Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig lehet belefolyni egy...

Hosszúhajú kérdése:

Meddig lehet belefolyni egy felnőtt különélő gyerek életébe?

Figyelt kérdés
40 felett vagyok, már 20 éve külön a szüleimtől. viszont kényszerbeteg ezért kényszeres gyűjtögető. iszonyú nehéz rendet tartanom, mert halmozok. semmit sem veszek pluszba, de amiből elfogyott annak pl megőrzöm a dobozát, a tusfürdős dobozaimból is van több készletnyi, ugyan üres de jó illatú, tárgyakból is egy halom, csattok, sminkek, dobozok, csecsebecsék ruhák, mütyürök, tányérok.... ezer dolog ami más háztartásába is van, csak nálam 5 ször annyi. a szüleim persze néha bejönnek. és bár szeretettel de azért csak azt veszem észre hogy meg akarnak változtatni. én mondom nekik hogy a hülye betegségem miatt képtelen vagyok megválni cuccoktól, ezt értik is, de legalább arra próbálnak rávenni hogy a sok cucc rendbe legyen. meg is értem. valóban legalább nagyobb rendbe kéne tartani, még egyet is értek. - azért ne egy disznóólat képzeljetek el, van tiszta ruha, mosás, tiszta edény, kaja soha de soha nincs a szobába, a szennyes a tartóba... csak épp nincs rend, mert annyi holmim van, hogy már nem tudom hova rakni. a fotel tele ruhával rajta csattok, azon könyvek... az előszobába doboz hátán doboz, a dobozok tetejét kalapok, a konyhába nem lehet pakolni a konyhapultra mert ételhordó-szettek veszik el a teret, ( nem szoktam főzni ) a tv tetején fülbevalókiállítás...- de nem ártok vele sem másnak, sem magamnak lényeg hogy azt érzem nem fogadnak el így. hogy meg akarnak változtatni - mondom 40 felett vagyok, 20 éve külön. hol vannak a szülői határok? nem érzem a normát. egyedül élek, de nem ezt érzem. másnál ez hogy működik, meddig védjem magam, és hol a jogos beleszólás. meddig folyhatnak az életembe, hol kell határokat húzni? nem nem tudom. a szüleim egyébként jó szándékúak, szeretetteljesek, kedvesek... csak valahogy sokak...

2021. dec. 14. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Figyu, olvasgatlak, és ugrott be: nem lehet, hogy ezekkel a kva fölösleges dobozokkal akarod magadat védeni ellenük? És azért így, mert nincs más eszköz a kezedben?

Jársz terápiára?

2021. dec. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fem3-on van egy műsor, kényszeres takarítókat küldenek el kényszeres kupisokhoz és disznóólban élőkhöz takarítani, hogy hassanak egymásra.

Neked is ez kéne, valaki, aki könyörtelenül kiszelektálja azt, amit magadtól nem tudsz.

Ez messze nem a szülő-gyerek határról szól, neked segítség kell.

2021. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2 válaszáról eszembe jutott, hogy én a TLC-n láttam ilyen műsort, és a kupi mellé általában nem elhanyagolható mennyiségű kosz is társult, mert ennyi szanaszét levő holmit nem lehet tisztán tartani, ami egyáltalán nem egészséges. Valamint, az, hogy csak ösvényen lehet bent közlekedni, elég kényelmetlen lehet.

Kérdező, szerintem keress fel egy szakembert, ő többet tud segíteni, mint mi. És elhiszem, hogy rosszul esik, hogy "meg akarnak változtatni", de azért teszik, hogy neked is könnyebb legyen.

2021. dec. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

TV-ben látom a kényszeres gyűjtögetőket Amerikából, azok között is van aki durván túlzásba viszi és segítségre szorul, én nem tudom, attól függetlenül hogy most megkérdezted, lehet magadtól te sem tudsz változtatni.

Ez már túlmutat azon amikor valaki bár gyűjtöget és ragaszkodik valamihez, ha úgy van mégis kidobja mert kell a hely.

