Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érzelmi bántalmazás mindenk...

Az érzelmi bántalmazás mindenkinél mást vált ki?

Figyelt kérdés
Nem szeretném részletesen taglalni a dolgot, de egy diagnosztizált nárcisztikussal volt kapcsolatom. Ezt az elején még nem tudtam. Kontrollmániás volt, szabályokat állított de csak nekem, neki mindent lehetett. Érzelmi függőségbe akart vinni ezekkel, de én inkább érzelmileg végleg eltávolodtam tőle, mert taszító volt a felsőbbrendűségi érzése és hogy tárgyként akart kezelni. Másoktól akik szintén hasonlóból jöttek ki, azt hallom hogy alárendelődnek. Mitől függ hogy ki hogyan reagál de inkább kire milyen hatást gyakorol az érzelmi bántalmazás?
2021. dec. 23. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is volt ilyen kapcsolatom, tönkre is mentem benne, azóta nincsenek érzelmeim, szóval már egyáltalán nem hatódok meg semmitől.


Ami nem öl meg megerősít szokták mondani, többet engem nem kontrolál senki..


29f

2021. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a bántalmazás elviselhetetlen ha tűrőd azzal az önbizalmad is tönkre teszed . valaki bele is halhat a bántalmazásba az érzékeny emberek ! nekem is olyan volt az apám aki folyton bántalmazott csak lelkileg a vissza szólsz neki kicsit kínzod a lelkednek is jobb lesz egy idő után már kevésbé foglalkozol vele mert rá jössz hogy ostoba ember szava semmit sem ér!
2021. dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, akivel te voltál, ő is parancsolgatós volt? Kijelentett valamit és az úgy van. Azt is meg akarta mondani hogy mit érezzek. Nálam ennél a pontnál és az ésszerűtlen önkényes szabályainál telt be a pohár.
2021. dec. 23. 21:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akiknek vannak határaik, mernek nemet mondani, kiállni magukért, egészséges, valódi önbizalmuk és önképük van, azokat nem nagyon fogják az ilyen szrháziak legyűrni.


Nem hiába ezek ellentétével van kapcsolatuk az esetek többségében. Tehát problémás ember egy másik problémás emberrel fog összekapcsolódni, ahogy az sok esetben lenni szokott.

2021. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Még annyi, hogy a nárc sem mindig ugyanolyan. Ugyanúgy vannak balfsz verziók, mint bármelyik másik embertípusnál és vannak, akik nagyon magas "színvonalon" betegek.


Általában egy értelmesebb nárc nem fog listákat írogatni, mert tudja hogy azzal elüldöz. Szépen apránként épít le, először beetetve. Lényeg hogy nem lehet általánosítani, csak vannak közös pontjaik.

2021. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Belőlem a játszmái elhidegülést váltottak ki. Egy idő után nem akartam bizonygatni magam, a személyiségem, hiszen ha ő engem több hónap után is tévesen lát, akkor egyrészt sosem figyelt oda rám, másrészt az a kép a fejében nem én vagyok . Elhidegültem és szakítottam.
2021. dec. 23. 22:21
 7/7 A kérdező kommentje:
4-es én szó szerint azt gondoltam róla, hogy csak ennyire tellik? Érzelmi zsarolással és játszmákkal akar maga mellett tartani bárkit is? Ez primitív dolog, amire nekem nincs szükségem.
2021. dec. 23. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!