Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apu miért akarja hogy dolgozza...

Apu miért akarja hogy dolgozzak 16 évesen?

Figyelt kérdés
Én szakközépiskolában járok és 10.osztályban tanulok és azt akarja hogy dolgozzak is mivel ő régen csak 8.osztályig járt és utána már dolgozott keményen és azokat mondja hogy akkor én is dolgozhatnék iskola mellett hogy megtanuljam hogy mi az a munka, de én még nem szeretnék dolgozni hétvégén pihenni szeretnék. Szerintetek nekem vagy apunak van igaza?
2021. dec. 15. 06:17
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Mindkettőtöknek igaza van.

Apad az ee akár nevelni, te meg élvezni akarod a gyerekkorodat, amíg lehet.

Nem Magyarországon élek, itt nálunk k 13 éves kortól dolgozhatnak a gyerekek- szorolapot és ingyenes újságot hordható ki. 15 évesen már lehetnek arufeltoltok, hordhatnak ki napilapot, 16 évesen pedig már kasszazhatnak is. A 16 éves korosztalyban kb mindenki dolgozik. Itt ez a normális. Havi 4-12 órás szerződésük van, maguk donthetik el, mikor dolgoznak. Relatíve keveset keresnek, mert itt nálunk kor függő az oraber, így ez a korosztaly max 5 eurót keres óránként, de ez nekik pont elég az extrákra

2021. dec. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
83%

Te neked már nyugdíjad se lesz, belepusztulsz majd a munkába.

Élvezd az életet amíg tudod, ne dolgozz még.

2021. dec. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Hány éves apád? Mert nagyjából a rendszerváltás után mindig legalább 16 éves koráig tanköteles volt mindenki, volt olyan időszak is, amikor 18 éves korig.

Szóval apád vagy kamuzik, vagy öregecske, vagy többször bukott, hogy 16 évesen még 8. osztályba járt.

2021. dec. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert ha meg akarsz magadnak venni valamit, legalább a saját pénzedből veszed, nem kell kuncsorogni apádtól.
2021. dec. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Mikor kislány voltam, akkor a falun a mamámnál aludtunk a testvéremmel a szünetekben. Arra próbált ösztönözni, ha segítek a takarításban, akkor kapok pénz cserébe, így tudok majd a búcsúban vásárolni.Készséggel segítettem mindig neki, emellett mindig a cicákkal játszottam a tiltása ellenére, mert még picik voltak. Volt egy jellegzetes személyisége a mamámnak, erős temperamentumú volt, de engem sem kellett félteni akkor. Amúgy ténylegesen 14 évesen kezdtem dolgozni.
2021. dec. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Egyik oldalon a gyk. "saját lábamon állok, saját lakásom van 21 évesen, havi 500 felett keresek, aki nem akar dolgozni, csak az nem kap ennyit" közössége, másik oldalon ez a kérdés...


Reggeli kávé..., folyt. köv. Majd jövök. 🙂

2021. dec. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: Óriási vagy(:!


:D

2021. dec. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy 2-es mondja, dolgozol majd bőven eleget még. Maradj csak a popódon.
2021. dec. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Mondd meg apukádnak, hogy lof@sz a valagába, majd akkor fogsz elmenni dolgozni, ha képviselő mászik le egy b*ziorgiáról, hatitaskajaban droggal Brüsszelben egy ereszcsatornarol...
2021. dec. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
apàd szànalmas sajnos irigy ràd nem akarja hogy jobb legyen neked mint neki volt
2021. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!