Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megöregedni vagy felnőni...

Megöregedni vagy felnőni nehezebb?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 09:09
A kérdező szavazást indított:
Felnőni
Megöregedni
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Attól függ, hogy az elmebajon kívül szenvedsz-e valami más betegségben is?
2021. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Megöregedni mindenki meg fog, felnőni azonban nem mindenkinek sikerül.
2021. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát én még csak a felnőni részéről tudnék nyilatkozni, a megöregedni részről még nem igazán tudok. De az biztos hogy ha betegségekkel küzdesz akkor úgy sokkal nehezebb lehet megöregedni, de ez nyilván függ a környezetedtől is, hogy milyen emberek vesznek körül, van e segítséged stb.
2021. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Egyszer azért vagy tehetetlen mert nincs pénzed, tapasztalatod, tudásod, máskor meg azért mert a tested nem elég már.
2021. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Igen #4, vagyis azt a korszakot kell kihasználni amikor a kettő között vagy.
2021. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

A felnövéshez lehetnek taktikáid, az öregedést csak halállal lehet elkerülni. Igaz, még én sem vagyok igazán felnőtt, de benne vagyok a felnőtté válás korszakában. (20 éves vagyok, most kezdtem egyetem mellett dolgozni, koliban lakom) Szerintem annyira nem vészes. Legalábbis eddig kifejezetten élvezem, bár szerettem a gyerek/kamaszkorom is. Nem volt nagy váltás a gimi-egyetem. Az elköltözés sem viselt meg.

Az egészségem romlása viszont igenis megviselne. Plusz romlana a szellemi képességem is, azt nem tudom hogyan lehet elviselni.

2021. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Méltósággal és normálisan megöregedni lehet nehéz.


Egyrészt, hogy ne morgós, gyűlölködő idős legyen valakiből, másrészt ne akarjon fiatalnak látszani , azokat utánozni, nevetséges módon és egyébként is hiába.

2021. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Egyforma, mindkettő megy magától.
2021. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Én inkább az öregedésre mondanám, hogy "megy magától", szóval ebben az értelemben az a könnyebb, de mentálisan feldolgozni és elfogadni az öregedés tényét akár még nehezebb is lehet, mint annak a tudata, hogy fel kell nőni (az öregedésről még nem nagyon tudok nyilatkozni).
2021. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
58%
Megöregedni fiam az nem egy gyors folyamat de ha oda kerülsz az már gáz mert jön a vég
2021. dec. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!