2021. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
neem, jaj neeeem, nem akkorra a kupi, jézusom, ott nem tartok!!!!!!! láttam a músort, ott bogarak vannak, meg koszos ruhák, meg brr neeem, jessszus, azért ott nem tartok! :D úgy képzeljétek el, hogy pl a szekrényetekben lévő cuccot mindet ami van, kidobáljátok a fotelra, székre, asztalra... nem a földre meg a hűtő tetejére. láttam azt a műsort, engem nem vennének be. jártam terápiára de a borderline személyiségzavarom miatt - az kb olyan mint a bipoláris. szóval az mindig elsőbbséget élvezett, mint a kupi. nálam egyébként máshogy van mint náluk. nemcsak azért mert én még attól távol vagyok, hanem mert ők nem érzelmileg ragaszkodnak. én érzelmileg amit úgy kell elképzelni hogy ha elvesztenék valamit akkor hetekig sírnék. vittem már adományba boltba sok mindent, de sírógörcsöt kaptam és hetekig kellett kezelni a terapeutának. szóval a sokk terápia ellentétesen hatott, rosszabb lett. inkább azt tapasztaltam hogy ha megfelelően úgymond elbúcsúzom egy tárgytól, nem tudom másként leírni, úgy mondanám, kapok időt arra hogy oké, ettől most meg fogok válni, akkor az jobban működik. az ment is, de rengeteg!! idő azzal haladni. az igaz hogy védelemből veszem magam körbe, így van. csak netes kapcsolatokban vagyok aktív, nem szívesen járok emberek közé, pedig sose voltam félénk. . úgy kezdődött a gyűjtögetés, hogy a személyiségzavarom miatt rengetegen bántottak, mert érzelmi viharaim voltak, és szép lassan kivonultam a világból. a tárgyak nem bántanak ha körülvesznek biztonságosabb. de ha érzelmileg nem fájna, akkor inkább egy minimalista szobában élnék.
2021. dec. 15. 00:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyűjtögetős műsorra gondolok, abban tényleg brutál alakok vannak. :) A takarítós az másabb, abban vannak hozzád hasonlók is, volt pl egy ilyen gyűjtős srác, hogy üres üvegek sorban a polcon, neki mütyűrök helyett trollfigurái voltak; vagy volt egy olyan aki imádott mindent megvenni, mert a tárgyak okoztak neki örömet, és egyszerűen azért élt a kupiban, mert túl sok volt a felesleges cucc.


Ha magadtól akarod megoldani: dobozold be a cuccokat, és tedd félre. Ha valami hiányzik és kell, meg tudod keresni. De amelyik dobozt ki se nyitod egy évig... nos, akkor abban olyan cuccok vannak, amik valójában nem kellenek. És azt anélkül dobd ki, hogy belenéznél, mi is volt benne pontosan. Mert ha nem hiányzott, nem is fog.

2021. dec. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Abban nincs semmi "szülői belefolyás" hogy megmondják, nem kellene ennyi szart feleslegesen gyűjtögetned. Minden értelmes ember megmondaná ugyanazt.


Az megint más kérdés, hogy a világ legegyszerűbb dolga mindent ráfogni a betegségekre.

2021. dec. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
hát magamtól nem igen megy. őszintén engem kevésbé zavar mint a szüleimet. tudom csinálni a napi teendőimet, így nem korlátoz, de nekik más, mert nem látni a falat a sok doboztó és el kell pakolni a fotelből hogy leüljenek. inkább azzal van bajom, hogy nem tudom hogy hol a határ, meddig lehet belefolyniuk...
2021. dec. 15. 00:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a kiírt kérdésed, és az alatta olvasottak is.

A szüleid is közted magadnak kell beállítanod a határaidat. Meghízhatod bárhol. Lehet akár szélsőséges is. Soha többet nem találkozhatnak veled. Soha többet nem tehetik be a lábukat a lakásodba. Nem nyúlhatnak a tárgyaidhoz. Igazából a határokat bárhol meghúznahod, ahol neked jólesik. És jónak gondolod. Felnőtt vagy. Mondjuk én valami egészséges, és nem szélsőséges dolgot javasolnék. Pl nem engeded nekik, hogy rendezgessék a dolgaidat, nem szólhatnak bele, de továbbra is találkozhattok valahol, beszélgethettek, ilyesmi...


29/F

2021. dec. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9. valóban, én döntöm el. azt hiszem határozottabbnak kell lennem. kicsit gyerekként kezelnek.
2021. dec. 15. 04:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!