Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az iskolában bántalmaztak,...

Ha az iskolában bántalmaztak, és később lett rá lehetőséged, hogy a bántalmazódnak fiatal felnőttkorban vagy később te is visszaadd éltél a lehetőséggel? Akár fizikai akár lelki bántalmazásról volt szó.(Többi lent)

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy történet,amit még édesapám mesélt nekem gyermekkoromban,amikor engem is piszkáltak. Volt egy nagyobb srác,aki akkor 8.-os volt apukám pedig 4.-es kis vékony gyenge gyerek. Ez a fiú többször is megverte szórakozásból és volt, hogy wc-zés közben is felrúgta meg úgy neki vágta a wc ajtót, hogy elájult. A tanárok nem tettek semmit és az apjának is annyi volt a mondanivalója,hogy védje meg magát. Nem tudta. Örök tüske maradt benne. Olyan 17 évesen sétált valahol és meglátta ezt a fiút a padon ülve éppen sörözött. Megkérdezte tőle, hogy megismeri-e. A srác nemet mondott. Apukám lelkiismeretfurdalás nélkül összeverte, aztán mentőt hívott hozzá. Azt mondta, hogy azóta sem bánta meg. Végül a srác megtudta, hogy ki volt apám,de nem merte feljelenteni. Azt azért tudni kell apámról, hogy végtelenül türelmes és kedves, jó ember. Sosem bántott senkit ezen kívül. Nem volt balhés gyerek sem,de ez akkora törés volt neki, hogy már akkor eldöntötte,hogy megbosszulja ezt valahogy.

Ilyen történetekre lennék kíváncsi. Nem feltétlenül fizikai erőszakról. Ti bántottátok azt, aki bántott? Bizonyos esetekben kihasználtátok a bántalmazótokkal szemben az előnyötöket,magasabb pozícióitokat idősebb korotokban? Helyesnek tartjátok vagy elítélitek ezt?



2021. dec. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
Nekem volt egy gyerek altalánosban, aki mindig kötözködőtt, ha meglátnám lehet hogy felmenne a pumpa
2021. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
79%
Nem. Gondolni gondoltam rá, de soha, és nem azért mert nem lett volna lehetőség, hanem mert felnőttként nem akartam ilyen szintre süllyedni. Feldolgoztam a történteket, és soha de soha nem terrorizálnék senkit lelkileg vagy bántanék fizikailag, mert velem is megtették, és akkor pont olyan lennék mint ők. Olyan pedig soha a büdös életbe nem akarok lenni. Jobbnak tartom magam annál, hogy ilyesmit tegyek, és mindenkinek meg kell tanulni szeretni és elfogadni magát, és feldolgozni valahogy ezeket a traumákat. (Ami nem is olyan egyszerű)
2021. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekkoromban bántott egy osztálytársam, állandóan a hajamat húzta. Felnőtt koromban tőlem kért segítséget egy bizonyos ügyben. Legalább 2 órát mesélte, mennyire sajnálja, ami történt. Abban az egy dologban segítettem neki, de csak azért, mert erre esküdtem fel. Tovább is tartotta volna a kapcsolatot, de ezt elhárítottam. Bántani nem akartam volna, megbocsátottam neki, további találkozást kizárva részemről.
2021. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
51%
jól tette apud, ennyi járt neki, talán tanult belőle...
2021. dec. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%

MMo függőségem volt 14-15 éves korom óta, ha nincs szülői közbenjárás akkor már általánosban év ismétlések sora várt volna rám, erős kettessel végeztem a 8. osztályt, pályaválasztásról nem is beszélhettünk, kb oda kerültem volna kezdetben ahol van hely. Végül abba a szakközépbe kerültem ahova unokabátyám is járt, úgy képzeld el hogy fiatalkorúaktól kikerült gyerek is volt az osztálytársam 9.ben. Veszélyes volt az egész hely, senkit nem érdekelt tanárokat sem, ha baj volt kijöttek a rendőrök, ennyi.

Verekedések, csicskáztatások, uzsonna, zsebpénz beszedés ment, egy vagányabb cigány gyerek a magyarokból élt 7-8órában.

Nekem szerencsém volt mert ha nagybátyámék nem védenek, nekem is széttaposták volna a fejem a cigányok ott ahol épp nem volt tanár.

