Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A játékfüggőség elveszi az...

A játékfüggőség elveszi az időm a tanulástól. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Örök életembe szerettem számítógépes játékokkal játszani és úgymond függő vagyok és képes vagyok órákon át játszani. Viszont belekezdtem valamibe amiben nem tudok haladni rendesen a játékok miatt. Ez nem más mint a programozás. Haverok ha pl hívnak hogy menjek játszani akkor sokszor inkább a játékot választom a tanulás helyet, persze belülről tudom hogy ez hiba. Ez azért van mert ki akarom használni még haverjaim ráérnek mert aztán nem akarok egyedül játszani, mert csapatban élvezetesebb. Nem azt mondom hogy nem tanulok, de hanyagolom néha a játék miatt. Régebben még rosszabb voltam,mert akkor abszolút nem érdekelt semmi, most legalább elkezdett érdekelni egy szakma amiben nagy sikereim lehet. És végre elkezdtem az életemmel is foglalkozni, nem csak úgymond élettelenkedni játékokkal játszva. Lersze ez közel sem jó mert a függőség akkor is akadályozza a tanulást. Nem szeretném ha ez így lenne. De nem vagyok elég erős hogy nemet mondjak a haveroknak és a játéknak. Mit tanácsoltok?
2020. dec. 11. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj haza és döntsd el, hogy mit akarsz.
2020. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne játssz egyedül. Vagy sokkal kevesebbet. Ha mondjuk napi 5 órát játszol (ez csak egy példa), akkor limitáld az egyedül játszást 2 órára, akkor is, ha biztos vagy benne, hogy a haverjaid aznap nem érnek rá.
2020. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Teremts olyan valóságot magadnak, amiből nem kell kilépned valami jobbnak véltbe.
2020. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Töröld le a játékot a gépedről. Gondolom ha tudtok együtt játszani akkor ilyen lol, tf, overwatch jellegű, tehát nem veszik el az eddigi előrehaladásod ha letörlöd. Steam/origin/blizzard fiókodban megmarad minden, de így csak akkor tudsz játszani, ha újra telepíted, tehát ez a plusz lépés már meg is fog akadályozni benne.
2020. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Húzz határokat. Ha hirtelen "dobod" a függőséged tárgyát, az visszaránt.

Legyen olyan napod, amikor játszol a haverokkal, de a többin feküdj rá a céljaidra! (Jut is, marad is.)


Engem is kerülgetnek a függőségek, és nem engedhetem meg magamnak, mert vállalkozó vagyok, komoly célokkal. Ráadásul bármikor csinálhatnám ezeket, még alkalom sem kell hozzá (pl. hogy hívjanak haverok).


Azt találtam ki, hogy egy héten egy napot csak erre szánok, és az a jutalomnap. Így bűntudatom sincs, és a pihenőnap pedig feltölt.

2020. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!