintem hamarabb találják fel a rák ellenszerét.

2021. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a formában nem lehetséges. De nézz utána a klónozásnak. Azzal kapcsolatos sikeres kísérletek már folytak.

[link]

2021. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nők bőrsejtjéből, akárhogy is áll a technika, nem lehetséges spermium létrehozása.

Talán már hamarosan tart majd ott a tudomány, hogy férfiak (akarom mondani újszülött kisfiúk) köldökvérében található őssejtekből spermiumokat csináljunk, de amit te hiszel, az kizárt.

2021. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Elméletileg minden lehetséges. Hogy aztán ki éli majd ezt meg ? Attól tartok, hogy a globális felmelegedés előbb vet véget az emberi életnek itt a Földön.
2021. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
8-as, neked sem kéne minden hülyeséget beszopnod.
2021. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Na, a leszbikus fszfóbia tényleg képes lehetetlen mértékeket ölteni....
2021. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!