Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, ha így...

Rossz ember vagyok, ha így vagyok a hajléktalanokkal? Amikor kérik az aprót úgy teszek mintha raknék be valamit a bögrébe. Majd mikor szóvá teszik, hogy nem adtam semmit, akkor mondom, hogy de adtam. Adtam egy kis reményt. Ne herdáld el.

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 23:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
Budapesten kizarolag berkolfusok es latszat koldudok vannak. 1 koldus napi 15 000 huf-ot keres naponta. Ennyit visz bevaltani mindig az egyik csoves. Ugyanakkor megy hsza melegedni,ha mar megunta. Mindnek van lakasa.
2021. dec. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

#11, ez írtó gusztustalan, és súlyosan retardaltnak is kell ahhoz lenni, hogy ezt elhidd.

Nem állítom, hogy nincs koldusmaffia, de én pl. dolgoztam hajléktalanszállón, vannak bőven olyan kéregetők, akiknek a lyukas zoknijukon kívül semmi nincs.

2021. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%
Ez nagyobb neveletlenség, mint ha nem adsz nekik semmit.
2021. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítom a saját, 13# véleményemet: Ha nem adsz, hát nem adsz, - nem kötelez erre semmi és senki. Amit művelsz - a leírásod alapján, - az viszont határozottan rosszindulatú, bunkó viselkedés.
2021. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyen önkéntes "Istenek" semmire sem jók, ezzel nem tanítod semmire.
2021. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

Én csak annyit nem értek, miért nem mondod egyszerűen hogy nem adsz. Semmi baj nincs azzal, ha nem adsz, hiszen neked is egy fizetésből kell, hogy ki legyen fizetve a rezsi, a kaja, egyéb költségek és kell, hogy maradjon is tartalékra, hogy élményekkel gazdagodj vagy, hogy egyáltalán legyen mihez nyúlni vészhelyzetben.


Az is frusztráló amikor adsz és meg se hálálják sokszor vagy kb elveszik a pénzed. Nekem volt olyan ember aki mondta, hogy még adjak neki.


Ráadásul a mai világban tényleg nehéz kiszűrni, hogy ki az akinek tényleg szüksége van rá. Már a nem rászorulók közül is van néhány profi. Például akinek nem pénz kell (és ezt ki is hangsúlyozza) csak kaja vagy egy kis víz, mert esik mindjárt össze és amikor a kezébe adod, akkor kérdezi, hogy ja amúgy már egy kis pénzt is kérne.


És nem csak a rászorulók, a szélhámos szervezetek, vállalkozók. Nézd meg, hány embert ejtenek át az ilyenek. Viszik a 20-40-80 ezer forintot el előlegbe egy szolgáltatásért cserébe amit vagy meg se csinálnak vagy nagyon rosszul csinálják meg.


Persze, hogy az ember bizalmatlan.


Én kutyasétáltatásnál vagyok amúgy hasonló cipőben. Régen gyakran megállítottak az emberek, én meg megálltam, mert hátha útbaigazítást kérnek vagy segítségre van szükségük. Na a legtöbb az unatkozó emberke volt akik csak azért állítottak meg, mert a kutyámra tettek negatív megjegyzést, alaptalanul vagy jogtalanul. Ezt a szituációt sok kutyagazdi ismeri és nekem ezek a szituációk nagyon fel tudták vinni bennem a pumpát, amikor szeretem volna csak egy időt nyugodtan eltölteni a kutyámmal és mindenféle állatkínzónak vagy szar alaknak lettem elhordva.

Egy idő után nem álltam meg senkinek és azóta ez így maradt. Az ember egy idő után óvja magát a kellemetlenségektől.

2021. dec. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%

Amúgy amíg az írással foglalkoztam, én nem mindig tartottam meg a bejött összeget hanem eladományoztam. Nem vagyok milliomos, nem azért tettem, csak úgy álltam hozzá, hogy van akinek jobban kell én meg kijövök hó végéig a főállásomból kapott keresetből.


Nem vártam vörös szőnyeget, de ahol annyi fáradtságot nem vettek, hogy legalább annyit mondtak vagy írtak volna, hogy köszönöm, az rosszul esett.


Valahogy ilyen érzés az is amikor jóhiszeműen segítesz valakin és vagy az a hála, hogy nincs hála...

2021. dec. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!