Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért megbízhatatlan a legtöbb...

Miért megbízhatatlan a legtöbb szakember?

Figyelt kérdés

A fűtésünkkel valami nem stimmel. Nyár óta próbálunk szakembert találni. Az egyik hetekig hitegetett minket, majd ősszel az egyik este, 7 után beállított, hogy jön megcsinálni. Nekünk akkor nem volt megfelelő sajnos, mivel előtte nem szólt. Ráadásul a kazán is ment. Azóta nem tudjuk elérni telefonon.

A héten az egyik ügyfelünkről kiderült, hogy ezzel foglalkozik másodállásban. Megkérdeztem nem tudná-e megnézni valamikor. Mondta, hogy de. Eljön pénteken. Aztán mégsem volt jó neki a péntek délután, hívjam fel szombat este, hogy ne felejtse el. Tegnap hívtam, mondta ma jön délelőtt és keresni fog. De még sehol semmi. Óriási szél van. Fűteni kéne mert fázunk.


Mikor ablakost kerestünk akkor is ez volt. Festőnél szintén. Egyik se akarta vállalni mert csak 3 szobát akartunk festetni, nem az egész házat. Viszont sose mondták meg így, csak eltűntek.


A munkahelyemen a burkolók azt ígérték szeptemberben, hogy következő hétfőn jönnek oda burkolni. Azóta őket se láttuk.


Miért ilyen a legtöbb szakember? Vagy mi értelme annak, hogy hitegetik az embert?

Szerintem tisztább lenne megmondani, hogy bocs de nekem ez kis munka, nem éri meg, keress mást.



2021. dec. 12. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hiány van, és tudod, pénz beszél. Ha jön valami nagy biznisz, letojják a magánembert, aki annyit is szájhúzva fizet, amennyivel éppen nullára kijönnek, és a haszon még hol marad... Te se szívesen mennél ki így.
2021. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jaj értem. Akkor szerinted normális, ha valami elromlik és nem találsz embert aki megjavítja. Mert nincs rajta nekik haszon.

Én sosem szoktam alkudozni vagy húzni a szám, hogy mennyibe kerül. Mindent megpróbálunk magunknak megoldani, de pl egy fűtésrendszert nem tudunk megjavítani ne haragudj.


Kezd tele lenni a hócipőm már ezzel.

Akit mára vártam, az az egyik ügyfelünk. Még bonbont hozott nekem, hogy vegyem előre az ő ügyét. Én egyből ugrottam,hogy ki ne fusson a határidőből,pedig brutál sok a munkám. És túlfizetve sem vagyok. Mégsem tűnök el,meg nem hitegetek senkit soha!

2021. dec. 12. 11:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem normális, jól látod, de sajnos a pénz felülír minden emberi normát. Ez van sajnos, szomorú, de ez van. Majd nyáron hívd ki őket, akkor össze fogja tenni a két kezét, hogy vakai kihívta, mert akkor a kutya se szereltet fűtést, másnap ott lesz. A klímásokkal ugyan ez van, csak télen, mi is most fogjuk kihívni őket éves klíma karbantartásra.
2021. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mi is nyártól kerestünk ehhez szakembert. Mégsem találtunk. Valamit csak tenni kell mert nem fogunk fagyoskodni egész télen.

Annyira gyorsan forrósodik a rendszer, hogy félünk felrobban ha nem ülünk ott mellette. Ezzel várjunk nyárig :)

2021. dec. 12. 11:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Röviden és tömören: Szakemberhiány van, az építőipar meg pörög. Szóval megtehetik, hogy válogatnak a zsírosabb melók között, gerinc meg ugye nincs, ha nincsenek rászorulva
2021. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy az egyik ügyfélnek egyből ugrottál. De nem tudsz mindegyiknek egyből ugrani, az fizikai képtelenség. Tehát a többi ügyfél úgy fogja látni, hogy nem foglalkozol vele. A legtöbb szakember így van. Egyik megrendelőnek tud csak eleget tenni, a többinek nem, aki ugyanabban az időben keresi. Én is csináltam egy darabig, hogy este, vasárnap, kora reggel, nyaralás helyett, stb. mentem az ügyfélhez, mert neki sürgős. Az a baj, hogy az idő úgy is véges, akkor sem tudtam mindent megoldani, a magánéletem viszont megszűnt.
2021. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos én mindenkinek ugrok. Mert zavar ha a másik miattam nem halad. Sokszor már a főnökeim mondják,nem kell ennyire lelkiismeretesnek lenni.


Én pedig senkitől nem vártam, hogy ugrorjon. Szerintem leírtam elég részletesen, hogy a HITEGETÉS és a SZÓ NÉLKÜL ELTŰNÉS az undorító dolog. Vagy te is ilyen vagy hatos válaszoló?

Szerintem senki nem azt várja, hogy még aznap este jöjjön ki a szerelő. De az nagyon nem korrekt, hogy várja az ember,mert ígérgetnek, aztán a telefont se veszik fel.

Nevetséges, hogy már rettegni kell nehogy elromoljon a hűtő, vagy beázzon a tető mert sose jön ki senki megjavítani. És ez a valóság..

Az is szép volt néhány éve mikor kicserélték az ablakunkat, majd folyamatosan csepegett be a víz. Az ablakos elérhetetlen volt ezután. Ráadásul ősz volt,folyamatos eső. Ez korrekt?

Pedig mi aztán mindenkit megkínálunk kávéval, üdítővel, sütivel. Adunk borravalót, nyaljuk mindenki sggét. Ennél többet nem lehet tenni.

2021. dec. 12. 13:34
 8/14 A kérdező kommentje:
#5: Igen így van sajnos!
2021. dec. 12. 13:38
 9/14 anonim ***** válasza:
#6: Pedig igaza van a kérdezőnek. Írta, hogy valamelyik nyár óta elérhetetlen illetve a munkahelyén szeptember óta eltűntek a burkolók. Ez normális? Szerintem mindenkinek van telefonja. A kedves szakember vegye fel és mondja meg, hogy nem akar kimenni. Nehéz lenne? Jaa de könnyebb sunnyogni.
2021. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#6: Nem értetted meg az alapproblémát. Nem az a baj, hogy nem csinálja meg vasárnap este. Hanem hogy azt mondja, hogy igen, aztán meg elérhetetlen.

Ha megmondaná, hogy két hét múlva tudja vállalni és két hét múlva meg is csinálja, akkor nem lenne senkinek gondja.

Anyámék egy éve nem tudnak egy előtetőt megcsináltatni ugyanilyen helyzetben. Eljönnek, árjanálatot adnak, aztán eltűnnek, többsége letiltja a telefonszámokat is, ha többször próbálja elérni az ember őket


#5

2021. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!