Aki nem volt "ütőképes" abban a rétegben azt megették, talán az 5 év alatt 1 magyar volt aki birkózott és boxolt is, vele nem szórakoztak.

Másik suliból úgy jöttek át verekedni, hogy megvárták az óra végét, és ahol felbukkant akire vadásztak, azt szanaszéjjel sorozták 2-3an majd kiszaladtak az épületből, wc-ben összekéseltek cigányok egy kopaszt, na abból is volt háború még hónapokkal később is, a skinhead-ek ütöttek vágtak minden komolyabb cigányt, kivéve a csicskákat és nyeszletteket.

2021. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%

Nem fizikai bántalmazás.


Első szakközépiskolámban voltam, 14 évesen. Úgy az egész osztály egy katasztrófa volt (többen el is mentek, nem bírták tovább a "vezéregyéniségeket" - ahogy a tanárok nevezték őket, pozitív jelzőként használva), de egy lány kitűnt, aki mindenki szerint engem vett célba, hogy úgy mondjam. Rettegek a poloskáktól, az a csaj pedig tanóra közepén zsebkendővel (én adtam a zsebkendőt, egy másik lány padján volt a bogár, kérésre le akarta szedni), ahelyett, hogy kihajította az ablakon, megkergetett a teremben, mert az arcomba akarta nyomni. Én egy szünetben kiterített pokrócon elesten, a "vezéregyéniségek" és a pi**a kinevettek, a tanár engem szidott le, hogy mit rohangálok órán, pedig látta, hogy mit tesz velem a lány. Ugyanez a lány hátulról úgy nekem tolta saját vicce kedvéből a padot, hogy nem túlzás azt állítom, kis híján az élet is kiszállt belőlem - újfent látta az aktuális tanár, hogy mi történt, de nem szidta le, csupán súly nélkül mondta neki, hogy ne szórakozzon órán (ja, qrva szórakoztató volt, percekig dobogott a szívem, úgy megijedtem, azon részen pedig, ahol a pad széle erőteljesen megnyomott, nap végéig éreztem). Egész tanévben piszkált, megjegyzéseket tett.


Nyári gyakorlaton úgy volt, hogy külön helyre kerülünk, más intézményekbe - örvendeztem, milyen jó lesz. Mit ad az isten, az első eligazításos napon lett, hogy az a lány nem elég, hogy egy intézménybe lettünk végül, mert átkerült, nem elég, hogy ugyanabba a szárnyba kerültünk, az első néhány napon ugyanabba a 2 fős csoportba osztottak be minket! Hát mondom, ilyen a világon nincs, valaki fent összeesküdött ellenem. A buszmegállóban gúnyolódott velem, amint meglátott. Megjegyzem, a többiek se értették, miért ennyire ellenszenves irányomban, ugyanis semmit nem tettem, akkoriban "visszahúzódó kisegér" voltam, akitől nyugodt szívvel lehetett tollat, ceruzát vagy zsepit kérni, nem szólogattam be. Nos, gyakorlaton történt egy xarkavarás, aminek következtében a mi főnökünk, drága jó felettesünk összehívott mindenkit abból a szárnyból, és ott kb 20 ember előtt, minden gyakorlatozó és dolgozó felnőtt előtt tíz percig szidott engem, egy 14 évest, aki csak nézett ki a fejéből, hogy mi történik, ugyanis jóval többet csináltam, mint tisztességes munka - magamtól kerestem a feladatokat, hogy miben segíthetek, de mert túl lelkes voltam, hamar kifogytak a feladatok. Erre megkapom igazságtalanul egy felnőtt embertől, rengeteg ember előtt, milyen xar vagyok, bányába menjek, ne emberek közé, hazug alak vagyok, nézzek magamba, stb, stb, stb. Átkértem magam másik szárnyba, de ebédnél és még néha így is találkoztunk. Az intézményben lévő "vezéregyéniségek" jót nevettek, a "hírem" ugyanis a többi szárnyba is eljutott. A már említett pi**a szintén nagy jókedvvel gúnyolódott rajtam a buszmegállóban, és ha el volt húzva az ablak, én pedig ablak mellett ültem, a megállóból beszélt tovább.


