Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valoban be folyásolja baba...

Valoban be folyásolja baba nemét, hogy ovu előtt vagy alatt sikerült a baba?

Figyelt kérdés
Annyi mindent olvastam már és kiváncsi vagyok 😁
2021. okt. 29. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Ovu előtt és ovu után is 50% esély van fiúra. Kemény, nem?
2021. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

"Valoban be folyásolja baba nemét, hogy ovu előtt vagy alatt sikerült a baba?"


Szerinted ovuláció előtt hogy sikerülhetne baba?! Mesélj már nekem erről a biológiai csodáról, kérlek!

2021. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Már a kérdés is rosszul van feltéve, mert minden gyerek ovu alatt fogan.
2021. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Mivel a "lányok" tovább élnek, ezért ha ovuláció előtt történik az aktus, esélyes hogy a "lány" spermiumok életben maradnak a peteérésig, amikorra a "fiúk" már elhalnak, ezért nagyobb lehet az esélye, hogy lány fogan.


Szerintem erre gondolt a kérdező.

2021. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
4. Lehet, hogy erre a babonára gondolt. De nem ezt kérdezte.
2021. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Befolyásolhatja, de nem feltétlenül befolyásolja. A spermiumok odabent 3-5 napig életképesek.

Az elmélet szerint a fiúk gyorsabbak, a lányok szívósabbak, tovább élnek (mármint a spermiumok). Minél távolabb van az együttlét az ovulációtól, annál nagyobb eséllyel fogannak lányok. De ez csak százalékos arány, tehát természetesen akkor is fogannak fiúk is.

Ha viszont közvetlenül ovuláció előtt van az együttlét, vagy utána, amikor a kiszabadult pete lefelé vándorol, akkor a fiúk érnek előbb oda, így rájuk van nagyobb esély. Persze akkor is foganhat lány is.

Bár a legújabb kutatások szerint már nem csak a gyorsaság számít, hanem a petesejt valami anyagot kiválaszt, és csak a számára szimpatikusat engedi be, hiába toporog ott már valaki korábban.

2021. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

De, szerintem meg pont ezt kérdezte.

És ez nem babona, hanem biológiai tény, hogy az xx kromoszómás spermiumok tovább élnek, míg az xy kromoszómás spermiumok gyorsabbak.

2021. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jezus.. Arra értettem pl ha tüsző repedés előtt történik aktus, vagy alatta


Nekem aug 16 lett volna ovum 29 napos ciklussal..

E helyett 20-án volt akkor tudtunk csak eggyütt lenni

Parom messze dolgozik igy el engedtem azt a honapot... De mégis össze jött 🥰

Szerintem a kérdés érthető, csak sajnos egyesek nem tudnak értelmezni 🖐️

2021. okt. 29. 13:42
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

Nem. Te azt kérdezted, hogy befolyásolja-e a baba nemét, hogy OVULÁCIÓ ELŐTT vagy alatt FOGANT.

Na már most ha figyeltél kicsit is biológia órán, akkor tudod, hogy ovuláció előtt MEGFOGANNI nem tud.

Amit a 8-as hozzászólás alatt írsz, az persze már értelmezhető, hisz valójában nem a fogantatást, hanem az aktus idejét akartad kérdezni.

De itt nem a mi szövegértésünkkel, hanem a te szövegalkotásoddal van a gond, akár mennyire is szeretnéd ránk kenni a dolgot. 🖐️

2021. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Értettük, csak rávilágítottunk, hogy te nem tudsz fogalmazni. Meg helyesen írni.
2021. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!