Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb falusi férfi tényleg...

A legtöbb falusi férfi tényleg ennyire semmibe nézi a feleségét?

Figyelt kérdés

Falun élek és azt figyeltem meg hogy nem csak az 50+-os férfiak de már a 30 körülieknél is nincs a feleségnek neve csak "Asszony". Nem becézgetik, se semmi. Még ha idegenek vagy haveri körben utalnak rá akkor is csak asszony a neve. Se a párom, kedvesem, drágám, Editkém, Annácskám stb. Csak Asszony.


Máshol is ez megy vagy csak itt a divat ez? Volt osztálytársam is, 29 éves és nincs neve a feleségének, csak asszony.



2021. dec. 21. 20:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

A fiatalabbak,inkább viccből mondják így,hogy "az asszony",meg a "z-uram".


Szerintem nem vicces.


Én falun nőttem fel,és már akkor is taszítónak találtam.

És a kutyát sem kutyának hívom,hanem van neki neve.

2021. dec. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10%

Az ilyen liberális felfogás miatt lettek ilyen nagypofájúak a nők. Én még tartom a jó szokást. Ha hazamegyek a és bármi apróság nem tetszik, már megy is a pofon. Egy rossz nézés, szó, rendetlenség, bármi. Tudnia kell, hogy hol a helye, mert elk.rvul. Az asszony dolga az, hogy az urát kiszolgálja, házimunkát ellássa, másra nem való, legalább ezt végezze tisztességesen.

Minek becézgessem az asszonyt, a kutyát,disznót, tehenet sem becézgetem.

2021. dec. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
43%
Városban elek. A munkahelyemen nagyrészt férfiak dolgoznak. Ők is úgy emlegetik a feleseguket, hogy az "asszony". Ez nem kimondottan falusi szokás.
2021. dec. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
Ti ezt a nagy modern rózsadombi agyatokkal nem tudjátok felfogni. Nőként mondom, hogy amikor a férfi "az asszony"-ként utal a feleségére mások előtt, az egy tréfás és szeretetteljes dolog. Nálunk már a középiskolában is a srácok sokszor hívták asszonynak a barátnőjüket, és tök vicces, laza volt. Senki sem sértődött meg rajta, sőt, még egy kicsit jól is esett, hisz kb. feleségjelöltnek érezheti magát a lány. A lányok meg sokszor mondták úgy, hogy most csak példát mondjak "az uram ott vár a folyosón". Szóval ők meg így utaltak a barátjukra és én is sokszor tettem így és ez az egész egy kis humort vitt a mindennapokba. Mi, parasztok már csak ilyen tréfáskedvűek vagyunk a mai napig.
2021. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%
A nők meg embernek hívják a férjet!
2021. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

Fölösleges szokásokat, hagyományokat összehasonlítani.

A városi -falusi összehasonlítgatás, ilyenfajta méricskélés primitívség.

2021. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk falun ritkaság az ismerősi körben az "asszonyozás"

Viszont városban 2 emberre is mondták nálunk, hogy asszony. Gimi, osztálytársak. Az egyik esetben a fiú járt a lánnyal és viccből asszonynak hívta (néha, nem mindig) és így a haverjai is néha asszonynak hívták a lányt. A másik eset meg egy srác volt, aki sokat lógott egy másik sráccal, és mivel alacsonyabb, magasabb hangú, csendesebb és talán fiatalabb is volt, ezért a lányok egy része asszonynak hívta.

Engem amúgy nem zavar ez a jelenség annyira, bár, ha párom lenne valaki, nem örülnék, ha sose szólítana nevemen privátba sem, valószínű szóvá is tenném ezt neki.

2022. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem fifejezetten falusi. Es nem szoktam negatív környezetben hallani. Az én ismerőseim is csak viccesen szokták néha használni. Nem nézik le a feleségüket ezzel. Sok helyen nem valami idilli a családi környezet. De nem azért hívja asszonynak, hanem csak úgy. Mint egy rossz szokás. Valakik rászoknak és gyakrabban használják. Lehet zavaró egyeseknek mint te kérdező, de ez akkor se jelenti hogy mások ezzel lenézi a feleségüket. Engem pl az zavarna amiket te írtál mint pl kedvesem, drágám, vagy Editkém. Egyszerűen nem szeretem ezeket. De másnak tetszhet. Az asszony meg csak olyan poénos inkább. Nem kell komyan venni.
2022. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!