Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GDM-es kismamák/aki ért...

GDM-es kismamák/aki ért hozza, ez valóban nagyon rossz eredmény?

Figyelt kérdés

0 perc: 4.6 , 60 perc 8.7 , 120 perc: 7.5

Az orvos azt mondta, ez hazatérését, azonban muszaj mostantól teljesen cukor mentes diétát tartanom. Ez valóban azt jelenti, hogy SEMMI cukrot vagy mézet tartalmazó ételt nem fogyaszthatok? (Pl majonéz, ketchup,chips, kaveba kis szirup stb) Azt mondta, napi 2 gyümölcs max es egy kocka fekete csoki... nagyon vékony alkat vagyok, azonban valóban egész életemben iszonyat mennyiségű édességet ettem, igaz azt mondta, ez nem befolyásolja.

Valakinek van ebben tapasztalata?



2020. szept. 10. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de nagy butaságot mondott.

Diabetológust keress, aki kb a 160g ch diétát fogja mondani. A nagyon kevés ch sem jó a babának, de a túl sok sem.

Dietetikus kioktat, hogyan mikor mennyi ch-ot fogyaszthatsz. Minden rendben lesz!

2020. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Abban igaza van, hogy nem lehet korlátlan mennyiségben édességet fogyasztani, de oda kell figyelni és számolgatni. Ehetsz ketchupot, de a táblázat alapján, ami van rajta, ki tudod számolni, hogy mennyi van benne.

Csokit pl magas kakaó tartalmút lehet, de annak a ch tartalmát is számolni kell.

2020. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem ehetsz semmi cukrosat, figyelned kell a szénhidrátbeviteledre, kerülnöd kell a fehér lisztes és puffasztott dolgokat is.


Gyümölcsöt tízóraira, vagy uzsonnára fogyaszthatsz majd, ha bírja a cukrod.


De, biztosan elirányítanak diabetológiára vagy dietetikushoz, akik majd segítenek kialakítani az étrendedet.


A facebookon is van egy nagyon hasznos csoport, terhességi cukorbetegség a neve. Ott, legelőször majd a diéta alapok fájlt olvasd el, hogy nagyjából képbe kerülj.

2020. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Huu akkor ez annyira súlyos a szamaim alapján is? Mert elvileg azt mondta h a 120 perces az elvileg 7.8-tol számít hivatalosan cukorbetegségnek... akkor butaságot mondot? Ő endokrinologus es diabetikus is azonban azt tanácsolta írjak a Nogyogyasznak es o döntse el mi legyen a következő lépés.... nekem sosem volt ilyen problémám, mindig ettem mindent, családban sem volt beteg ugyhogy bocsánat a sok kérdésért
2020. szept. 10. 17:07
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Valóban nem szabad cukros ételt fogyasztani.
2020. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4


Ugyanígy voltam. Nekem sem volt soha gondom a cukrommal, családban sem, szintén vékony alkat vagyok.


Valaki, nem veszi komolyan.

Valaki, már erre az értékre is diétát javasol.

Valószínűleg, 180g-os ch diétát fognak javasolni.


Az első terhességem alatt, nekem erre az értékre, diétát javasoltak és kezelhető volt vele.

De, a 38. héten, indítottak a cukrom és a lepény állapota miatt.


Most a 2. terhességem alatt, szintén tartottam már a diétát a kezdetektől.

Volt előrehozott terhelésem, szintén 7.3-as cukorral.

De most, hiába a diéta, romlani kezdtek az értékek.

Inzulin fog kelleni.


Mindenki szervezete másképpen reagál.

Ki kell majd tapasztalnod, hogy a szervezetednek/cukrodnak mi a jó.

Ellenőrizd a cukrodat, vezess étkezési naplót, hogy lásd, mitől ugranak meg az értékeid.


Kitartást! Ha minden jól megy, szülés után, majd rendeződni fog a cukrod!

2020. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Szia. Nekem 8,0 lett. Itt nalunk Szlovakiaban nem parazzak tul, hirbol se mondtak 160 vagy 180 ch dietat,szamolgatast plane nem. Viszont igen, tilos a cukor, a mez, a gyumolccsel is ovatosan es feher lisztes dolgokat se fogyassz, plane pekarut, tesztabol is durum, rizsbol barna, basmati, kuszkusz, koles, bulgur. Sima krumplival is ovatosan, de cukrodat mert 1 oraval etkezes utan es rajossz, hogy mit birsz s mit nem. A 2 nagy kedvencem banan es szolo felejtos. Fb on a csopiban utana jartam,hogy kb mit es hogy kell. Kb 160 grammot eszek meg, tobbet nem is birok, pici vagyok,normal alkat. Sosem volt gondom nekem sem a cukrommal, de hat ilyen ez a terhesseg. Tej delelott kicsukva, borzasztoan emeli a cukrot. Amiben cukor van felejtos... Nem egyszeru, mert vadaszni kell a cukormentes termekeket pl jegkrem, joghurtok, dzsemek, muzlik. Bele lehet jonni, bar en megmondom oszinten nem meregetem az adagokat, nagyjabol tudom mibol mennyit ehetek...
2020. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez határon van. Nekem ezzel nem kellett szigorú méricskélős diétát tartanom de a cukor és fehérliszt tiltott volt és több terhelés is volt, hogy romlik e. Nem romlott. De van akinek igen, akkor szigorú diétát írnak elő. És igen ez azt jelenti ketchup stb bármiben, amiben HOZZÁADOTT cukor van az kerülendő. Mez is. Eritrit, stivia, xilit stb amivel tudsz magadnak csinálni édességeket, illetve gullon keksznek vannak teljes kiőrlésű és cukormentes változatai. De ezekből sem szabad zabalni sajnos.
2020. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 7,7 lett a 120 perces, magamtól kezdtem el a 180 grammos dietetat, mert amugy senki nem foglalkozott vele. Probalok tk dolgokat enni, meg odafigyelni, hogy mikir rszek lassu/gyors felszivodasut, de amugy 180 grammot 5-be elosztva barmit ehetek, ha neha becsuszik ez-az, nem izelek rajta, nem mertem meg 6,2-nel magasabb cukrot eves utan 60 perccel. Neztem tobbszor 30 es 90-nel is, de a 60-as a legmagasabb
2020. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!