Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Az embernek van magánélete."...

"Az embernek van magánélete." Szerintetek ez egy lekezelő, fellengzős szöveg?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy ez egy bunkó, lerázós szöveg, amikor valaki valamire nem kíváncsi vagy nem akar segíteni valamiben és a "magánéletével" takarózik.

2021. dec. 6. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyers és lerázós, dehát az embernek vannak határai, és ezt tiszteletben kell tartani.
2021. dec. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, én meg úgy gondolom, hogyha leírnád, milyen helyzetben, szövegkörnyezetben hangzott ez el, akkor lenne miről beszélni.

Addig nincs.

2021. dec. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyha a lakótársad akkor akarja megbeszélni az élet nagy dolgait, miközben a barátnőddel ágytornázol természetes reakció.


Ha csakmegy személyes kérdésről van szó, akkor egy sima eeről nem beszélnékkel le lehet zárni a témát.

2021. dec. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A konkrét helyzet az, hogy olvastam itt egy választ, ahol a válaszadó azért nem segít a barátainak, mert neki van magánélete. E kapcsán gondolkodtam el.
2021. dec. 6. 02:19
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem szabad bizonyos nem túl közeli emberek (pl. kolléga, ismerős) bizonyos túl kicsi bajait (mert akkor ő nem tanul belőle) vagy túl nagyot (mert akkor mi is belerokkanunk) magunkra vállalni.

Továbbá, aki - mindegy milyen okból - túl sokat foglalkozik a másik életével, az lemarad a sajátjáról.

2021. dec. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-re:

Hát ez se sok információ, de legalább valami.

Nos, alapesetben segítek a barátaimnak - hisz azért a barátaim. De ha túlságosan rám csimpaszkodnak; elvárás, hogy ugorjak, amikor nekik bármi bajuk van, akkor nyilván egy idő után besokallnék és valami ilyesmit mondanék. Szóval a szabad időmet mégiscsak én akarom beosztani, ne ők akarják.

2021. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, ha nekem éppen pihenőidőm van (mondjuk egyetlen nap a héten), akkor marhára nem tud senki nyűglődése érdekelni, azt a napot csak magamra és/vagy a páromra szentelem. Ha ő aznap dolgozik (mert lehet a pihenőnap hétköznap is), akkor csak magamra. És bizony van hogy senkinek se veszem fel a telefont.
2021. dec. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem az, teljesen jogos, és tudod, vannak azok a "barátok", akik szerint neked 0-24 rendelkezésre kell állnod és ugrani, amikor csettintenek. Hát a nagy lóf..., már elnézést.
2021. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!