Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gazdagabbá váláskor miért...

Gazdagabbá váláskor miért válik szükségszerűvé az átlagos emberektől elkülönülni?

Figyelt kérdés

Még csak szó szerint gazdaggá sem kell válni, elég ha nem átlagbért keres hanem vezetői pozícióba kerül valaki és hétszámjegyű lesz a fizetése.


Ezt azonnal meg is szokták relativizálni, hogy de hát miféle közös témájuk lehetne, meg úgysem tudnak közös programot sem tervezni.


Ha párkapcsolattal összefüggésben jön szóba akkor pedig a gazdagabb fél szempontjából a másik fél egy koszlott csövesség silányul, a szánalmas nettó 300-400 ezer forintos fizetésével.


Hiszen hogy lehetne itt bármilyen kapcsolat amikor a gazdagabb fél csak Seychelle-re megy nyaralni minimum 1 millió ft-ért, és ez csak egy utazás az évi 20-ból.Hogy lehetne bármi közös élmény, utazás, vagy akár csak egy közös kávézás?


Vagy komolyan gondolja hogy a reggelit a sarki pékségből hozza és nem a Four Seasons-be mennek?


Mi az oka a szándékos elkülönülésnek és az átlagemberekre lesajnálóan, akár megvetően nézésnek?



2021. dec. 13. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez álkérdés.
2021. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1


Mit jelent az álkérdés?

2021. dec. 13. 15:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz a kérdésed alatt? nem értem:)
2021. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Mert nem csupán a vagyona lett több, saját magát is többnek érzi.

A legtöbb esetben a vagyon a tisztességgel és az emberek iránti alázattal fordított arányban áll.

2021. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénz alapján szoktam a barátaim, haverjaim megválogatni. Ha mondjuk nyernék 2,5 milliárdot azt sem mondanám el senkinek...vennék egy házat, kocsit. De a barátaim megtartanám..
2021. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem minden esetben igaz, nekem pl az egyik legjobb baratom kb. a tizedet keresi annak, amit en keresek, megis a mai napig joban vagyunk. De mondjuk egy abbol adodik, hogy egyszeruen neki teljesen mas az ertekrendje, az eletfelgasa, igy neki nincsenek is ilyen jellegu celjai. Van mas ismeros, aki szinten jol all anyagilag es allandoan azon porog, hogy de mi mennyi es hogyan. Oszinten megvallva ez jobban idegesit.
2021. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet olyan oka, hogy megjelennek a sose látott rokonok, ismerősök lejmolni.
2021. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mert azonnal megsokszorozódik a "barátok" száma, akik mind valamilyen szintű segítséget várnak.
2021. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem szükségszerű, csak a gazdag lenézi a szegényt, a szegény rossz szemmel néz a gazdagra, így inkább jobb, ha eltávolodnak egymástól.
2021. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok gazdag, de én is menekülök az átlagemberektől. Ha gazdag lennék megoldanám, hogy sose legyek velük. Azért, mert a többség leírható pár negatív jellemzővel: panaszkodó, áldozat, monoton és semmittevő életet él, stb.

Olyanoknál érzem magam otthonosan, akik a jóságot is átélik, nem csak a gyenge tehetetlenségük fájdalmát. Fárasztó és unalmas neurotikus emberekkel lenni. Teljesen természetes, hogy egy réteg elkülönül tőlük.

2021. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!