Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 25 évesen lehet fejleszteni a...

25 évesen lehet fejleszteni a hallást? Sokszor nem értem mit énekelnek a zenékben, ha magyarul van, ha angolul

Figyelt kérdés
2021. dec. 9. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi okoz nehézséget?
2021. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, sokat kell hallgatni jó hangminöséget.
2021. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1.

Nem értem konkrétan a szavakat amiket énekelnek, nem a jelentésüket nem értem. Mintha a szavak végét mindig elnyelnék vagy ilyesmi.

2021. dec. 9. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Vannak olyan előadók, akik nem könnyítik meg a dolgot. Esetleg segíthet, ha rákeresel a zene szövegére, és úgy hallgatod, hogy olvasod közben.
2021. dec. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

A magyar "énekesek" többsége borzasztó rosszul artikulál.

Az angol esetében meg másként ejtik a szavakat, mint ahogy egy magyar tenné, nem minden hangot mondanak ki, több összeolvad, meg eleve nem úgy ejtik az - elvileg ugyanolyan - hangot, mint a magyarok, más a hangképzési módszerük.

Az angolhoz sokat segít, ha megkeresed a neten a szöveget hozzá és úgy hallgatod, akkor észreveszed, hogy mit hogy szoktak mondani.

2021. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengetegszer vagyok így, hogy egyszerűen a rádióban hallgatva a magyar zenék szövegének nagy részét nem értem. Főleg a női előadóknál van ez, főleg mikor flegmán próbálnak énekelni. Egyszerűen még tippem sincs néhány szóra, hogy mi lehet, mert annyira értelmetlenséget mond.
2021. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma hallottam egy magyar számot, és azt gondoltam: vicces, hogy az anyanyelvemen énekel, én mégsem értem a felét annak, amit mond.Kb annyira nem értettem, mint mikor mumble rap-et hallok angolul.
2021. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük föl, lehet hogy van valami probléma a hallásoddal, de azt biztosan nem, éneklés félrehallásából lehet megállapítani. A zenében, énekben, a ritmus a dallam fontosabb mint az érthetőség. Többször volt már olyan, hogy százszor hallgatott zenében, 10 év mulva esett le egyszercsak, hogy pontosan mit is énekelnek. :)

Ez legfeljebb akkor mutathat problémát, ha gyakran van ilyen.

Ezzel együtt, létezik olyan halláskárosodás, hogy a fül a hátérzajból nehezen hallja ki a beszédet, míg csendben, teljesen jól hallja az ugyan olyan hangos beszédet.

2021. dec. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!