Életem legkatasztrofálisabb éve volt. A többiek se voltak semmik, de ha nincs az említett pi**a, ha meg is történik életem legnagyobb megaláztatása, kevésbé lettem volna depressziós év közben, a csaj ugyanis ezzel engem teljesen elnyomott, megfélemlített.


Nos, ha lenne rá lehetőségem, hogy ezt fizikai erőszakban visszaadjam, nem tenném. Bevallom őszintén, nem érdekel, mi van azzal a pi**ával, ugyanakkor ha kiderülne, hogy milyen rossz neki az élete, lenne némi kárörömöm, de aztán ismét csak hidegen hagyna. Ha mondjuk találkoznánk, és hirtelen bocsánatot kérne, nem érdekelne, hogy megváltozott és komolyan gondolja, nekem semmivel nem lesz szebb az életem és nem feledteti el, hogy miket csinált, hogyan keserítette meg nem csupán a napjaimat, hanem az életemet. Nem hajtanám el a francba, és ha neki úgy könnyebb a lelke, veheti úgy, hogy elfogadtam, de ezzel magán segít, nem rajtam, és csak azt akarnám, hogy soha többet ne találkozzunk.


20/l

2021. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
93%

Hűhaaa...

Szóval, az úgy volt, hogy általánosban volt valami rendezvény, már nem emlékszem hogy mi pontosan.

A lényeg hogy oszálytársam(lány)

a fejemre borította a kukát teli szeméttel és ezt az egész iskola látta. Ez engem lelkileg annyira megviselt hogy eddigi életem során végigkisért. De nem csak ez az egy szivatása volt...egészen elsőtől 6.ig tartott a piszkálódása (úszás órán leszaggatta rólam a fürdőruhát mindenki előtt/ a tisztasági betéteimet kiragasztgatta a táblára/ nyálas galacsinokat lövöldözött szívószállal a szemembe..és még sorolhatnám) Azért csak 6.osztályig, tartott, mert elhatároztam hogy tovabb már nem bírom, és DIREKT megbuktattam magam hogy elkerüljek abból az osztályból. Full zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg, csendes, nagyon visszahúzódó típus vagyok.

Olyan igazi depresszív.


Most viszont úgy hozta a sors, hogy egy munkahelyen dolgozunk, egy buszmegállóban szállunk fel ugyan arra a buszra..

Elgondolkodtató hogy megbosszulom, és esetleg az ő feje landol a buszmegalló kukájában. De vajon megéri a semmiből oda menni és lesüllyedni addig a szintig?🤔

2021. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
83%
Nem bántanám őket, de ha a kezemben lenne a lehetőség, hogy segítsek valamiféleképpen, akkor hátatfordítanék, hadd vergődjenek, keressenek más palimadarat. Volt pl. egy csaj, akivel sokat lógtam, barátnőmnek tartottam. Egy cégnél dolgoztunk, ő felsőbb pozícióban. Később engem is előléptettek, ugyanolyan munkakörbe, mint őt. Ő viszont ugyanúgy dirigált volna nekem, viszont amikor logikátlan dologra utasított, nem csináltam meg. Ekkor közölte velem, hogy sehol nem vagyok hozzá képest. Azt tudni kell, hogy én évek kemény munkájával jutottam feljebb, míg ő a nagyfőnök barátnője volt. A lényeg, hogy akkor megszakítottam vele minden kapcsolatot (lett jobb munkám is). Később összefutottunk. Ő, mintha semmi sem történt volna, cseverészett mindenféle felszínes butaságról, majd később interneten bulizni hívott. Mosolyogva hárította, jó szórakozást kívántam és ajánlottam a s.ggnyalóit,akikkel mindig együtt nyomult. Azóta szerencsére nem keresett.
2021. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
85%

Engem egy egész hadosztálynyi gané piszkált (ez még a legenyhébb kifejezés).


Lépcsőről lelökés, összeverés (többi körben állva röhög), megfélemlítés, kakaóstej összetörése a táskában (persze kifolyt a könyvekre) stb stb.


Szisztematikusan végezném ki mindet és semmi de semmi lelkiismeret-furdalást nem éreznék.

2021. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
89%

2


Túl jó vagy az emberek közé

2021. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!