Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek azzal takarózn...

Miért szeretnek azzal takarózni emberek, hogy "akinek baja van veled, annak önmagával van"?

Figyelt kérdés
Rengeteg embernél olvastam már, ahol szóvá tettek jogos dolgokat teljesen normális hangnemben és egyből ilyenekkel jöttek. Egy bizonyos szintig egyébként abszolút egyértek vele, viszont azért bőven akadnak olyan dolgok, amelyek nem erről szólnak, de újabban minden olyan helyzetre rásütik, amelyben más véleményen vannak. Másik kedvencem a "más szinten rezgünk, majd ha te is magasabb szinten leszel, megérted"
2021. dec. 6. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ego tehet róla, mert így működik a védekező reflexe, csak hogy ne sérüljön.

Ha valaki kritizál, akkor sokkal könnyebb rámondani, hogy biztos ő sem tökéletes, mint, hogy átgondolni magát a kritikát.

Mindig egyből a tagadás jut az emberek eszébe, csak hogy védjék magukat/egójukat.

A másik kedvencednek meg az a neve, hogy lenézés alapon megmondom a tutit. Könnyebb mondani a semmit (majd ... megérted), mint hogy konkrétan elmagyarázzanak valamit az illetőnek. Vagy, még nem áll rá készen az illető, pl túl fiatal.

Bár nekem mindig az volt erről a lenézésről a véleményem, hogy biztos nincs elég szókincse az okoskodónak, hogy rendesen kifejtse a dolgot... :,D

2021. dec. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, nézd meg ezt a videót, és rájössz, hogy miért mondják, hogy "akinek baja van veled, annak önmagával van".

https://www.youtube.com/watch?v=XJMpx-jd9l8

2021. dec. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1,köszönöm a válaszod, én is hasonlóra jutottam. Kegyetlen:D

2, én tökéletesen értem, hogy miért mondják, azt nem értem, hogy miért dobálóznak vele.

Nyilván, ha belőlem hiányzik bizonyos tulajdonság vagy épp megvan, csak utálom, az másban is zavar, mer tükröt tart elém. Vagy másik pl, ha én rendben vagyok önmagammal, eszem ágában sincs másokat szapulni.

De én a jogos kritikára gondoltam a kérdésem kapcsán, mivel manapság nem lehet kritikát megfogalmazni vagy véleményt formálni, mert egyből egy megkeseredett, beteg embernek vagy titulálva.

2021. dec. 6. 09:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen egótrainer bullshit mantra. Az ilyen szabópéter szekták legmérgezőbb tanításai. Nárcisztikus egomán emberek a saját hibáikkal való szembenézést így próbálják hárítani magukról, sőt tovább mennek odáig, hogy a másik emberre olvassák azt rá.
2021. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha téged valami zavar amit én csinálok, viszont engem nem, akkor az tényleg csak a te bajod.
2021. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ha téged valami zavar amit én csinálok, viszont engem nem, akkor az tényleg csak a te bajod."


Ha te az utcán minden szembe jövő embert arcon köpsz, és ez a viselkedésed téged nem feszélyez, viszont az elszenvedőit igen, és előbb utóbb valamelyik orrba csavar ököllel, akkor már a te bajod is lesz.

2021. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, akkor az orrba csapás elszenvedése már az én bajom lesz, de addig nem.

Kivéve ha szadista vagyok mer akkor élvezni fogom.

2021. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akarnak a saját hibáikkal szembenézni, így hárítanak
2021. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!